Aktywne okno rozmowy w kadu

• 3 replies
  • 4341 views
*

jgkurczak

Aktywne okno rozmowy w kadu
« dnia: Maj 06, 2012, 15:29:58 pm »
Cześć,
Ostatnio zrobiłem przesiadke na Minta 12 z środowiskiem Cinnamon. Problem jest tego rodzaju, że w kadu okno rozmowy jest cały czas aktywne.
Dostaje wiadomość i pojawia się okno rozmowy i nic nie może tego zmienić. Sprawa była by jasna gdyby to był początek rozmowy (1 wiadomość pokazywała okno),
a tu się dzieje z każdą otrzymaną wiadomością. Niestety zminimalizowanie nic nie daje bo okno za chwile powraca jak ktoś napisze. Jest to irytujące bo nie można robić innych rzeczy w tym czasie bo ciągle musisz minimalizowac żeby nie pisać do danej osoby. Spotkał się już ktoś z tym ? Będę wdzieczny za pomoc  :)

Ustawienia kadu nic nie zmieniają.

*

jgkurczak

Odp: Aktywne okno rozmowy w kadu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2012, 16:17:44 pm »
Grzebałem i nic to nie daje...
Jest to ewidentny konflikt z Cinnamonem bo na Gnome 3 jest dobrze ;)

*

pwl

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:28:54 pm »
Witam,
Mam dokładnie ten sam problem. Ustawienia Kadu są na pewno ok, bo konfig skopiowany z ubu na którym działało. Z tego co zaobserwowałem to w Cinnamonie aplikacje (chyba) nie mają możliwości "mrygania" w pasku w odpowiedzi na jakieś zdarzenie. Np zminimalizowany Naulitus w żaden sposób nie informuje o zakończeniu wyszukiwania plików albo Firefox o zakończeniu pobierania (pomijając dźwięk). Kadu działa odwrotnie. Zamiast nic nie robić przywraca okno rozmowy. Jeśli wiadomość jest w innej zakładce niż aktualnie otwarta robi to z częstotliwością z jaką (w np w ubuntu) by mrygało w pasku. Wydaje mi się, że powinna być taka funkcjonalność - może została wyłączona?
Z góry dzięki za pomoc,
Pozdro.

Edit:
Sprawdziłem występowanie problemu w innych środowiskach i... wszystko w porządku zarówno w Gnome Classic jak i Mate.
Z góry dzięki za zainteresowanie.
Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2012, 01:00:21 am wysłana przez pwl »

*

Laire

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2012, 01:27:54 am »
Mam identyczny problem, również tylko na Mincie 13 i pod Cinnamonem. Jeszcze w 11 z Gnomem 2 wszystko pięknie chodziło.
Z tego co zaobserwowałem to w Cinnamonie aplikacje (chyba) nie mają możliwości "mrygania" w pasku w odpowiedzi na jakieś zdarzenie.
Co do tego - nie jestem pewna. Kiedy podłączam drugi monitor i wyrzucam na niego okienko rozmowy Kadu, to - pomijając to, że jeśli mam tam inną aplikację, to oczywiście ją przysłania - dopóki w nie nie kliknę, okienko mruga na pasku. Ale nie używam innych "mrugających" aplikacji, aby mieć porównanie...