Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: drugi manager plików
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, zainstalowałem na Cinnamonie Manager Plików "Caja" pochodzący ze środowiska Mate, dlatego, że domyślny cinnamonowy "Nemo" przymula i nie działa sprawnie. Caja się zainstalował, ale nie widać go na liście zainstalowanych programów, uruchomić mogę go tylko z pozycji Menedżera Programów, po uruchomieniu nie mam możliwości przypięcia programu do paska zadań. Jest na to sposób?
Co to jest lista zainstalowanych programów?
Utwórz sobie aktywator lub wybierz domyślny menadżer plików w ustawieniach systemowych.
(04-07-2019, 08:35)dedito napisał(a): [ -> ]Co to jest lista zainstalowanych programów?

Menu Start > Wszystkie programy  ;-)
Możesz też chyba w Cinnamonie pod F2 lub Menu Start > Uruchom program .. wpisać caja i powinno coś wyskoczyć.
(04-07-2019, 08:35)dedito napisał(a): [ -> ]Utwórz sobie aktywator lub wybierz domyślny menadżer plików w ustawieniach systemowych.

Wybrałem domyślny w Preferowanych programach, a do paska zadań, czyli do "panelu" dodałem wpisując w menu start "caja" i z prawokliku, dziwne że wcześniej nie pojawiał się w menu start, dopiero po zaznaczeniu domyślnego Managera plików w ustawieniach systemowych.
Dzięki za pomoc.
Obydwa programy w Menu mają nazwę "Pliki" stąd otwiera się domyślny.