Mint 15 problem z dzwiękiem 5.1

• 0 replies
  • 1548 views
*

ablaszczyk

Mint 15 problem z dzwiękiem 5.1
« dnia: Wrzesień 16, 2013, 23:02:31 pm »
Hej

Zmieniłem zestaw głośników z 4.1 na 5.1 i mam dziwny problem.
Po starcie muzyki (clementine/banshee) filmu (smplayer/vlc/mplayer) lub przegladarki (opera/firefox) działają tylko głośniki lewy/prawy - wydaje mi się, że pozostałe też, ale bardzo cicho.

Dopiero gdy wejde w "sound preferences", w zakładce "hardware" zmienię "settings for selected device" (domyślnie jest tam "Analog Surround 5.1 Output + Analog Stereo Input") na np. "Analog Surround 4.1 Output + Analog Stereo Input" to czuć, że centralny i subwoofer działa tak jak powinien. Potem oczywiście mogę wrócić do "Analog Surround 5.1 Output + Analog Stereo Input" i nadal jest ok.

Taki zabieg musze wykonać zawsze po odpaleniu nowego filmu, nowej piosenki itd. Z tym, że jak mam playliste i piosenka sama przejdze do kolejnej to jest ok, jak ręcznie zmienie to muszę znowu przekliać ww. opcje.

I moja prośba - co mam zmienić aby domyślnie było ok - to przełączanie jest troche upierdliwe.

BTW: Próbowałem dodać "options snd_hda_intel model=auto" w /etc/modprobe.d/alsa-base.conf (http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=141&t=79606) ale to chyba zły trop (u mnie nie zadziałało).

Pozdrawiam, Adam