Autologowanie

• 13 replies
  • 37606 views
*

the_unboron

Autologowanie
« dnia: Czerwiec 11, 2012, 18:03:28 pm »
Witam, mam taki problem, gdyz nie wiem jak zrobic autologowanie sie do systemu, bym nie musial za kazdym razem wpisywac hasla do logowania.
Podczas instalacji minta 13 zapomnialem zaznaczyc ta opcje i teraz sobie z tym nie radze, a z komputera korzystaja 3 osoby i nie ktore z nich umieja sie poslugiwac tak dobrze klawiatura.
Potrzeboje tez cos zrobic aby noomlock wlaczal sie automatycznie.

*

Offline bossot

• 101
  • 0
Odp: Autologowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2012, 18:40:45 pm »
Nie ma jeszcze 13 w wersji KDE (z tego środowiska korzystam) ale podejrzewam że rewolucji nie było

AD 1 ustawienia systemowe/ekran logowania/ zakładka ułatwienia

Noom locka nie znam, ale num locka włączysz przez ustawienia systemowe/urządzenia wejściowe/ i tam po lewej klawiatura i zakładka sprzęt

*

the_unboron

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2012, 18:51:12 pm »
Ja nie mam wersji kde, ja mam na mate, lub gnome zalezy raz to raz to, alt wracaj do temat, nie mam czegos takiego jak ustawienia ekranu logowania w tym jest problem najwiekszy

*

the_unboron

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2012, 19:08:35 pm »
 1584 ?        00:00:00 kdm
 1600 ?        00:00:00 kdm

*

Perez71

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2012, 16:01:49 pm »
Ustawienia systemu/System/Konta użytkownika po odblokowaniu jest możliwość włączenia autologowania.

*

Offline szymon

• 185
  • 111
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2012, 20:45:23 pm »
Ja nie mam wersji kde, ja mam na mate, lub gnome zalezy raz to raz to, alt wracaj do temat, nie mam czegos takiego jak ustawienia ekranu logowania w tym jest problem najwiekszy

Pierwsza rzecz to zainstaluj sobie słownik i włącz sprawdzanie pisowni!

Dalej podałeś wynik polecenia, który wskazuje na zainstalowany menadżer logowania przynależny środowisku KDE. Sam go instalowałeś, przecież napisałeś: mam gnome?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2012, 20:47:11 pm wysłana przez szymon »
Pozdrawiam szymon

*

Offline madaviki

• *
  • 15
  • 0
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2016, 19:16:45 pm »
Chciałabym prosić o ponowne poruszenie problemu autologowania. Wpienia mnie niesamowicie wpisywanie hasła przy logowaniu zwłaszcza, że od początku zaznaczyłam w ustawieniach ekranu logowania automatyczne logowanie i było ok. a potem nagle okazało się, że mimo wszystko muszę się logować.
Przechodząc do rzeczy mam: Mint 18 Cinnamon 32-bit
I nie działają podpowiedzi, które znalazłam na tym forum i kilku innych.
Jak ktoś coś wie to proszę o odpowiedź, ale z uwzględnieniem tego, że jestem początkującym użytkownikiem Linuxa ;)

*

Offline christo

• 627
  • 30
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2016, 23:03:13 pm »
A patrzyłeś w -ustawienia systemowe-ustawienia ekranu logowania-automatyczne logowanie ?
Zaznacz pole wyboru przy użyytkowniku i tyle , tylko jak masz trzech różnych userów i różne hasła to nie wiem czy jest taka możliwość.Piszę z cinnamona 17.3 bo na 18-tym nie miałem okazji sprawdzić bo zagościł u mnie tydzień i wyleciał.
Only Jesus saves.

*

Offline madaviki

• *
  • 15
  • 0
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2016, 18:22:17 pm »
Zaczęłam od ustawienia autologowania w ustawieniach systemowych i jakiś tydzień działało, wydaje mi się, że aktualizacja popsuła sprawę i teraz mimo właściwych ustawień w systemie, muszę się logować ręcznie. Ta 18 to mój pierwszy Linux, przyznam, że był to dość przypadkowy wybór. Rozumiem, że powinnam się nad nim zastanowić...
A co do autologowania chwilowo pomogło wejście w: sudo nano /etc/mdm/mdm.conf
Miałam tam ustawione prawidłowo, więc nic nie zmieniałam: AutomaticLogin=nazw komputera
Zrestartowałam komputer i zalogował się automatycznie. Wczoraj pojawiły się aktualizacje systemu, które zainstalowałam i dzisiaj znowu trzeba się logować (mam tylko jednego użytkownika).

*

Offline christo

• 627
  • 30
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2016, 21:10:17 pm »
Nie pomogę to jakieś dziwne jest.Niech może ktoś kto uzywa 18-tki się odezwie.Osobiście mnie by taka sytuacja wpieniła.
Only Jesus saves.

*

Offline ciastek1981

• 1134
  • 150
  • Sprzątam forum, usuwam reklamy oraz daję bany ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2016, 07:21:09 am »
Kółko archeologiczne  ???

Nic się z "18" nie dzieje, mam Mate, Xfce, KDE i Cinnamon'a na maszynie wirtualnej i auto-logowanie działa. Musi być tak ustawione:

(opóźnienie co najmniej 5 sekund)

Ps. Jedyne gdzie zauważyłem problem z auto-logowaniem ostatnio to Netrunner Avalon, ale nie tylko ja  8)
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 08:44:25 am wysłana przez ciastek1981 »

*

Offline madaviki

• *
  • 15
  • 0
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2016, 18:12:23 pm »
Dzięki wielkie za pomoc! Tak jak się spodziewałam rozwiązanie było proste. Odznaczyłam w ustawieniu ekranu logowania opcję "włączenie logowania z opóźnieniem czasowym" - wydawało mi się, że zaznaczając tę opcję właśnie włączam logowanie.
Teraz jest ok. i mam nadzieje, że tak już zostanie :)

*

Offline ciastek1981

• 1134
  • 150
  • Sprzątam forum, usuwam reklamy oraz daję bany ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2016, 19:51:39 pm »
Zasadniczo przy ustawieniu opóźnienia poniżej 5 sekund powinno pojawić się ostrzeżenie, że może być problem z auto-logowaniem. W którejś dystrybucji to widziałem.

*

Offline christo

• 627
  • 30
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2016, 20:31:21 pm »
Kółko archeologiczne  ???
Dobre. ;)
Only Jesus saves.