LMDE czy odpowiedni dla początkującego

• 24 replies
  • 8623 views
*

Tazik

Odp: LMDE czy odpowiedni dla początkującego
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2011, 16:14:08 pm »
Czytałem że 201012 jest walnięty. Ściągałem kilka obrazów wszystkie to były właśnie 201101. Pobierałem z oficjalnej strony i z torrentów i z serwerów. Niestety każda próba kończyła się zwisem.

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2393
  • 25121
    • >>>Click me!<<<

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

*

Offline Ryoko

• *
  • 32
  • 0
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2011, 18:04:45 pm »
Tazik może pobrałeś system na system 32-bitowy zamiast 64-bitowy? Sam się kiedyś tak pomyliłem :D .

mati75 to pewnie podchodzi już pod trolowanie, ale odpisze. Zainstalowałem przez repo ten sterownik (nie był zainstalowany) i siadła mi akceleracja 3D. Zainstalowałem przez konsolę sterownik to siadł mi system.

PS ponad 600 mb aktualizacji to chyba wystarczający powód do wydania nowego obrazu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2011, 19:02:34 pm wysłana przez Ryoko »

*

Offline lawojku

• **
  • 52
  • 0
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 21, 2011, 19:02:52 pm »
co do iso, to ja ściągłem właśnie 201101, jest dobry. Tylko że, np brasero w ubuntu źle nagrywa, za to dobrze xfburn i gnomebaker. Gdy instalowałem system z płyty nagranej przez brasero - miałem podobne kłopoty jak Ty. Bez błędu za to mam dwie płyty nagrane przez xfburn i gnomebaker, może to tak było?

Ryoko!! wyjmij kartę graficzną, przeczyść wejścia, czymś tam chyba trzeba posmarować złącza i włóż jeszcze raz. Coś czuję, że to może być powód, bo miałem kiedyś podobnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2011, 19:04:59 pm wysłana przez lawojku »

*

zbig

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2011, 10:04:27 am »
Czytając ten wątek (a także inne) można dojść do wniosku, że LMDE nie jest odpowiedni dla początkującego. Jego podstawą jest Debian Testing, co samo przez się nie jest dobre w przypadku nowicjusza (tak wiem są osoby które bez problemów pracują na takim systemie od lat - ale one nie są początkującymi). Pamiętaj: apt-listbugs, apt-listchanges, apt-rdepends twoimi przyjaciółmi ;)
Dla początkującego w zasadzie jedynym wyjściem jest rozpoczęcie od Debiana Stable, czy to w wersji oryginalnej czy też z któregoś "remiksu" (polecam Simply Mepis lub CrunchBang).
Miejmy nadzieję, że okrzepnięcie idei CUT pozwoli wykorzystać testing jako podstawę pod desktopową wersję systemu dla początkujących. W nim nie powinno być problemów jakie spotyka się w standardowym testingu, a po uzupełnieniu o gałąź "rolling" stanie się świetnym systemem z ciągle aktualnym oprogramowaniem.

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2393
  • 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2011, 11:48:21 am »
Crungbang to praktycznie to samo co lmde, nawet ten sam instalator jest.

*

zbig

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2011, 12:24:25 pm »
Crungbang to praktycznie to samo co lmde, nawet ten sam instalator jest.
mati75 - masz chyba na myśli wersję "CrunchBang 10 “Statler” r20110105".
Najnowsza "CrunchBang 10 “Statler” r20110207" opiera się nadal na Debianie Squeeze (czyli gałęzi stabilnej) oraz powrócono do debianowego instalatora.

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2393
  • 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2011, 13:51:13 pm »
Obie testowałem i są dokładnie takie same.

*

Tazik

« Odpowiedź #23 dnia: Maj 18, 2011, 14:08:45 pm »
Trochę czasu minęło i powróciłem do próby zainstalowania LMDE, tym razem na innym kompie. Specyfikacja maszyny w linku: http://www.x-kom.pl/p/66286-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l702x-i7-2630qm-8gb-640-dvd-rw-7hp64.html.
Niestety znowu są problemy. Pobrałem LMDE Gnome w wersji 64-bitowej, obraz 201012 i próbuję odpalić system z live cd. Dochodzi do menu wyboru uruchamiania (uruchom, sprawdź integralność płyty, itd.), daję uruchom, chwilę wypisuje różne rzeczy tak jak przy starcie systemu (nie zauważyłem żadnego "warning" lub coś w tym stylu) i pojawia się czarny ekran z migającym kursorem. W takim stanie reaguje tylko na CTRL+ALT+Del, podając komunikaty jak przy zwykłym wyłączeniu systemu z live cd. Dla porównania próbowałem odpalić Miętowy Remix 9 64-bity i LMDE Xfce 201104 64-bity i z tych obrazów system startował bez problemu.
Co zrobić żeby odpalić LMDE Gnome i go zainstalować? Chciałbym spróbować swoich sił z Miętowym Debianem, a że przyzwyczaiłem się do Gnome'a, to najbardziej zależy mi na tej wersji.

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2393
  • 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 18, 2011, 14:14:44 pm »
Pod koniec maja/początek czerwca będzie nowy obraz. Poczekaj, ten pewnie będzie działać.