Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Off topic / Odp: Dlaczego zaczalem z linuxem????
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yahoob3 dnia Dzisiaj o 20:39:36 »
Cytuj
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Wiem, wiem... ale to tak wdzięczny temat, że może warto go podjąć znowu. 
Ostatni post napisany w 2014 r.
Ciekawe jak "nowe pokolenie" użytkowników zaczęło przygodę z Linuksem prawie na poważnie?
Poza tym wpis Ulvhedina jest po prostu rozbrajający - chylę czoło. Aż się prosi o CD ;)

Moja historia zaczyna się gdzieś pod koniec lat '90. Do jednego z wydań Chip'a dołączona była płyta, z której można było zbootować, uruchomić w trybie Live (tak mi świta, ale głowy nie dam), lub zainstalować OBOK! Windows (98), Red Hata. Zamiast obok, zastąpiłem W98. Wtedy  "format c:" oznaczał koniec świata i utratę wszystkich danych, a było tego sporo, zwłaszcza muzyki zgranej z LP i odtrzeszczonej Qool Editem. Był prawie płacz i odrzut od Linuksa na jakieś 10-12? lat.
W 2011 roku zainstalowali mi w pracy TV, na którym leciały reklamy. Informatyk w firmie podpiął przez HDMI do tego TV ZBOXa i postawił na nim Ubuntu 10.04 LTS. Zobaczyłem, że to naprawdę fajnie chodzi (z czasem zacząłem nawet w tym komputerze grzebać - upgradowałem go np. do 12.04). No, to w domu też, trzeba było spróbować. I tak po porażce "wróciłem". Było *buntu, Sparky, Mandriva, Debian, kilka innych o których nie pamiętam i w końcu Mint 13 na nowym laptopie kupionym bez systemu (z którego teraz klepię), potem 15-stka, 17-stka (14 i 16 odpuściłem) i 18.1.2.3 :)
2
Multimedia / Odp: Mikrofon Duolingo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ciastek1981 dnia Dzisiaj o 19:17:11 »
Normalnie na Chrome, nie Chromium to wygląda tak


 


Na Chromium jest feller


 
3
Multimedia / Odp: Mikrofon Duolingo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yahoob3 dnia Dzisiaj o 18:20:18 »
Cytuj
Nagrywanie to tam jest napisane brak programów nagrywających dźwięk.
Ta opcja działa (wyświetla cokolwiek) tylko wtedy, gdy jakiś program używa "wejścia".
4
Multimedia / Odp: Mikrofon Duolingo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adamm dnia Dzisiaj o 17:22:18 »
Niestety nic nie dało. Jeżeli wejdę w ustawienia głośności dźwięku > Głośność dźwięku > zakładka Nagrywanie to tam jest napisane brak programów nagrywających dźwięk. Może to jest przyczynom. Jak jest u was?
5
Multimedia / Odp: Mikrofon Duolingo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ciastek1981 dnia Dzisiaj o 15:46:10 »
6
Multimedia / Odp: Mikrofon Duolingo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adamm dnia Dzisiaj o 13:48:43 »
U Mnie też w google głosowe wyszukiwanie pojawiał się napis brak internetu mimo iż on był. Zrobiłem upgrade i update i teraz tylko nie słyszy a w google translate zniknęła ikonka mikrofonu.
Po wpisaniu komendy

dpkg -l | grep -i chrome

ii  chromium-browser                                66.0.3359.181-0ubuntu0.16.04.1                           amd64        Chromium web browser, open-source version of Chrome
7
Off topic / Odp: Ogólnopolskie (było Lubelskie) spotkanie przy... Mincie - propozycja.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yahoob3 dnia Dzisiaj o 12:15:39 »
A Maryśka dalej stoi... :)
Dla niewtajemniczonych - mati75 pisze o pomniku Skłodowskiej. Jest taka (urban)legenda, że jeśli UMCS skończy dziewica, Maria zejdzie z postumentu. :)
8
Off topic / Odp: Ogólnopolskie (było Lubelskie) spotkanie przy... Mincie - propozycja.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mati75 dnia Dzisiaj o 11:38:42 »
Parę lat temu lubelska ekipa była trochę większa, parę razy się spotykaliśmy pod pomnikiem na umcsie.
9
Off topic / Odp: Lubelskie spotkanie przy... Mincie - propozycja.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rrico dnia Dzisiaj o 08:43:42 »
@yahoob: No detox nie bardzo ;D, ...bo tam jednak masz wifi na polu, a fotki na coś musisz zgrać. Mówisz bliżej mnie żeby w miarę centralnie? hmm, nie znam tu koło mnie na tyle fajnych miejscówek żeby aż się tam wybierać, a to pole jest dość niedaleko np. od "dużego miasta" gdzie jest sporo przesiadek kolejowych w tamtą stronę (wariant jak ktoś nie bierze z wiadomych przyczyn samochodu). Jedne przesiadki są przez Wawkę, inne przez Toruń albo Iławę w tamten rejon.
@christo: O cennik pytałem mailowo i przez formularz na stronie, brak reakcji na obie metody (oni tam nie mają czasu na maile, kapuche trzepią). Ale tam w okolicy mają po ok.15-18 za człowieka i 15 za rozbicie, w przybliżeniu 30. Wyżerka dziennie też myślę w granicach 60 max się powinna zamknąć, reszta to już "rozrywki" i "sporty" ;) (BTW: kajak? ktoś coś?). Drastycznie drogo nie powinno wyjść (też mam z tym kłopot, miałem zmianę chałupy ostatnio dlatego szukam jednak tańszych opcji na urlop).

Ogólnie to planuję tam wyskoczyć na urlop na całe pierwsze pół sierpnia (także jeszcze muszę poczekać, na razie nie dostanę wolnego). To wychodzi dłużej niż weekendowy wyjazd. Chyba że byście chcieli wcześniej jakoś.
Można zrealizować tak, że kto chce - dojeżdża w tym czasie (albo jakimś innym) na dowolną liczbę dni i spotykamy się na miejscu. Możemy ustalić znak rozpoznawczy typu logo przypięte do namiotu albo co, żeby każdy kto przyjedzie wiedział którzy to ludzie. Albo dogadać się na recepcji, że jak ktoś spyta o ekstremistów to niech go pokierują.
Dojazd samochodem oczywiście jest, w miarę prosty do tego, kolejowy i autobusowy też chociaż słabszy. "Na mieście" są ze dwa sklepy i nie wiem co jeszcze ale się obada.

No i faktycznie proponuję zrobić z tego topic ogólny, bo może inni też by się chcieli wybrać, odstresować i pogadać. Wyobraźcie sobie sytuację, że takie spotkanie planują userzy tego innego systemu, ile pól by musieli okupować 8)
10
Off topic / Odp: Lubelskie spotkanie przy... Mincie - propozycja.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yahoob3 dnia Czerwiec 21, 2018, 21:30:59 pm »
@ YB3 musisz mieć wyjazd organizowany? nie da się na pałę np. z namiotem? taki powrót do korzeni.
Ty wiesz, że to niegłupi pomysł... nawet mały "detox" od komputera. Byłoby jak znalazł. A coś bliżej Ciebie w centrum by się znalazło, żeby ludzie mieli mniej więcej tyle samo zewsząd? Taki wypad na weekend...

ED:
Może zmienię tytuł wątku bo się zaczyna ogólnopolsko robić i może więcej osób zwróci uwagę na temat :)
Strony: [1] 2 3 ... 10