Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Przenośny HDD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jako iż planuję przejść na Minta tak i mam sporo danych do przeniesienia i poszukuję HDD tak z 500GB. Tyle starczy.
Czy możecie polecić jakąś konkretną firmę którą wy wybraliście? Ja w lapie mam Seagate ale nie znaczy, że te zewnętrzne też są dobre :-)
Jeżeli poszukujesz dysku (zewnętrznego) do przechowywania danych, to naprawdę musi on mieć jakieś super parametry? Ja bym brał najtańszy znanej marki.
Ostatnio brałem WD Blue, czyli standardową serię desktopową, na wsad do kieszeni dysku zewnętrznego.
Można kupić też kompletny dysk zewnętrzny, ale wtedy się trzeba liczyć, że ewentualna wymiana dysku może być niemożliwa ze względu na interfejs USB zintegrowany z elektroniką dysku, jednak taki komplet jest tańszy od zestawu dysk + kieszeń.
Wybrałem coś takiego.. Nada się? https://allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzn...NTUwOTA%3D
Ciężko ocenić bo sprzedawca nie podał w zasadzie nic, poza pojemnością i interfejsem.
(01-05-2019, 17:48)dedito napisał(a): [ -> ]Ciężko ocenić bo sprzedawca nie podał w zasadzie nic, poza pojemnością i interfejsem.

A co Ty byś chciał wiedzieć? Podał pojemność, wejście usb i co byś jeszcze chciał? Autograf? No chyba, że jest coś o czym nie wiem a co jest istotne przy takim zakupie. W lapie też mam Seagate'a tak nawiasem mówiąc i działa piknie :-)
Szybkość dysku jest ważna. Jak dysk jest wolny, to przekopiowanie 500gb danych zajmie Ci naprawdę bardzo długo.
(01-05-2019, 17:58)InfiniteLove napisał(a): [ -> ]
(01-05-2019, 17:48)dedito napisał(a): [ -> ]Ciężko ocenić bo sprzedawca nie podał w zasadzie nic, poza pojemnością i interfejsem.

A co Ty byś chciał wiedzieć? Podał pojemność, wejście usb i co byś jeszcze chciał? Autograf? No chyba, że jest coś o czym nie wiem a co jest istotne przy takim zakupie. W lapie też mam Seagate'a tak nawiasem mówiąc i działa piknie :-)

A samochód też kupujesz bez wiedzy jaki silnik jest pod maską? Big Grin
Ja mam Toyotę i też pięknie działa Big Grin

Istotny jest typ dysku, to on decyduje o osiągach i trwałości.
Zresztą jak masz takie podejście do tematu to kupuj.
(01-05-2019, 18:08)dedito napisał(a): [ -> ]
(01-05-2019, 17:58)InfiniteLove napisał(a): [ -> ]

A samochód też kupujesz bez wiedzy jaki silnik jest pod maską? Big Grin
Ja mam Toyotę i też pięknie działa Big Grin

Istotny jest typ dysku, to on decyduje o osiągach i trwałości.
Zresztą jak masz takie podejście do tematu to kupuj.

Z tego co wiem to firma Seagate robi dobre dyski i tym się kierowałem przy zakupie :-)
W takim razie, temat wyczerpany.