forum.ubuntu.pl - rozczarowanie

• 29 replies
  • 6655 views
*

Offline kosa1

• 225
  • 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
Odp: forum.ubuntu.pl - rozczarowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2009, 12:50:07 pm »
@Poohaty: mam dwie córki, jedna już całkiem dorosła, druga ma 12 lat - obydwie są uczone toleracji dla wszystkich "innych"! Rozumiesz? Toleracji!!! Ci inni - też są ludźmi i mają prawo żyć w spokoju, a jak nauką znajdzie sposób na podmianę uszkodzonych genów, wówczas może da się to zjawisko uporządkować, jak na razie - oni są, żyją i mają prawo do pobytu na Ziemi. W szkole młodszej w piątej klasie były lekcje przygotowanie do ... i przeprowadzono je bardzo sprawnie, łacznie z uświadomieniem dzieci, że na świecie istnieje coś więcej, niż hetero i jakie są tego przyczyny. I tu szkoła stanęła na wysokości zadania, ale wykładowca był z zewnątrz. Nie uważam, by osoby o innej orientacji seksualnej miały prawo do adopcji dzieci, chociaż tu bym podyskutowała, bo przecież to wcale nie znaczy, że wychowają "podobnych do siebie" z uwagi na genetykę. Uważam natomiast, że społeczeństwo nie dorosło do akceptacji takiej rodziny. Natomiast popieram ich prawo do związków prawnych i formalnych, to się wiąże z zabezpieczeniem sytuacji prawnej i materialnej osób chcących w taki związek wejść i tu, uważam, powinny być takie prawa dopuszczone. Sprawa praw publicznych? Oczywiście, dlaczego miałyby być ograniczone?
Linux nie gryzie! : www.ubunciak.boo.pl
Asus GeForceGTS250, PhenomII, 4 GB RAM, Barracuda 7200.12 500 GB, Livebox (ethernet)
Problem rozwiązany? Wstaw to słowo do tytułu swojego pierwszego postu!

*

Offline Poohaty

• *
  • 12
  • 1
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 29, 2009, 12:58:51 pm »
Nie wiem dlaczego twierdzisz, że mam cokolwiek przeciwko innym nacjom czy wyznaniom.
Muszę Ciebie wyprostować, bo zaprawdę uwierz mi czarny, zółty, czy zielony może przejść koło mnie spokojnie i nawet mu rękę podam na powitanie. Tak samo z osobami o innym wyznaniu. Niech wierzą w co chcą.
Natomiast jeśli chodzi o wystawienie ocen i ogólnie prowadzenie przedmiotu religia/etyka w szkole to zgodzę się z Tobą w 100%, że jest to poroniony pomysł. Na religię w technikum x lat temu uczęszczałem regularnie, ale to z tego powodu, że na prawdę ciekawe rzeczy prawił klecha. Jednakże gdybym interesował się tym indywidualnie to czytając różne rękodzieła czy to na papirusie, czy też za pomocą klawiatury, dowiedziałbym się tego samego.
A to, że promocja książki Pana B. obiegła pół internetu i za darmo wypromowali ją internauci, to chyba inny cel pogaduchy owe miały. Jestem pewien, że 90% hetero społeczeństwa nawet tego "tolerancyjnego" jest przeciwna edukacji dzieci na rzecz homoseksualistów. Kiedyś za mojego dzieciństwa nie robiło się wokół tego szumu i jakoś homoseksualiści byli, razem mieszkali, razem robili sobie przyjemności i nikt w to nie wnikał.
Obecnie każdy chce, by go tolerowano niezależnie od tgo co robi.
Oglądałem ostatnio "Jazdę Figurową". Był sobie Halama i jakiś koleś w ciuchach kobiety. Majaczył coś o tym, że to ludzie wypromowali spodnie dla facetów a spódnice dla pań. No niby nic w tym dziwnego. Koleś ubrany w ciuchy kobiety argumentuje, że w spódnicy jest mu chłodniej, że genitalia mu się nie przegrzewają itp. itd. Jednakże sam ubiór mnie swędzi, ale gadając, że nie jest transwestytą trochę go ośmieszało. Dlaczego? Ano moim zdaniem dlatego, że ku wygodzie załozył sobie szpilki, pomalował paznokcie i wyszminkował usta.
Tolerancja tolerancją, ale głupota i choroba umysłowa to swoją drogą.
Jak dla mnie to ku wygodzie niech sobie nawet na tyłek prześcieradło założy.

EDIT:
Praw publicznych ograniczać nie chcę. Kto będzie na prezydenta głosował.
To, że "przygotowanie do zycia w rodzinie" poszłý sprawnie to bardzo się cieszę, ale jak sama napisałaś "była osoba z zewnątrz", która albo się zna na rzeczy i wie jak to przekazać, albo została odpowiednio przeszkolona.
To, że dzieci nauczone są, że na świecie istnieją różne orientacje seksualne to bardzo dobrze. Ale jak sama wspomniałaś "wadliwe geny" powinno się próbować leczyć, a nie akceptować i niech się dzieje co chce.

