Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Terminal się nie włącza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Panowie i Panie, mam kolejny problem. Prawie od początku nie chciały mi się uruchamiać różne rzeczy typu "Menadżer oprogramowania". W sumie nie przykładałem do tego większej wagi bo Linuxa zainstalowałem na razie tylko do zabawy i małej nauki. 
Dziś chciałem zmienić kolejność systemów w programie rozruchowym bo rodzinka trochę marudzi że domyślnie jest Linux a że korzystają z Windowsa to muszą uważać aby Linux sam się nie włączył.
I tu pojawił się główny problem bo nie można włączyć Terminala. 
Klikam na Terminal i podobnie jak z Menadżerem Oprogramowania, system coś tam działa na początku po czym nic nie następuje. 
Co mogę z tym zrobić? Miałem chęć już wywalić Linuxa ale też nie jest to takie proste a nie chce mi się też przeinstalowywać od nowa Windowsa.
W systemie nic do tej pory nie kombinowałem, nic dodatkowego nie instalowałem, jest praktycznie dziewiczy więc skąd te problemy i jak je rozwiązać?
Przeinstalowanie Windows nie jest konieczne: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=8

Terminal w ogóle nie chce się włączyć? Żadna ikonka nie działa? W menu też?
Spróbuj nacisnąć Ctrl+Alt+T.
Właśnie nie działa żadna ikona a dodatkowo chciałem zmienić godzinę oraz ustawić dokładnie strefę czasową na Warszawę i kiedy klikam na zmianę miasta otwiera się lista miast europejskich po czym szybko znika wraz z wcześniejszym oknem z godziną i kalendarzem. Na dziś już skończyłem zabawę bo komp stoi w pokoju dzieci ale jutro wypróbuję jeszcze ten skrót klawiszowy. Wszystko instalowałem z dwa miesiące temu czyli nowy dysk SSD, najpierw Windows 7 a następnie Mint z pamięci USB wcześniej pobrany ze strony Minta.
Nie usuwałeś może jakichś plików z katalogu domowego? Albo doinstalowałeś może dodatkowe środowisko graficzne?
Zupełnie nic, na tym kompie na tego linuxa wchodziłem może z 5 razy i przeważnie przeglądałem tylko internet na wbudowanej przeglądarce. Jedynie co zrobiłem ponadto to praktycznie na samym początku zmieniłem układ klawiatury i hasło administratora.
Spróbuj uruchomić z Menu program Synaptic, wyszukaj paczkę "gnome-terminal", zaznacz ją do ponownej instalacji i wykonaj. Jeśli po tym terminal się uruchomi, to w końcu coś będzie można zrobić Smile

EDIT:
OK, po małych poszukiwaniach, wygląda na to, że nabruździła zmiana języka (https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=280655).
W synapticu przeinstaluj pakiet locales.
W ustawieniach języka kliknąłeś na "zastosuj dla całego systemu"? I czemu nie instalowałeś systemu od razu po Polsku? Smile
Dzięki za wszystkie sugestie Smile To w sumie moje początki z linuxem a że zawsze trochę mało czasu i jestem jeszcze z czasów jedynego języka rosyjskiego więc angielskiego się nie uczyłem to czasem można coś tam przeoczyć Smile
Nie Ty jeden miałeś tylko rosyjski Smile
Chrome, np. ma fajny przycisk "Tłumacz", z którego chętnie i często korzystam.
(29-05-2019, 11:17)yahoob3 napisał(a): [ -> ]Nie Ty jeden miałeś tylko rosyjski Smile
Chrome, np. ma fajny przycisk "Tłumacz", z którego chętnie i często korzystam.

Ale tłumacz to chyba jest usługa googla?
Twój Mint ma tak wiele problemów że warto by było ponownie go zainstalować.
Sprawdź czy plik ISO nie został uszkodzony podczas przesyłania, jeśli nie zrobiłeś tego poprzednio: >> Linux Mint 19.1 - instalacja
Stron: 1 2