Forum Linux Mint Polska

Pełna wersja: Mozilla Thunderbird niepoprawne hasło
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich,

mam problem taki, że nie mogę się zalogować na pocztę Gmaila przez Thunderbirda. Podaje błędne hasło. Mam włączoną weryfikację dwuetapową. Jakieś pomysły macie?

Moderowano: Nie używaj "kolorków".
Dwuetapowa czyli jaka?
(25-11-2019, 22:23)dedito napisał(a): [ -> ]Dwuetapowa czyli jaka?
Ona polega na tym, że poza hasłem przychodzi na telefon sms z kodem. Pod Windowsem nie było takich problemów. Ten Thunderbird w Mincie domyślnie instalowanym wygląda inaczej. Gdzieś wyczytałem, w komentarzach na angielskiej stronie, że w wersji 60 jest błąd i nie można się zalogować. Komentarz ten był napisany 8 dni temu. Czy ktoś ma podobny problem?
Imap czy pop3?
(26-11-2019, 08:48)dedito napisał(a): [ -> ]Imap czy pop3?
Imap. Tymczasowym rozwiązaniem jest podobno pobranie najnowszej wersji. Ale wtedy chyba nie otrzymam automatycznych aktualizacji. Poza tym trzeba coś wpisać w terminalu.
Aktualizacje będą jak sobie zainstalujesz z repozytorium.
Jaką masz teraz wersję? apt policy thunderbird
Zanim przeszedłem na Evolution to korzystałem z Thunderbirda i właśnie też miałem ten problem, tak jak piszesz jest błąd, który powoduje że nie loguje się po potwierdzeniu na telefonie akcji logowania. Ja skorzystałem z tego, czyli logowania przy wykorzystaniu hasła do aplikacji: https://support.google.com/mail/answer/185833?hl=pl
Dzisiaj pojawiła się aktualizacja Thunderbirda do wersji 60.9. Ona rozwiązała problem. Nie musiałem nawet tworzyć osobnego hasła.
W testingu masz też najnowszą wersję.
Zamykam.