forum.ubuntu.pl - rozczarowanie

• 29 replies
  • 6656 views
*

Offline Poohaty

• *
  • 12
  • 1
forum.ubuntu.pl - rozczarowanie
« dnia: Lipiec 28, 2009, 20:59:22 pm »
Po raz kolejny i już chyba ostatni rozczarowałem się na punkcie tego forum.
Jestem tam zarejestrowany już chyba 3 lata. Tzn już chyba nie jestem.
Po ostatnim poście, jaki napisałem w dniu dzisiejszym zostałem zbanowany.
Mój post dotyczył tematu wychowywania dziecka przez dwóch facetów. Nie wiem kto ten temat założył, ale od razu nasuwają się różne myśli. Jedni nie mają nic przeciwko takim praktykom a innym przeszkadza. Mnie przeszkadza nadwyraz bardzo, więc napisałem kilka gorzkich słów o Panu B.:
"Cały ten Pan B. to jak dla mnie szeroko niedorozwinięte, katowane w dzieciństwie latorośle. Patrzyłem na tą osobę jako mężczyzna i próbowałem podejść do tego kobiecym okiem o ile umiałem takowym popatrzyć. Ani mi on na geja, ani na hetero nie wygląda. Pewnie dlatego tyle szumu wokół siebie robi. Zupełnie jak Doda. Ma talent umie śpiewać....i tyle.
Co do książki, jaką pan B. wydaje... Mam nadzieję, że ludzie pójdą po jakieś naukowe "cuś" i nie będą sobie zawracać głowy psełdoedukacją, jaką "homonto" próbuje stworzyć. Edukuje to się dzieci w szkole i w domu. Czasem ktoś nawet na podwórku wyedukuje jak rodzice nie umieją. Ale w takim wypadku to mamy później Biedroni i zapełnione cele.
Pozdrawiam i stay true."
Po raz kolejny widzę jednak, że moderacja podejścia do humoru nie ma za grosz.
Dlaczego tak sądzę?
Otóż jakiś czas temu zamieściłem swój screenshot na www.linux.pl i dałem sobie temacik na forum.ubuntu.pl
Jedno zdanie brzmiało mniej więcej tak:"proszę o głosowanie na mój screenshot na stronie "x", gdyż bierze udział w konkursie. Najlepiej jeśli będziecie oceniać na 5 ;-)"
Jak widać na końcu zdania jest emota z przymrużeniem oka. Świadczy to o tym żeby to potraktować niezbyt serio (gdyż każdy ma inny gust). Oczywiście moderacja wielce poczuła się urażona i mój pościk powędrował do "purgatorów".
Jak widać moderacja albo ma problemy albo są to po prostu dzieciaki, które dorwały się do internetu.
Dodam, że uchodzę za osobę o duzym poczuciu humoru i nieraz moje wypowiedzi nalezy potraktować trochę z przymrużeniem oka, jak i chyba w większości przypadków luxnych tematów znajdujących się w offtopicu. Jeśli jesteście chętni i moje konto jeszcze się tam znajduje to popatrzcie ostatnie moje posty (użytkownik kubuniek), które chyba są wystarczająco konstruktywne i pomocne, żeby takiego użytkownika jak ja na pierszy ogień się spytać o co mi chodzi w wypowiedzi i nie  posądzać o niestworzone rzeczy i banować z powodu braku tolerancji.
Jakby każdy człowiek był tolerancyjny, to świat moim zdaniem byłby koszmarem.
I to by było na tyle.
Pozdrawiam czytających, szukających i moderacje. Mam nadzieję, że Wy do swojej roboty podchodzicie profesjonalnie.
Zagoszczę u Was na dłużej z powodu, że Mint gości u mnie na dysku jako jedyny słuszny i najlepszy system.
Chyba, że ktoś zechce dać bana. Ale to już wasza sprawa.
Peace!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 14:52:00 pm wysłana przez lukasz »
Pisz tak, aby inni chcieli to czytać.

