Czy będzie polski remiks LMDE?

• 7 replies
  • 6047 views
*

smurf

Czy będzie polski remiks LMDE?
« dnia: Październik 12, 2010, 14:48:28 pm »
Witam

Czy istnieje choćby cień szansy, że powstanie polski remiks LMDE? Moim zdaniem byłby to wspaniały pomysł. Pomocny szczególnie dla tych, takich jak ja, którzy nie są specjalnie zaawansowani w linuxie, ale chcą mieć dobry, całkowicie spolszczony, dostosowany do polskich warunków (np. obsługa internetu przenośnego - Blueconnect, itp.), stabilny system bez reinstalacji co pół roku.

Obecny Mint spełnia moje wymagania. Bez problemu odtwarzam filmy i muzykę, z internetem łączę się poprzez Blueconnect na modemie ZTE MF626, który nie wymagał żadnych sterowników i działa nawet w trybie LiveCD (w LMDE nie mogłem go odpalić).
Co prawda miałem na początku z Mintem małe kłopoty - np. po wgraniu sterownika NVidia (wybranego przez system) nie mogłem uruchomić systemu i musiałem wgrać go od nowa. Nie instalowałem sterownika ponownie, gdyż stwierdziłem, że efekty pulpitu nie są mi do niczego potrzebne.

Jednak gdybym miał możliwość przesiąść się na taką wersje LMDE, w której, tak jak w Mincie, wszystko działałoby od razu to zrobiłbym to bez zastanowienia.

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2393
  • 25121
    • >>>Click me!<<<
Odp: Czy będzie polski remiks LMDE?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2010, 15:25:33 pm »
Bez problemu odtwarzam filmy i muzykę, z internetem łączę się poprzez Blueconnect na modemie ZTE MF626, który nie wymagał żadnych sterowników i działa nawet w trybie LiveCD (w LMDE nie mogłem go odpalić).
Bardzo dziwne, bo mam dokładnie ten sam model i na debianie działa.

Najpierw remix wersji 10, potem się nad lmde pomyśli.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

*

Offline Ryoko

• *
  • 32
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2010, 20:25:48 pm »
A jest możliwość wydania remiksu LMDE od razu w wersji 10 i aktualizacjami? Wiem, że aktualizacje miały iść tutaj swoją drogą, ale czy to jest możliwe? Teraz LMDE jest w wersji Isadora.

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2393
  • 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2010, 20:54:39 pm »
LMDE nie ma wersji, to system ciągły. W grudniu będzie nowy obraz płyty.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

*

Offline Ryoko

• *
  • 32
  • 0
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2010, 23:55:53 pm »
Wiem, że to ma być system ciągły. Chodzi o to czy obraz LMDE do końca będzie wersją, która zasadniczo jest Isadorą.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 10:03:54 am wysłana przez Ryoko »

*

Offline Tracerneo

• Gentoo User
  • 186
  • 0
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2010, 11:40:59 am »
@Ryoko Isadora to zupełnie inny system! Można to porównać do openSUSE i Minta z motywem z Susła. Z wyglądu takie same, ale to zupełnie niezależne systemy.

*

Offline Ryoko

• *
  • 32
  • 0
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2010, 16:14:17 pm »
Nius: "System wygląda i zawiera oprogramowanie dokładnie takie same jak wersja 9". Chciałem wiedzieć tylko czy to co z wierzchu (czyli Isadora) będzie dążyło do aktualności względem Minta (tego co z wierzchu), bo z czasem wygląd LMDE może się stać prymitywny tak samo jak wczesne wersje Ubuntu (które gdzieś nawet mam) są prymitywnie względem nowego Ubuntu. Odpowiedz brzmi najwyraźniej "LMDE z czasem będzie coraz bardziej prymitywnie wyglądać względem nowych wydań Ubuntu i Minta".

Linux Mint, LMDE, Ubuntu i Debian są wobec siebie bliższe niż openSUSE. Nie wiem o co ci chodziło z tym porównaniem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 16:33:07 pm wysłana przez Ryoko »

*

Offline Tracerneo

• Gentoo User
  • 186
  • 0
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2010, 16:57:21 pm »
O to, że LMDE to nie jest kontynuacja Minta (nowa wersja), tylko osobny projekt. Z podobnym wyglądem, aplikacjami Minta... i prawie wszystkim od Miętuska. :D
A jak wygląd się nie podoba to sobie zmień.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 16:59:15 pm wysłana przez Tracerneo »