Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Reinstalacja systemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szanowni koledzy,
Postanowiłem przeinstalować minta. Już mi się nie chce walczyć ze sterownikami(osobny wątek).
Obecnie mam Cinnamona, a chcę sprawdzić XFCE.
Mam dwa pytania w związku z tym.
1. Czy w Operze zostaną zapisane hasła? ( /Home jest osobną partycją)
2. Oprócz spraw które oczywiście chcę zostawić, co można wywalić z /Home?
Wiesz, gdzie Opera trzyma config? Nie mam jej od jakiegoś czasu i sprzątałem w domu.
Jeśli ten katalog zostanie wszystkie hasła powinny się zachować. Zawsze możesz je wyświetlić w operze i profilaktycznie spisać... wiesz, komputer to rzecz martwa, może być złośliwa.
Przy przejściu na xfce to chyba zostawiłbym katalogi z konfigami konkretnych programów (te ukryte z kropkami) i katalogi użytkownika. Resztę można gdzieś schować np. do katalogu (zapas) na /home. Mniejsze ryzyko, że coś się pogryzie. Nie wiem czy pamiętasz był taki przypadek na starym forum...
Ja robię tak:
Mam oddzielne partycje / oraz /home
jak przeinstalowuję to na starym /home zmieniam nazwę (z przemek na xfce-old na przykład)
Partycji /homr nire formatuję,więc stare ustawienia zostają.
Do swojego nowego,czystego folderu na /home przepisuję z xfce-old:
-dokumenty i pliki
-potrzebne rzeczy z .config,.local
-foldery niektórych programów jak Virtualbox,playonlinux (ale stare ustawienia wine wywalam)
i wszystko działa.

Nie wiem tylko,gdzie system XFCE trzyma ustawienia symboli z Thunara (którymi możemy oznaczyć plik/katalog)
Ktoś wie?
Dziękuję za odpowiedzi.
Temat nieaktualny. 
Spaprałem sprawę. Cały /Home sformatowałem. :-(
Wszystko poszło w niebyt.
Zupełnie niechcący.
Ale tak dla przestrogi powiem kolegom szanownym, 
nie róbcie takich rzeczy po kilku drinkach.  Confused

Pozdrawiam.
Sformatowany home jest jeszcze do odzyskania, zależy co robiłeś po, bo jeśli doszło do nadpisania jakimiś nowymi danymi to faktycznie można mówić o "niebycie".