Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: WoeUSB program do tworzenia bootowalnego pendrive'a z Windows
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć.

Tak jak w temacie próbowałem stworzyć bootowalnego pendriva korzystając z tego poradnika https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=77. Niestety mój pendrive się nie montuje. Na pulpicie pojawia się nazwa urządzenia jako KARTA USB po kliknięciu PPM nie ma opcji odmontuj jest tylko wysuń.
Proszę o pomoc.
Hmmm... A może spróbuj zrobić "surówkę", poformatuj wszystko, usuń partycję (jeśli ją masz) i utwórz na nowo partycję a potem od nowa stwórz bootowalnego pendrive? Wiem, że operacja wydaje się być dziwna, ale ja z jakieś 3 lata temu miałem coś podobnego z kartą pamięci. Działała normalnie, aż tu nagle pewnego dnia ją sformatowałem na linuxie i... dziwne... Karta była widoczna w systemie, ale nie montowała się w ogóle. Rozwiązaniem było właśnie zrobienie surówki i utworzenie partycji przez linuxa po czym już więcej problemów nie było Wink
Pendrive można odmontować za pomocą programu Dyski który znajdziesz w Menu.
Jak go uruchomisz to po lewej stronie wybierz właściwy napęd a po prawej kliknij na ikonę z kwadratem.
Udało się odmontowąć pendrive, wykonałem wszystkie kroki z poradnika i instalacja ruszyła. Instalator nie kończy tworzenia pendrive wyświetlając informację o powodzeniu. Zaczyna kopiowanie plików potem coś tam instaluje ale dokładnie nie zauważyłem w którym momencie wyskakuje błąd.
Może zamiast kopać się z koniem, użyj balenaEtcher.
https://www.balena.io/etcher/
Na problemy z pendrivem czasem pomaga przygotowanie takiego od zera czyli, np. programem Gparted zdjąć partycje/ę z pena, utworzyć nową tablicę partycji (dos) i założyć nową/e partycje.
Etcher w tym przypadku nie pomoże bo nie tworzy nośników rozruchowych z systemem Windows.

W programie WoeUSB spróbuj także z ustawieniem: File system > FAT
No popatrz, wydawało mi się, że ten program po prostu "wypala" obraz jak rufus, hmm ...
Też się zastanawiałem jakiś czas czemu woeusb nie trybi - nie robi porządnie pena z windowsem ..
Ale ja znam inny sposób . Montuje się obraz iso windows 7 czy dychy . I wtedy te pliki z zamntowanego obrazu kopiujesz na wcześniej sformatowanego pendrive w FAT32 lub NTFS . I takim sposobem u mnie działa bootowalny pendrive.
Tu masz tworzenie bootowalnego pena z W10 krok po kroku:
https://www.linuxbabe.com/ubuntu/easily-...usb-ubuntu
Stron: 1 2