Niedziałający Bluetooth

• 3 replies
  • 2662 views
*

Offline Gieniu

• *
  • 20
  • 0
Niedziałający Bluetooth
« dnia: Styczeń 07, 2013, 09:53:56 am »
Witam wszystkich. Posiadam adapter BT D-link DBT-122 . Działa on na komputerze z muzealną Isadorą , w dodatku działa bardzo szybko i sprawnie. W moim LMDE , wykrywany jest od razu i systemowa ikonka radośnie o tym powiadamia. Adapter wykrywa wszystkie urządzenia BT ,
a są to min: Tablet, smartfon na androidzie , oraz zwykły komórak Ericssona. System wysyła swoje hasło , które jest widoczne na ekranach powyższych urządzeń , jednak mimo braku widocznych przeszkód nie dopuszcza do wysłania ani odebrania żadnych plików . Mam skonfigurowane Gnome user share , jednak po dłuższym oczekiwaniu podczas próby wysyłania pojawia się komunikat o błędzie i nici z łącznośći BT.  Komunikat jest tej treści-  GdBus.Error:org.openobex.Error.Failed:Unable to find service record.
Dodam że instalowałem również Bluemana ale też kiszka.
Jeśli macie jakieś sugestie to proszę o odpowiedź. I wszystkiego dobrego w nowym roku .
.

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2393
  • 25121
    • >>>Click me!<<<
Odp: Niedziałający Bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2013, 10:56:24 am »
Musisz dodać się do grupy bluetooth:
sudo adduser nazwa_użytkownika bluetooth

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

*

Offline Gieniu

• *
  • 20
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2013, 14:05:35 pm »
Mati zrobiłem tak jak mi doradziłeś . Terminal przyjął polecenie ale ta małpa dalej nie chce się słuchać.
Próbowałem nawet z innymi blu  jak : Blueman, Bluedevil dla KDE (zainstalował się normalnie) . Zanim tu wszedłem z wątkiem , wynalazłem wiele tematów w necie ale tych z gatunku solved nie było zbyt wiele. Mam obawy że ten problem dotyczy głównie  najnowszych edycji Minta i LMDE .
Może ktoś jeszcze na coś wpadnie .

*

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • 1799
  • 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2013, 16:31:49 pm »
Bluedevil dla KDE (zainstalował się normalnie)

I zaciagnelo tony zaleznosci. Unikaj mieszania srodowisk.
Look closer, fall deeper.