*

Offline Ulvhedin

• 1719
  • 1199
Odp: forum.ubuntu.pl - rozczarowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2009, 21:24:51 pm »
hehe... moze moderator byl gejem.. poczul zlosc i zemscil sie na heteryku :D..

a gwoli wychowywania dzieci.. mam troszke znajomych dzieciatych.. i mozesz mi wierzyc.. nie chca nauk o pingwinkach-gejach itp w przedszkolach.. wiec moze jescze to nasze spoleczenstwo do konca nie upadlo.. na glowe...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2009, 21:28:55 pm wysłana przez Ulvhedin »

*

Offline Poohaty

• *
  • 12
  • 1
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2009, 21:32:19 pm »
Dobrze, że wiem jak wybrnąć z sytuacji.
"Dziękujemy za rejestrację na UBUNTU.PL!
Mamy nadzieję, że czas na forum spędzisz miło i pożytecznie.

Pozdrawiamy,
Administracja UBUNTU.PL"
Podejrzewam, że moderacja nie skuma, że ja to ja. Szkoda mi tylko postów z mojego konta ;-/, ale cóż. Głupota ludzka powala na kolana.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2009, 21:34:01 pm wysłana przez Poohaty »

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2394
  • 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2009, 21:50:13 pm »
Nie będę ich obsmarowywał, ponieważ to nasza siostrzana ekipa. Ale trzeba otwarcie powiedzieć że ktoś jest ostro przewrażliwiony. W ciągu ostatnich paru dni słyszałem o kilkudziesięciu banach. Pingwiny geje to poprostu lekka przesada. Czym autorzy w takiej postawie prezentują. Jeszcze dyskusujeny na kulturalnym poziomie, bo nie mam zamiaru rozdawać "nagród" 

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

*

Offline Poohaty

• *
  • 12
  • 1
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2009, 22:05:36 pm »
Ja rozumiem, że to jest siostrzana stronka. Sam się udzielałem dość sporo i myślałem, że tak pozostanie. Też nikogo nie obsmarowywuję z tego powodu, że jedną miarą każdego nie mierzę, ale banować z powodu braku tolerancji i wyrażania własnego zdania? Dając możliwość pisania postów w temacie o pingwinach gejach chyba liczyli się z tym, że komuś (czyli dokładnie mnie) taki stan rzeczy wzruszy do białości.

*

Offline kosa1

• 225
  • 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2009, 23:42:36 pm »
Moim zdaniem: obojetne są mi powody, dla których dostałeś bana, czy po prostu to, czy inne forum Ci nie pasuje - zwykłe dobre wychowanie nie pozwala na wylewanie swoich żałow na ... innym forum. Dyskutować można o wszystkim i jest to bardzo ciekawa sprawa, o ile dyskusja jest na jakimś przyzwoitym poziomie (mam na myśli słownictwo, szacunek dla adwersarza - a nie samo własne zdanie). Jak przypuszczam, o pingwinach-gejach na naszym forum również by się dało podyskutować, ale - jestem zdecydowanie przeciwna krytykowaniu innych for, jak również ich wychwalaniu pod niebiosa. Każde forum tworzą ludzie, jest to określona grupa, społeczność, która albo się dobrze ze sobą czuje - albo ktoś odchodzi gdzie indziej i tyle.
PS. A tak prywatnie Ci powiem, że to, co zacytowałeś z własnej wypowiedzi kwalifikuje się pod odpowiedzialność karną!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 00:01:39 am wysłana przez kosa1 »
Linux nie gryzie! : www.ubunciak.boo.pl
Asus GeForceGTS250, PhenomII, 4 GB RAM, Barracuda 7200.12 500 GB, Livebox (ethernet)
Problem rozwiązany? Wstaw to słowo do tytułu swojego pierwszego postu!

*

Offline Rafskix

• *
  • 32
  • 0
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2009, 00:25:48 am »
Może ten ban to jakiś błąd w sztuce moderatora?Tak to wygląda.Ja spróbowałbym to wyjaśnić na priv.Moderacja na forum.ubuntu.pl to temat-rzeka.Sam próbowałem tam kilka razy nieco złagodzić obyczaje.Ale głową muru się nie przebije.
AMD Athlon 64 4400+ 2x 2700 Mhz. 3 GB DDR2 Kingston.ATI Radeon 4870.