A moim zdaniem osoby homo wychowujące dziecko były by dla niego przykładem. To rodzice uczą dzieci zachowań i wartości rodzinnych. Dlatego więc śmiem twierdzić, że takie dziecko byłoby bardziej narażone na homoseksualizm niż dziecko wychowywane w normalnej rodzinie.
Dzieci biorą przykłąd z rodziców. Jeśli rodzicami są dwaj mężczyźni to dla dziecka będzie znaczyło na początku, że najważniejsza dla niego jest właśnie płeć taką jaką ono ma. Oby dorastając myślało inaczej :-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 15:19:25 pm wysłana przez lukasz »
Pisz tak, aby inni chcieli to czytać.

*

Offline kosa1

• 225
  • 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2009, 13:14:53 pm »
Natomiast gdyby zajęcia miały uczyć tolerancji dla panów całujących się namiętnie to chyba ktoś na prawdę upadł na głowę.
@Poohaty: to z Twojej wypowiedzi, więc, miałam prawo sądzić, że nie po drodze Ci do toleracji dla tych innych.
Program w TV? Powiedz mi, czemu akurat tak Cię zbulwersował transwestyta, który nie potrafił się do tego przyznać, a nie np. Kuba Wojewódzki, Madonna , czy inna "barwna" postać?
Co do leczenia - wiesz, akurat w tym temacie jestem na bieżąco (młodsza ma wadę genetyczną - nie wpływającą co prawda na orientację, ale bardzo utrudniającą jej życie), i wiem, że jak na razie jest to science fiction. Jak na razie trzeba akceptować, tak samo, jak tych, którzy się rodzą niewidomi, bez rąk, nóg i z innymi uszkodzeniami wrodzonymi.
Asus GeForceGTS250, PhenomII, 4 GB RAM, Barracuda 7200.12 500 GB, Livebox (ethernet)

*

Offline Ulvhedin

• 1719
  • 1199
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 29, 2009, 13:22:07 pm »
@Poohaty: mam dwie córki, jedna już całkiem dorosła, druga ma 12 lat - obydwie są uczone toleracji dla wszystkich "innych"! Rozumiesz? Toleracji!!!

A co Ty rozumiesz pod pojeciem tolerancji ? Tolerancja oznacza ze akceptuje cos. Czy ta druga strona jest tolerancyjna?

Czy jesli jedziesz do kraju obcego narzucasz im swoje polskie zachowanie czy starasz sie byc na tyle elastyczna zeby nie wyrozniac sie w tlumie w sposob negatywny?
Czy jesli jedziesz do innego kraju  - krzyczysz na ulicy ze spoleczenstwo jest chore ze na cos pozwala? Bedac w Hiszpanii bedziesz im mowic ze zabijanie bykow to zlo i bedziesz pikietowac i ich wyzywac od nie-humanitarnych itd? Maja taka tradycje i nic nam do tego. Przypominam ze w polsce mamy swoja kulture i tradycje. Jakos nie przypominam sobie aby bylo w niej cos o pikietowaniu z golym tylkiem na ulicy i "wyzywaniu" calego spoleczenstwa od nietolerancyjnych. Ja rozumiem ze wiele rzeczy przychodzi do nas z zachodu ale.. serio.. nie musimy wszystkiego brac na klate bo cos jest "trendy".. zreszta wszelkie ruchy typu homo,  femini maja swoje glebsze podloze.

Moze przytocz jakies przyklady tej naszej rzekomej nietolerancji - sprobujemy rozlozyc do na czynniki pierwsze.. moze nagle sie okaze ze ejstesmy super hiper tolerancyjni... ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 13:24:58 pm wysłana przez Ulvhedin »

*

Offline Poohaty

• *
  • 12
  • 1
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 29, 2009, 13:25:07 pm »
Dlatego cały czas piszę, że jednych akceptuję a innych nie. Że mam takie prawo. Skoro on może mówić, że jest taki a taki to ja mogę mu powiedzieć co o tym myślę.
Co do bulwersacji przez transwestytę to chyba zbyt dosadne słowo. Po prostu mnie koleś śmieszy.
Wojewódzki smieszy mnie jeszcze bardziej, bo zapraszając nie wiadomo jakiego gościa non stop prawi o homoseksualiźmie. Dlatego zaprzestałem oglądać jego pseudo szoł.
A co do leczenia to rozumiem, że na dzień dzisiejszy w niektórych sprawach to ScienceFiction. Mimo, iż masz córkę chorą to nie afiszujesz się z tym i ponad wszystko czekasz na lek, który poprawi jakoś waszego zycia.
Oczywiście życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia i Wam wszystkim dużo sił.
A niewidomych, czy ludzi bez ręki proszę Cię nie mieszajmy w to.

*

Offline Ulvhedin

• 1719
  • 1199
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 29, 2009, 13:38:00 pm »
poohaty.. wiesz co.. wmieszajmy ludzi bez jednej nogi.. bedziemy pikietowac na ulicy ze sa dyskryminowani bo nie moga sie sciagac na olimpiadzie z ludzmi posiadajacymi obie konczyny...  zarzucmy naszemu spoleczenstwu nietolerancyjnosc..

