Autor Wątek: Problem instalacja drukarki HP 2015dn  (Przeczytany 3088 razy)

Offline milosz884

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
Problem instalacja drukarki HP 2015dn
« dnia: Kwiecień 07, 2013, 15:54:10 pm »
Witam,
Jestem świeżym użytkownikiem Linux Mint 14 Mate, po raz pierwszy instaluję drukarkę hp 2015dn, która wcześniej świetnie działała na Windows.
Niestety nie mogę poradzić sobie z tym tematem, mój miętowy nie widzi podpiętej drukarki  :-[
Podłączam ją na różne sposoby, pod usb i na kablu sieciowym, system jej nie widzi. Instalowałem ten sprzęt z localhost631 po konfiguracji dalej jej nie widzi. Sprawdzając komendą lsusb pokazuje wszystkie podpięte urządzenia jednak nie ma tej nieszczęsnej drukarki. Bardzo proszę o pomoc bo jeśli jej nie zainstaluję to będę zmuszony wrócić do innego systemu  :(

Offline euklides

• Siewca Mięty
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 75
Odp: Problem instalacja drukarki HP 2015dn
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2013, 17:01:06 pm »
Czy masz zainstalowany hplip ?? http://hplipopensource.com/hplip-web/models/laserjet/hp_laserjet_p2015_series.html

sprawdż w synapticu czy go posiadasz jak nie zainstaluj , sprawdź też czy masz zainstalowane cups
OS: Manjaro WebDad https://sourceforge.net/projects/manjaro-webdad/
Kernel: 4.15.0-39-generic
DE: Mate , KDE Manjaro WebDad

Offline milosz884

• Miętowy liść
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2013, 16:06:00 pm »
Zainstalowalem pomyślnie hplip, cups było już w mincie wersja 1.6.1. Niestety dalej nie widzi drukarki :(

Offline milosz884

• Miętowy liść
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2013, 19:42:37 pm »
Dziękuję za pomoc, wkońcu udało się zainstalować ale tylko po sieci.System nie widzi drukarki pod usb.

Offline milosz884

• Miętowy liść
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2013, 20:08:55 pm »
Po pewnym czasie wracam do opcji zainstalowania drukarki przez USB, niestety z uwagi na konflikt sieciowy z modemem, muszę przyjąć taką wersję. Po kablu sieciowym drukareczka śmigała aż miło ale nie widzi jej na wyżej wspomnianym kablu usb. Sprawdzałem już kabel z innej drukarki i dzieje się to samo. Wpisując komendę lsusb w terminalu, nie pokazuje mojej drukarki, tak jakby była całkowicie wyłączona, co może ją blokować?

Offline milosz884

• Miętowy liść
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2013, 11:45:31 am »
Dziękuję za zainteresowanie, w dalszym ciągu komp nie widzi w usb urządzenia, może jakieś sterowniki do usb? jak uważacie?