*

Offline Poohaty

• *
  • 12
  • 1
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2009, 00:40:14 am »
kosa1 właśnie o to chodzi, że jeśli można rozmawiać z szasunkiem do rozmówcy, to dlaczego nie mogę powiedzieć własnego zdania? Po to ktoś zaczyna jakiś temat, żeby podzielić się swoją opinią i jednakowoż zgadza się z tym, że kto inny przedstawi swoje poglądy na jakiś temat. To, że ja jestem w jakichś kwestiach nie tolerancyjny to chyba nie jest powodem, aż takich restrykcyjnych poczynań ze strony moderacji. I nie chcę wylewać swoich żalów na tym czy innym forum. Jestem użytkownikiem Minta i zarejestrowanym uzytkownikiem owego forum, więc piszę z czym się spotkałem jeśli chodzi o podejście moderacji do użytkownika. A mogłem to uczynić tylko podając konkretne przykłady, na jakie należy zwrócić uwagę podczas bycia administratorem społecznościowego forum. A to czy ja się odbrze czuje na tym czy innym forum to moje samopoczucie po zalogowaniu nie powinno być modyfikowane zachcianką czy też spóźniającym się okresem moderatora ;-). A jeśli jestem uzytkownikiem forum, jeśli naruszyłem regulamin, jeśli obraziłem kogoś i czuje się urażony to istnieje takie coś jak ostrzeżenie czy też usunięcie wypowiedzi i prawdopodobnie masa innych czynności uzupełniających. Jak widać w Polsce dorwanie się kogoś do jakiejkolwiek władzy niesie za sobą przykre konsekwencje. Oczywiście nie mierze jedną miarą każdego forum i każdego moderatora. Wytykam tylko błędy jakie napotykam. A przedstawiając je tutaj mam nadzieję, że uda się na przyszłość temu zaradzić i wolność słowa nie będzie w żaden sposób piętnowana, bo myślę, że te czasy za nami. No chyba, że się zdecydowanie mylę.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 01:16:55 am wysłana przez Poohaty »

*

Offline kosa1

• 225
  • 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2009, 10:12:21 am »
@Poohaty: Wolność słowa, powiadasz. Czyli możesz bezkarnie pisać o kimś z imienia i nazwiska nazywając człowieka "chomontem"? I to:
Cały ten B. to jak dla mnie szeroko niedorozwinięte, katowane w dzieciństwie latorośle.
Masz dowody? Czy nie jesteś w stanie zrozumieć, że odpowiadasz za słowo wypowiadane pod adresem innego człowieka, a Admin forum i Moderatorzy mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej za tolerowanie na publicznym forum takich wpisów?
Moim zdaniem - cały ten wątek - ten tutaj, na naszym forum powinien zostać co najmniej zamknięty, a najlepiej usunięty, bo nasza odpowiedzialność jest taka sama jak na forum Ubuntu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 15:16:00 pm wysłana przez lukasz »
Asus GeForceGTS250, PhenomII, 4 GB RAM, Barracuda 7200.12 500 GB, Livebox (ethernet)

*

Offline Poohaty

• *
  • 12
  • 1
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2009, 10:15:27 am »
Jeśli sądzisz, że wątek powinien zostać usunięty to ja nie mam nic przeciwko. Po to jesteś moderatorem.
W tym wypadku Twoje argumenty do mnie przemawiają. Jest jasno powiedziane o odpowiedzialności za publikowane tematy na forum. I to własnie chciałem podkreślić. Wyjaśnienie sprawy i ewentualne czynności podjęte ze strony opiekunów, a nie kasowanie użytkownika.
Pozdrawiam.

*

Offline Ulvhedin

• 1719
  • 1199
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2009, 11:31:42 am »
Kosa.. bez przesady... fora WP.PL ociekaja jadem gorszym niz mozna sobie wyobrazic i jakos nikt nie pociagnie do odpowiedzialnosci adminow.. swoja droga masz jakis akt prawny  definiujacy obraze?

chomonto.. hehe.. a jesli by go nazwal "krzeselkiem" to tez by podpadl? to czy cos jest obrazliwe to troszke subiektywna opinia. Dla mnie nie bylo obrazliwe.. tylko zabawne... takze drodzy moderatorzy za bardzo chyba nie mozecie oceniac czy cos jest obrazliwe czy nie... zeby to ustalic tzreba zadzwonic do Pana B. i zapytac sie jakie sa odczucia jego wzgledem stwierdzenia ze jest niedorozwiniety. A co jesli jest ? A jesli powiem mu ze ma oczy koloru niebieskiego a on uzna ze mu pojechalem... sorry.. ale w zadnym zdniu tu nie zauwazylem czegos co bylo by obelga.. conajwyzej mozna by sie przyzcepic do dwuznacznosci danego stwierdzenia.. a tu droga moderatorko nie udowodnisz ze jest obrazliwe cos..  :DDD

