Autor Wątek: Router w trybie mostu raz działa, a raz nie.  (Przeczytany 641 razy)

Offline geor1934

• Miętowe nasionko
  • *
  • Punkty: 0
Router w trybie mostu raz działa, a raz nie.
« dnia: Październik 08, 2018, 19:50:47 pm »
Witam
Komputer DELL Optiplex 755 z systemem Linux Mint 18.2
Do niego kablem podłączony router TL-WR740N z wgranym Gargoyle ustawiony jako most bezprzewodowy pobierający internet przez wifi z głównego routera Orange FunBox 2.0
Pierwszym problemem jest to że zazwyczaj w Connection Information mam brak takich danych:
IPv4
IP Address:   Unknown
Broadcast Address:   Unknown
Subnet Mask:   Unknown
I wtedy nie mam udostępnionego internetu.
Po którymś zresetowaniu routera dane te zostają przyznane automatycznie i mam:
IPv4
IP Address:   192.168.1.126
Broadcast Address:   192.168.1.255
Subnet Mask:   255.255.255.0
Default Route:   192.168.1.1
Primary DNS:   192.168.1.1
I wtedy normalnie po ustawieniu routera w tryb mostu internet jest i działa ok.
Czy problemem jest system, czy jakieś ustawienia w którymś z routerów, od czego zależy te automatyczne przyznawanie tych danych?
Drugim problemem jest to, że gdy już uda mi się ustawić router w tryb mostu i wszystko działa. Po wyłączeniu komputera np. na noc następnego dnia ponownie nie ma połączenia i trzeba zaczynać wszystko od początku(resetować router dopóki nie otrzyma potrzebnych danych, potem konfiguracja mostu) i tak każdego dnia od początku.

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 1199
Odp: Router w trybie mostu raz działa, a raz nie.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2018, 23:32:49 pm »
Zasadniczo w tym modelu mozesz to ustawic, tj aby pracowal w trybie repeatera.Powinienes tam wlaczyc taki bajer co sie zwie WDS Brdiging i wylaczyc DHCP na swoim routerze. Jakbys podal jakies screenshoty itp info to bysmy sie upewnili ze konfiguracja jest prawidłowa.