Autor Wątek: LMDE sterowniki Brother  (Przeczytany 6158 razy)

tata

• Gość
LMDE sterowniki Brother
« dnia: Grudzień 18, 2010, 18:40:33 pm »
Być może się to komuś przyda. Instalacja drukarek brother.  Pakiety producenta wywalają błędy. Żedy drukarki zainstalować trzeba utworzyć dwa foldery z ręki i plik ppd we wskazanych w instalatorze miejscach. Po tych zabiegach instalacja przebiega normalnie. Swoją drogą świetny pomysł LMDE. Od wersji 6.06 jestem użytkownikiem ubuntu i wybaczcie nigdy nie zainstalowałbym Minta opartego o Ubuntu. Teraz jednak z niecierpliwością czekam na LMDE 64 bit i wówczas niech się dzieje co chce. Będzie on stał na moim kompie. Jutro siądę i sprawdzę czy nie ma problemów z instalacją scanerów brather jeżeli będą a uda mi się sprawę rozwiązać napiszę w tym poście. Jeszcze raz moje wyrazy uznania. LMDE to świetny pomysł.
Dodany: [time]Grudzień 18, 2010, 06:50:18 [/time]
Już sprawdziłem. Scaner działa bez niczego. Wystarczy zainstalować odpowiednią paczkę brscan - w moim przypadku brscan2. Ja doinstalowałem jeszcze xsane. Po instalacji scaner działa w trybie administratora ale wystarczy dodać odpowiedni wpis konfiguracyjny by scaner działał z poziomu uzytkownika.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 10:33:33 am wysłana przez stefan1948 »

Offline ilin

• Siewca Mięty
  • Pole mięty
  • Punkty: 270
  • Palacz
Odp: LMDE sterowniki broher
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2010, 18:59:03 pm »
Cytat: tata
Ja doinstalowałem jeszcze zsane

zsane czy xsane ?

Cytat: tata
Teraz jednak z niecierpliwością czekam na LMDE 64 bit

Możesz zainstalować 64bit debiana.
Na jedno wyjdzie :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 10:34:32 am wysłana przez stefan1948 »
Polski portal Debiana

I tak przed terminalem nie uciekniesz :)

Offline Enlik

• Siewca Mięty
  • Miętowa sadzonka
  • Punkty: 0
Odp: LMDE sterowniki brother
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:05:36 pm »
tagi: Brother
(poprawna pisownia, inaczej szukający mogliby nie znaleźć tego wątka... ktoś niech ew. poprawi, a potem usunie tego posta, thx)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 10:34:50 am wysłana przez stefan1948 »
- Wybrałeś czerwony czy zielony?
- Tak.

tata

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:55:24 pm »
Przepraszam za pisownię faktycznie powinno być Brother i oczywiście doinstalowałem xsane. Zdecydowałem się napisać tego posta ponieważ nigdzie, również na forach Debiana, nie znalazłem dokładnego opisu instalacji sprzętu BROTHER.  Jeszcze jedno. Jestem nowy na tym forum i witam wszystkich. Odpowiadając llin nie instaluję Debiana bo jestem zbyt leniwy. Chcę najpierw wypróbować system a Debian live jest bardzo skromny. LMDE daje mi tę możliwość i obecne moje doświadczenia z LMDE dotyczą jedynie wersji live dvd. Jeżeli faktycznie można poprawić błędy brather na brother to bardzo bym o to prosił ale chodziłem trochę po forach i sprawdzałem, że są problemy z instalacją sterowników Brothera. Błędy ortograficzne są wynikiem pośpiechu. Posta pisałem z LMDE live dvd a system domyślnie sprawdza pisownię angielską. Więcej błędów nie pamiętam a za te które popełniłem serdecznie żałuję. Obiecuję, że jeżeli coś będę pisał to sprawdzę ewentualne błędy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 10:35:57 am wysłana przez stefan1948 »

Offline Tracerneo

• Funtoo User
  • Siewca Mięty
  • Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 0
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2010, 20:00:22 pm »
Edytuj pierwszy post (po prawej stronie posta, na górze jest Edytuj) i sam popraw błędy. Temat też możesz zmienić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 10:36:13 am wysłana przez stefan1948 »

tata

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2010, 20:02:15 pm »
Znowu popełniłem gafę nie "llin" a "ilin" :(
Dodany: [time]sob 18 gru 2010 20:05:16 GMT-1[/time]
Tracerneo - dzięki za podpowiedź
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 10:36:46 am wysłana przez stefan1948 »

tata

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2010, 19:58:33 pm »
Po wydaniu LMDE 64 bit kolejne informacje dotyczące instalacji drukarek brother.
Ponieważ producent nie wydaje wersji sterowników 64bit zrobiłem tak:
Dodałem do sources.list wpis z repozytorium ubuntu 10.04

deb http://pl.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid main restricted universe multiverse

następnie aktualizacja listy pakietów i instalacja będących w repo paczek ze sterownikami 64 bit do drukarek.
Sprawdzałem na drukarce DCP-115C (sterowniki MFC-210C) Działa bez zastrzeżeń i doinstalowuje zależności.

Scaner działa po zainstalowaniu paczki brscan2

Ważna rzecz po instalacji drukarki najlepiej wpis z repozytorium j.w usunąć lub też #, żeby nie uczestniczył w aktualizacji systemu.