MoC player i zrywające połączenie z netem

• 3 replies
  • 3796 views
*

Offline pozdro

• *
  • 14
  • 0
MoC player i zrywające połączenie z netem
« dnia: Październik 29, 2012, 09:54:46 am »
Witam,

Nie mogę znaleźć rozwiązania, więc postanowiłem zadać moje pierwsze pytanie na tym forum..

Chodzi o to, czy jest jakaś opcja w stylu "auto reconnect" w MoC?

Niestety w miejscu gdzie mieszkam jestem skazany na połączenie z netem przez modem, co z racji słabego zasięgu wiąże się ze zrywaniem połączenia co jakis czas na ~1 minutę.

W tym czasie MoC player rozłącza się, ale już nie chce się połączyć ponownie. Próbowałem zwiększyć prebuffering, ale to tylko przedłuża odtwarzanie na kilkanaście sekund.

Da się coś z tym zrobić?

Pozdrawiam.

*

Offline stefan1948

• Rodzina Linux Mint
  • 806
  • 1600
  • Uczestnik Pierwszego Zlotu Linux Mint
Odp: MoC player i zrywające połączenie z netem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2012, 13:13:04 pm »
Trudno będzie pomóc Ci , może zorze polarne mają jakiś wpływ na łączność w miejscu twojego zamieszkania , może tam znajdziesz jakąś pomoc : http://fullcirclemagazine.org/moc-config/   http://dumpz.org/23129/
Zorientuj się na miejscu czy inni mają podobne problemy.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2012, 13:29:05 pm wysłana przez stefan1948 »
Linux to wolność.

*

Offline pozdro

• *
  • 14
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2012, 17:55:20 pm »
Rozwiązałem doraźnie.
Przede wszystkim zwiększyłem bufory, nie ogarniam dokładnie o co chodzi z buforami wejścia - wyjścia i jaki skutek przynosi ich zwiększenie? (ustawiłem je w configu na 6144) 
Tak czy inaczej zauważyłem że po rozłączeniu na ~1 minutę player wraca do streamu, ale tylko na kilka sekund, potem automatycznie przechodzi do następnej pozycji na playliście (nie rozumiem tego)

Postanowiłem więc zdublować pozycje w playliście, jednak MoC jest na tyle "sprytny" że playlistę przywraca do pierwotnego stanu.
Zrobiłem więc playlistę w /home z tylko jednym strumieniem, nazwałem ją po swojemu, potem # mocp playlista.m3u  i po starcie włączam "repeat" (bez tego kilka sekund i jest stop)

Trochę chaotycznie to wygląda ale na razie zdaje egzamin.

*

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • 1799
  • 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2012, 07:42:28 am »
Ekwilibrystyka :D //end of offtop
Look closer, fall deeper.