Autor Wątek: co zajmuje tyle przestrzeni dyskowej?  (Przeczytany 4211 razy)

Artwi

• Gość
co zajmuje tyle przestrzeni dyskowej?
« dnia: Sierpień 19, 2012, 23:03:12 pm »
Miałem przed Mintem (którego dziś zainstalowałem po raz pierwszy) kilka dystrybucji(z dużo większą ilością softu niż mam domyślna instalacja Minta KDE) i w sumie nie zajmowało to ponad 10GB, a teraz na 50GB partycji Mint mi się buntuje, że zaczyna brakować miejsca!!!

To niemożliwe, by był to soft, więc co zajęło miejsce na dysku?

Artwi

• Gość
Odp: co zajmuje tyle przestrzeni dyskowej?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2012, 21:20:41 pm »
OK, już sobie poradziłem. Synaptic domyślnie w Mint zostawia pakiety po ich instalacji. Do tego poczta (parę GB) która z powodu przenoszenia była nieskompresowana. Zmiana ustawień Synaptic, usunięcie zainstalowanych pakietów, kompresja poczty oraz wyczyszczenie tempa pozwoliły mi zejść poniżej 10GB. Dzięki za pomoc.  :)

Artwi

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2012, 08:59:14 am »
Jakbyć instalował z konsoli, trzeba co jakiś czas wykonać:
sudo apt-get clean

Dzięki, to już znalazłem, ale nie wiem jak odinstalować (jestem ze świata rpm) firefoksa bez odinstalowania całego KDE? Po zastosowaniu:
dpkg --remove --force-depends firefoxSystem teraz zgłasza 2 pakiety: gecko-mediaplayer i mint-meta-kde jako uszkodzone... Pierwszego potrzebuję dla Seamonkey (też na gecko), a KDE też nie chciałbym się pozbywać...

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:18:09 pm »
#apt-get remove --purge firefox

Tak przy okazji, jak nie chcesz mieć syfu z pakietami to zainteresuj się normalnym debianiem.
Look closer, fall deeper.

Artwi

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:58:44 pm »
#apt-get remove --purge firefox
Akurat to polecenie zupełnie nie działa: oferuje albo usunięcie wspomnianych potrzebnych obu pakietów albo alternatywnie instalację innych przeglądarek niż firefox, a jak mam mieć inne niechciane, to równie dobrze mogę mieć niechcianego firefoksa...

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2012, 14:09:22 pm »
Look closer, fall deeper.

Artwi

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2012, 20:46:11 pm »
poszukaj tutaj....
http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=2387.0
No przecież tam nie ma rozwiązania... Gość wyrzucił Firefoksa razem z zależnościami, a ja potrzebuję KDE oraz pluginów Firefoksa do Seamonkey. Przy rpm nie było takich problemów, bo tam zależności sprawdzało "w jedną stronę" i po wymuszonym wyrzuceniu czegoś, to co pozostało zainstalowane nie darło się o zależności i nie blokowało możliwości instalacji nowych pakietów. Przy okazji: i tak dobrze, że wyinstalowanie kończy zaledwie na KDE, bo już widziałem przypadki, gdy wyinstalowanie jakiegoś gówienka kończyło się żądaniem odinstalowania X-ów...  :D