Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Skalowanie ekranu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam posiadam kartę AMD HD 6250. Podłączam pc pod telewizor.
Mam problem ze skalowaniem, nie wyświetla mi kawałka pulpitu. Na tym telewizorze zawsze i na każdym systemie tak mam, pod Windows wystarczy AMD catalyst Control i ustawić skalowanie.
Pomoże ktoś zainstalować AMD catalyst pod Linuxem mint 19.1 64 bity.
Pobrałem sterowniki i AMD catalyst ze strony AMD ale nie mogę tego zainstalować.
No okey, ale sterowniki mam, nie umiem jedynie ustawić skalowania ekranu, ogólnie obszaru wyświetlania.
Jak podlączasz sprzęt do TV? HDMI?
Przydało by się troszkę logów.
https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=9
Tak HDMI przez przejściówkę display port. To wina telewizora, no pod windowsem jest to samo, tylko pod win umiem to ustawić.
A logi dodam jutro. Bo teraz nie mam dostępu do pc, p.s z jakiego programu logi chcesz? Xorg?
Jaki masz efekt na TV? Podejrzewam że chodzi o tzw overscan. Zazwyczaj to kwestia przełączenia ustawień na TV, niekoniecznie na Linuxie.

W przypadku kart AMD, wejdz w ustawienia AMD catalyst control center w menu albo z konsoli:
Kod:
gksudo amdcccle
I całkiem możliwe ze masz tam opcje dot. overscan - wyłącz ją.

Strzelam troszkę, nie mam pod ręką nic z AMD - może ktoś z kolegów ma karte graf. AMD i mógłby kolege pokierować?