Wyłączenie hybrydowej karty graficznej.

• 0 replies
  • 1642 views
*

bwo

Wyłączenie hybrydowej karty graficznej.
« dnia: Sierpień 03, 2013, 12:08:51 pm »
Witam Wszystkich,

Na wstępie chciałbym się przywitać i zaznaczyć iż jestem totalnie zielonym użytkownikiem jeżeli chodzi o linuxa, wiem co to jest terminal ale już nie wiem jak go używać, miałem kilka podejść z linuxem ale zawsze byłem ograniczony co do jego używania poprzez programy które dało się odpalić jedynie na windzie ze względu na moją pracę.
Od jakiegoś czasu nie mam już z tym problemu więc z pełną świadomością chciałbym zacząć swoją przygodę.

Mam problem dotyczący grzania się laptopa na Mint 15, wcześniej próbowałem Ubuntu 12 i 13 efekt ten sam, Dell Vostro (aluminiowy) aż parzy w ręce, wyczytałem że to wina hybrydowych kart graficznych i z tego co się oriętuję taką posiadam na Intel i ATI (chyba...) chciałbym wyłączyć ATI i pracować na intelu, nie zależy mi w żaden sposób na mocy grafiki a jedynie na pracy na baterii, laptop ma mi służyć do pracy.
Wyczytałem że można to zrobić w BIOS-ie ale nie znalazłem takiej opcji u siebie, próbowałem na Ubuntu odpalić jakieś tam komendy wg. opisów na google ale potem się nie odpalił.

Pomóżcie proszę, nie chcę siedzieć na Windzie ale nie dam rady wytrzymać na tak krótkiej baterii i z powodu tak ogromnego grzania na linxie.
W przypadku potrzebnych informacji niestety poproszę o instrukcję jak mam je uzyskać.

Dzięki za pomoc.