*

Offline kosa1

• 225
  • 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2009, 11:52:03 am »
A co, jeśli pan B. znajdzie chwile, żeby wejść na Forum , przeczyta i zadzwoni do naszego Admina, że czuje się obrażony, bo nie uważa się za niedorozwiniętego? Bierzcie pod uwagę nie tylko Wasze odczucia, lecz również drugiej strony. Że gdzieś tam leje sie jad? To jest argument? Dla mnie nie, bo nie uważam brak poszanowania kogokolwiek (wraz z jego odczuciami, orientacją seksualną, poglądami) za wyraz kulturalnej dyskusji. Sama na swoim blogu poruszam i piszę często o bardzo kontrowersyjnych sprawach i jakoś "jadu nie leję", używam argumentów. Adresu nie podam, mój blog to moja sprawa. Może jestem nudna i przewrażliwiona, ale wiem, że każdy ma prawo do poszanowania własnej godności. I podkreślam - dyskusja, a obrzucanie kogoś inwektywami - to dwie, bardzo różne sprawy. I już.

*

Offline Ulvhedin

• 1719
  • 1199
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2009, 12:16:48 pm »
ojej... to co z aproblem... udostepnisz mu IP poohatego oraz to ze sie nazywa poohaty :DDDD
a jesli poohaty uzywa tora to.. hehe

swoja droga zeby skrocic problem do minimum - jesli nazwe kogos debilem to go obraze czy zrobie mu przysluge? a moze po tym ten ktos zastanowi sie i to zmieni jego zycie?

Spojrz z drugiej strony - przypuscmy ze pan B. swoja ksiazka obraza moje uczucia religijne... roznica polega na tym ze on uzywa tzw kulturalnego jezyka.. czyli mozna kopac innych ale grzecznie tak?

Sama napisalas ze kazdy ma prawo do wlasnych pogladow. Poohaty nie ma bo jest hetero?
To troszke mi przypomina atak na polakow apropo nietolerancji wzgledem innych nacji. Skoro tacy jestesmy nietolerancyjni to czemu od wiek wiekow Polska jest swoistym azylem dla roznej masci wygnancow?

Poszanowanie dla religii? - Nie ma kraju chyba an swiecie ktory tak pozwala panoszyc sie ludziom innego wyznania

Poszanowania pogladow? - mozna pisac i mowic co sie chce... sprobuj w innym kraju powiedziec cos zlego na arabow, zydow czy murzynow lub gejow...   w polsce conajwyzej dostaniesz bana na forum.ubuntu :DDDD. Smutne jest to ze to sie zmieni - we wlasnym kraju zostaniesz spacyfikowana i pojdziesz do wiezienia za uzycie stwierdzenia ze "murzyni sa leniwi"..  - ale to przyszlosc.. :(

poszanowanie dla orientacji? - a kogo obchodzi co kto robi w lozku... NIKOGO! problem sie zaczyna kiedy ktos zaczyna uzywac Prawa jako swoistego kija do nauki homosexualizmie.. innymi slowy problem zaczyna sie kiedy ten wybor jest ci narzucany

Takze, albo wolnosc slowa albo cenzura na kazdym kroku... zdecydujmy sie.. wolnosc to wolnosc i nie ma wyjatkow..

I na koniec jeszcze dodam - fora internetowe to nie sa systemy demokratyczne.. blizej im do hm... monarchii feudalnej.. i ja to akceptuje. Jesli Wasza decyzja bedzie ze nie ebdzie mozna rozmawiac o czymkolwiek innym niz Linuks Mint - ja osobiscie to uszanuje. Sam nie jestem zwolennikiem demokracji. Orgniazujac jakikolwiek "event" ze znajomymi zawsze zastrzegam ze jesli cos organizuje to sam podejmuje wszelkie decyzje i do mnie nalezy ostatnie slowo. Albo to wszyscy akceptuja albo niech szukaja kogos innego... ;)) Inaczej jest balagan :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 12:30:07 pm wysłana przez Ulvhedin »

