Autor Wątek: Jak dodać obsługę protokołu SIP do Firefoxa  (Przeczytany 2043 razy)

vvac

• Gość
Jak dodać obsługę protokołu SIP do Firefoxa
« dnia: Październik 18, 2012, 22:28:29 pm »
Czołem wszystkim,

Niedawno przesiadłem się z Ubuntu na Minta (lubię Gnome a nie lubię Unity) i nie mogę sobie poradzić ze zrobieniem jednej rzeczy. W sieci oczywiście są opublikowane gotowe rozwiązania natomiast działają one na Ubuntu i na Debianie ale nie na Mincie.

Mianowicie chodzi mi o dodanie do Firefoxa obsługi protokołu SIP żeby po kliknięciu w hiperłącze typu sip://blablabla została uruchomiona zdefiniowana przeze mnie aplikacja. Wypróbowałem wszystkie metody które znam z Ubuntu: dodawałem odpowiednie wpisy przez gconftool-2 przez mateconf próbowałem wyklikać przez gconf-editor i mateconf-editor , dodawałem wpisy do prefsów firefoxa (metody opisane min. tutaj: http://kb.mozillazine.org/Register_protocol#Linux) i nie działa. Cały czas otrzymuję komunikat

Nieznany protokół  
Firefox nie jest w stanie otworzyć tego adresu, ponieważ protokół "sip" nie jest przypisany do żadnego programu.

Nie mam już pomysłu co jest nie tak. Koledzy pomóżcie !

Testowane na:
Linux Mint Maya 13 Mate
Firefox ver: 15.0.1+build1-0ubuntu0.12.04.1
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2012, 23:23:35 pm wysłana przez vvac »

Offline aras

• Miętowy Kumpel
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 756
  • linux to linux
    • http://cojesturokiem.blogspot.com
z linuxem jak z kobietą, musisz zaakceptować wady i zalety, jak chcesz sobie poużywać ;)

vvac

• Gość
Odp: Jak dodać obsługę protokołu SIP do Firefoxa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2012, 23:21:31 pm »
Cześć,
Dzięki za szybką odpowiedź, ale przeglądałem już wcześniej te dodatki i po ich zainstalowaniu nic się nie zmienia. Po kliknięciu w link sip:// w dalszym ciągu otrzymuję powyższy komunikat. Ponadto ja chciałbym sprząc protokół SIP z własnym skryptem a nie komercyjną aplikacją pod ktore są robione te addony.