Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Skrypt - uruchamianie w Linux Mint 20.2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej jestem na Linuxie ale w GRUBie mam też Windowsa 10 Smile
Mam ja sobie programik Verthashminer do kopania kryptowalut i utworzyłem sobie skrypt .sh którym mogę uruchomić ten programik, ale po kliknięciu dwa razy na skrypt pyta  się i muszę potwierdzić wybór że chcę w terminalu i dopiero wtedy się uruchamia terminal i w nim programik a ja bym chciał żeby od razu się uruchamiało po kliknięciu podwójnym i w oknie terminala (gnome) bez potwierdzenia. Jak to zrobić? Obecnie program się uruchamia ale widać go tylko w monitorze systemu, nie ma okna terminala z podglądem a chcę żeby był.

Treść skryptu:

Kod:
./VerthashMiner -c your_config_file.conf
Cześć,

utwórz sobie na Pulpicie aktywator do tego skryptu. To powinno załatwić sprawę.
utworzyłem na pulpicie aktywator do pliku 'start.sh' o ścieżce
Kod:
/home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh

zaznaczyłem 'Uruchom w terminalu?' i po kliknięciu dwa razy okienko pojawia się i od razu znika, treść poniżej wypisuje terminalu

Kod:
/home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh: 1: ./VerthashMiner: not found
Tu masz "poradniczek" Smile
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...9#pid11939

Mniemam, że nadałeś skryptowi prawa wykonania?

EDIT:
pokaż zawartość skryptu, jeśli to nie tajemnica państwowa Smile
poradnik jakoś nie chce uruchomić mi tego pliku nie wiem czy coś źle robię?

zawartość pliku start.sh który chcę cały czas uruchomić:

Kod:

Poniżej plik z poradnika który podesłałeś, tak utworzyłem exec.sh na moje potrzeby nie wiem czy dobrze bo nie rozumiem jak go zaprogramować:

Kod:
#!/bin/sh
pkexec /home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh "$@"

I utworzyłem do niego aktywator z opcja 'Uruchom w terminalu?',

gdy go uruchamiam to pyta o hasło root, gdy wpisuję to wyświetla:

Kod:
Error executing /home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh: Exec format error

szukałem wcześniej w sieci rozwiązań i jedna osoba się wypowiadała że automatyczne uruchamianie  w terminalu jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa, czy to prawda?
Spróbuj takiej treści skryptu:
Kod:
#!/bin/sh
/home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh

Jakby coś, odezwę się późnym wieczorem.
Zawartość skryptu start.sh być może też by pomogła w dobraniu właściwego rozwiązania.
po zmianie, okno terminala się uruchamia i pisze:

Kod:
/home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh: 1: ./VerthashMiner: not found

dodam że gdy wpiszę w terminalu i i zatwierdzę taką komendę:

Kod:
./start.sh

uruchamia się poprawnie okno terminala i aplikacja VerthashMiner zaczyna działać poprawnie

Dodano po pewnym czasie:
(22-11-2021, 16:49)dedito napisał(a): [ -> ]Zawartość skryptu start.sh być może też by pomogła w dobraniu właściwego rozwiązania.

pisałem o tym dwa razy, zawartość pliku start.sh to:

Kod:

jedna linijka nic więcej.

Plik VerthashMiner znajduje się we właściwym katalogu ponieważ, tak jak napisałem... komenda ./start.sh w terminalu uruchamia program ale ja chcę żeby po kliknięciu na plik od razu uruchomił się on w termianlu z widocznym oknem teminala
Skrypt uruchamiający (start.sh), do którego dodajesz aktywator IMO powinien mieć taką zawartość:
Kod:
#!/bin/sh
Spróbuj także utworzyć aktywator z poleceniem:
/home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/VerthashMiner -c your_config_file.conf
Zaznacz "Uruchom w terminalu".
Stron: 1 2