Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Program do odbioru telewizji cyfrowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Chciałem się poradzić, jakie programy oprócz Kaffeine i VLC mogą posłużyć i są w jakimś stopniu dedykowane do odbioru telewizji cyfrowej? Przed przesiadką z Minta w wersji 17.3 na 19.1 korzystałem z Kaffeine, który świetnie wywiązywał się ze swojego zadania. Miałem też MeTV, także był ok, ale traktowałem go jako program dodatkowy. Po aktualizacji MeTV nie mogę zainstalować, a Kaffeine nie zawsze "łapie" kanały i co jakieś 20-30 sekund klatkuje i rozmazuje obraz. Co moglibyście mi polecić? Tak jak wspominałem wcześniej, Mint w wersji 19.3, środowisko Cinnamon, karta TV Not Only TV LV5T Deluxe USB.

Pozdrawiam,
Michał
(16-06-2019, 10:17)Cesc93 napisał(a): [ -> ]Witam,

Chciałem się poradzić, jakie programy oprócz Kaffeine i VLC mogą posłużyć i są w jakimś stopniu dedykowane do odbioru telewizji cyfrowej?
Przejrzyj propozycje z
https://alternativeto.net/software/kaffe...form=linux

(16-06-2019, 10:17)Cesc93 napisał(a): [ -> ]Tak jak wspominałem wcześniej, Mint w wersji 19.3 ..
jeszcze takiego nie wydali Big Grin
Z rozpędu się pomyliłem. Smile Czyli wygląda na to, że ciekawych alternatyw brak i muszę powalczyć z MeTV. Czy ktoś mógłby pomóc z instalacją? Ściągnąłem z ich strony najnowszą wersję i w paczce jest sporo plików z którymi nie mam pojęcia co zrobić. Instalacja z repozytoriów nic nie daje, bo wyrzuca błąd. Lista plików w zrzucie ekranu.

http://imgurl.pl/img/zrzut-ekranu-z-2019...8f25f2.png
Nie jestem pewien, niech mnie ktoś zweryfikuje, ale z tego co widać to masz tam 'install', spróbuj to kliknąć (po nadaniu uprawnień do wykonania). W drugiej kolejności bym zajrzał do katalogu 'console', może tam będą komendy dla terminala w celu instalacji.
Pokaż może jaki jest problem z instalacją MeTV z repozytorium.