Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Xed - domyślne automatyczne sprawdzanie pisowni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Edytor tekstu Xed posiada funkcję automatycznego sprawdzania pisowni, ale za każdym razem kiedy tworzymy nowy dokument to musimy tą opcję zaznaczyć:
Narzędzia > Automatyczne sprawdzanie pisowni

Za pomocą tego polecenia wykonanego w terminalu możemy tą opcję mieć zaznaczoną domyślnie (polecenie działa we wszystkich środowiskach graficznych):

Kod:
gsettings set org.x.editor.plugins.spell autocheck-type 'always'

Jeśli chcemy powrócić do poprzedniego ustawienia to wykonujemy to polecenie:

Kod:
gsettings reset org.x.editor.plugins.spell autocheck-type
Wygląda jak "skrót" z dconf-editor Smile

Stosować jednak z namysłem... popodkreślany skrypt wyglądać może co najmniej dziwnie Wink
gsettings to program do zmiany ustawień w dconf. Nie trzeba go instalować i działa lepiej niż dconf-editor.

Stosowanie automatycznego sprawdzania pisowni w skryptach rzeczywiście nie ma sensu, ale jeśli ktoś częściej używa Xed do tworzenia zwykłego tekstu (tacy istnieją, jestem tego dowodem  Big Grin ) to taka opcja się przyda.
(22-10-2019, 17:21)magnus napisał(a): [ -> ]gsettings to program do zmiany ustawień w dconf. Nie trzeba go instalować i działa lepiej niż dconf-editor.
Ja to chyba jednak czasem lubię sobie poklikać Wink

Cytat:ktoś częściej używa Xed do tworzenia zwykłego tekstu (tacy istnieją, jestem tego dowodem  Big Grin ) to taka opcja się przyda.
Chylę czoło i zwracam honor Big Grin
Fajna rzecz, ale ja to generalnie w ogóle nie lubię żadnych wężyków pod fontami bo mie sie obraz koleboce Smile
Aczkolwiek w kontekście współczesnego poziomu nauczania w zupełności rozumiem pęd do posiadania takiego skryptu w różnych okolicznościach Smile