*

Offline Poohaty

• *
  • 12
  • 1
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2009, 12:37:30 pm »
Zastanawia mnie jeszcze jedno. Co by droga koleżanka powiedziała, gdyby syn czy córka (14/15 lat) była uczona w szkole tolerancji dla homoseksualistów?
Najpierw było przygotowanie do życia w rodzinie. Nie dość, że pani nauczycielka-pedagog szkolny o nakładaniu na prącie prezerwatywy nie umiała powiedzieć i rumieniła się bardziej niż Ci uczniowie, którzy IMHO lepiej o tym wiedzieli niż ona, to na koniec znieśli te zajęcia, bo nie dawały założonych wcześniej rezultatów. Mimo, iż uważam akurat takie zajęcia za potrzebne, to powinien je prowadzić ktoś kompetentny. Natomiast gdyby zajęcia miały uczyć tolerancji dla panów całujących się namiętnie to chyba ktoś na prawdę upadł na głowę. Założę się, że puknęła byś się przy dyrektorce szkoły w głowę i zadała jej pytanie czy ona się dobrze czuje podając im książkę B.
A co do tego czy go obraziłem czy nie to oglądając program "Jazda Figurowa" na TV4, lub szoł Wojewódzkiego, gdzie gościem był ów Pan B., to moje słowa to go lekko mówiąc pieszczą a nie obrażają, gdyż to co się działo na antenie ogólnodostępnego kanału telewizyjngo emitowanego w godzinach, kiedy to 14/15 latkowie na pewno nie śpią powinno być swoistą wyrocznią i przygotowaniem do skazania na ścięcie prowadzącego.
Nie mówmy więc o tolerancji do koloru skóry, czy wyznania, bo to akurat mnie tyle interesuje co zeszłoroczny śnieg. Toleruję wiele rzeczy, poglądów, zachowań czy wypowiedzi, ale to czego nie toleruję nie będę chował w sercu tak samo jak homoseksualiści nie chowają swojej, moim zdaniem kiepskiej orientacji seksualnej i pikietują przed ratuszem o równe prawa w społeczeństwie, śluby i adopcję dzieci.
I co do zamknięcia tematu to chyba nie jest aż taki straszny jakby się wydawało, gdyż nawet kiedy są argumenty ku temu potrzebne, nadal konstruktywnie potrafimy mówić o sprawach niektórych drażniących. A chyba tak się zachowują ludzie w okresie demokracji i wolności słowa, i poglądów (ostatni przecinek ma być, gdyż 2x użyłem "i" :-)).
Więc jeśli nie można mówić na każdy temat w dziale offtopic to proponuję też zamknąć ten dział. Po co mamy drażnić innych ;-).
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 15:18:31 pm wysłana przez lukasz »

*

Offline kosa1

• 225
  • 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2009, 12:38:57 pm »
No i fajna dyskusja z tego wychodzi!
I tak: książki pana B. - czytać nie musisz, prawda?
Polska tolerancyjna? Chyba w innych krajach żyjemy. To, że jest w Polsce gromada innych nacji to wcale nie znaczy, że Polska jest krajem tolerancyjnym. Przeleć po sieci i zobacz ile jest nagonek na różne inne nacje. Ile paskudnych komentarzy na Interii, WP czy innych portalach. Wszystkie złe zjawiska według naszych rodaków to wina "tych innych".
A w sprawie orientacji: czy ktoś chce Ciebie, lub znaną Ci osobę przerobić? Czy to nie przesada? Nie popieram afiszowania się z żadną orientacją - jest to sprawa intymna, natomiast nie dziwię się, że w Polsce, przy tak małej tolerancji, ci "inni" chcą uzyskać akceptację metodą Black Power. Moim zdaniem każda agresja powoduje zwiększenie eskalacji agresji tej drugiej strony. Gdyby nie zaczęły się komentarze i dywagacje na temat książki pana B. - to pies z kulawą nogą o niej nie usłyszał. I kto wywołał wilka z lasu? Pan B. - czy społeczność Internetowa?
A poszanowanie dla religii... Wiesz, śmiem twierdzić, że mamy zupełnie inne doświadczenia w tej dziedzinie, bo moim zdaniem, tak, owszem, toleracja jest, ale dla jedynie słusznej religii i tu mnie nie przekonasz, bo mam w tej kwestii sporo argumentów (łacznie z nauką i wystawianiem stopni na świadectwie z jedynie słusznej religii), a żyję na terenie, gdzie mieszkają wyznawcy czterech religii i ich dzieci chodzą do jednej szkoły...