Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Linux mint plus partycja recovery z instalatorami systemu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jestem świeżym użytkownikiem Linuxa .
Posiadam dysk 1tb podzielony na partycje.
Chcę go wykorzystać w komputerze tylko jedna z partycji została przeznaczona na instalatory systemów, jest to pierwsza partycja na dysku. Są na niej około 10 różnych systemów, stworzona programem pod windowsem wintousb. Obecnie dysk siedzi w obudowie USB. Wyjąłem go i podłączyłem do pc. Komputer bootuje z tej partycji z instalatorami. I właśnie na tym samym dysku chcę postawić Linuxa mint, ale tak aby nadal działała partycja z instalatorami. Jak próbowałem to miałem tylko Linuxa. Ktoś pomoże.
Może w trakcie instalacji nadpisujesz bootloader pierwszej, instaluj Gruba na partycji Minta, wtedy Grub powinien wykryć tego drugiego i dopisać do menu startowego.
A kolejność partycji ma znaczenia?
Kolejność partycji nie ma znaczenia.
No okey, instalator Linuxa rzeczywiście wykrył mi ta partycje z instalatorami i dodał ja do gruba. Przy uruchamianiu minta mam dodatkową opcję. Lecz po jej wybraniu nic się nie dzieje. Dodam iż mint tą partycje uznał za windowsa 10.
To co się stało, że wcześniej nie wykrywał?
Wrzuć wynik z bootinfoscript
Już sobie poradziłem. Że mam poza Linuxem win 8 zrobiłem to z poziomu windowsa programem easy bcd.
Wystarczyło dodać wpis neogrub i w pliku menu.lst skopiować treść pliku menu.lst który stworzył program wintousb. Teraz przy uruchamianiu mam dwa systemy plus partycję z instalatorami. Wszystko działa. P.s fajne że neogrub wykrywa także te instalatory z ukrytej partycji.
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.