Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: cofanie aktualizacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
w jaki sposób mogę cofnąć ostatnią aktualizację Firefoxa ?
Kilka dni temu dokonałem aktualizacji przeglądarki Firefox do najnowszej wersji 66.0.3,
mniej więcej dobę po aktualizacji Firefox wyłączył wszystkie rozszerzenia z jakich korzystam, pod pretekstem nie spełniania obecnych standardów Firefox...
Używałem blokerów reklam oraz rozszerzeń pomagających chronić się przed śledzeniem - nic niezwykłego, teraz nie mogę niczego używać ani nic nowego  dodać.
Na moim drugim laptopie, z wciąż niezaktualizowanym Firefoxem rozszerzenia śmigają bezproblemowo.
Korzystam z LM 18.3 Cynamon
Nie cofaj tylko aktualizuj do najnowszego.
W Debianie jest już aktualizacja, więc i w Minice powinna być.
Kod:
apt update && apt-cache policy firefox
Jeszcze nie ma, ale mam tylko 2 pierwsze poziomy i 18.3 Smile
Kod:
apt update && apt-cache policy firefox
[/quote]

wpisałem w terminal, niestety nic się nie zmieniło, poczekam na najnowszą wersję,
dziękuję
Miałeś wkleić wynik tych komend tu na forum.
Aktualizacja już została dostarczona poprzez narzędzie do badań. Jeśli masz je wyłączone to wejdź w "Preferencje > Prywatność i Bezpieczeństwo > Dane zbierane przez program Firefox", zaznacz "Przesyłanie do Mozilli danych technicznych i o interakcjach z programem". Wejdź w "Wyświetl badania" i kliknij "Aktualizacja" albo coś podobnego aż pojawi się:

[Obrazek: AAEMLTHl.png]

Następnie "Przesyłanie do Mozilli danych technicznych i o interakcjach z programem." można znowu wyłączyć.
Raz, że już to dawno poprawili:

Kod:
firefox (66.0.5-1) unstable; urgency=medium

* New upstream release.
    - Additional fixes for addon signature validation.

-- Mike Hommey <[email protected]>  Wed, 08 May 2019 08:07:21 +0900

firefox (66.0.4-1) unstable; urgency=medium

* New upstream release.
    - Fixes issues with addon signature validation. Closes: #928417.
    Note: this didn't affect addons installed via Debian packages.

-- Mike Hommey <[email protected]>  Sun, 05 May 2019 22:52:24 +0900

A dwa. to w ustawieniach FF w about:config jest xpinstall.signatures.required i wystarczy to tymczasowo przełączyć na false .