*

Offline kosa1

• 225
  • 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 29, 2009, 14:03:47 pm »
Tolerancja - według mnie: nie muszę akceptować wszystkiego, co inni robią, ale nie mieszam sie do ich życia i sposobu bycia. Tolerancja, moim zdaniem - to nie jest stricte akceptacja, ale dpouszczenie do własnej świadomości istnienia i prawa do bytu ludzi o innych przekonaniach, orientacjach i tak dalej. Powiem więcej, jestem osobą, która potrafiłaby zaakceptować związek moich córek z osobami tej samej płci - to jest akceptacja.
Oczywiście, masz prawo akceptować lub nie. Natomiast tolerować - powinnismy, jako ludzie i społeczeństwo. Tak to wygląda - moim zdaniem. Że na całym świecie są co jakiś czas ":zadymy" w tym temacie? Są. Wynikają właśnie z braku tolerancji. "Oni" czują się odpychani - no to atakują, typowe zachowanie każdej odrzucanej grupy.Czy Polska jest krajem tolerancyjnym? Moim zdaniem, nabytym z własnego do świadczenia - zdecydowanie - NIE. Pamietam czasy, kiedy po 68 roku wyjechało z naszej kamienicy (mieszkałam wówczas w mieście) sporo ludzi wyznania mojżeszowego - nie dlatego, że nagle zapałali miłością do Izraela. Pamietam pogrom Cyganów, pamietam, ile słów paskudnych pod moim adresem padło w środkach komunikacji masowej (jak to ładnie brzmi!), kiedy woziłam młodszą do lekarzy (oczywiście - wszyscy komentujący byli lekarzami i doskonale wiedzieli, co jest temu dziecku - sarkazm), czasy całkiem niedawne, przeczytaj: http://kosa1.wordpress.com/2008/12/04/wspanialy-dzien/#more-191
Śmiem twierdzić, że polskie społeczeństwo jest bardzo dalekie od tolerancji i nic z tego, o czym piszę, nie przyszło do nas z zachodu. Z zachodu przyszła "Parada Miłosci" i tego typu imprezy, które, moim zdaniem, są odpowiedzią tych innych na brak tolerancji.

*

Offline Ulvhedin

• 1719
  • 1199
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 29, 2009, 14:18:23 pm »
Kosa, madra z Ciebie kobieta (do niedawna myslalem ze Kosa to facet). Ale.. latwo jest powiedziec cos o kims jesli patrzy sie z boku, a jescze latwiej jak sie cos tam uslyszy, przeczyta i na tej podstawie zrobi sie wlasny obraz. Wspolczujesz cyganom? :) Niepotrzebnie - do pogromu cyganow doszlo z ich wlasnej winy, to byla skumulowana negatywnej energii banka ktora musiala peknac. Dowod na to ze ze sa granice tolerancji.
Cyganeria w Polsce w swoim okresie to byla grupa praktycznie przestepcza, ktora korumpowala, ktora robila co chciala i nie bylo na nia prawa. Bylem naocznym swiadkiem calego zajscia, tzn tzw pogromu cyganow oraz znam dobrze przyczyny... ;)

Temat zydow - to temat za rzeka, ale nie robmy z nich poszkodowanych.

Czy jesli przyjde do ciebie na kolacje do Twojego wlasnego domu i powiem w trakcie kolacji ze dzis telewizji nie ebdzie - nie wkurzysz sie? Tu nie chodzi o to ze ktos bedzie ogladal TV tylko o to, ze ktos w Twoim wlasnym domu cos ci narzuca.

*

Offline Poohaty

• *
  • 12
  • 1
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 29, 2009, 14:22:39 pm »
Powiem, krótko. Skoro ja mam się wpieprzać w ich życie to niech oni nie wpieprzają się w zycie moje i niech się nie starają edukować moich dzieci. Moje dziecko ma się uczyć matematyki i fizyki....a nie tolerancji do gejów i innych podobnych. Nauczy się tego w życiu i nie potrzebuje ku temu książki Biedronia.
I pewnie będzeimy mogli pisać i pisać. Ja swoje a Ty swoje i każde z nas będzie stało przy swoim.
I jest właśnie tak jak mówisz, że nalezy tolerować i się nie wpieprzać. To niech oni tolerują to, że w Polsce jest miliony ludzi hetero i nie pikietują, że są hetero. Zyją sobie we własnych domach od wieków.
Więc ja oczekuję tego samego.

I powracając do tematu.
Czy zbanowałabyś mnie za to co pisałem?
Zaczęła się dyskusja i sobie dyskutujemy na poważny temat, który jednych drażni, innych odpycha, trzecich ciekawi a czwartych przyprawia o mdłości. Kto chce to czyta, kto chce odpowiada. Nie uderzam w innych tylko korzystam z wolności słowa. Jednakże na forum.ubuntu.pl ktoś musi kochać Biedronia i daje bany za zniesławienie;-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 14:29:47 pm wysłana przez Poohaty »

*

Offline kosa1

• 225
  • 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 29, 2009, 14:40:44 pm »
@Ulvhedin: Przepraszam, a co kto komu narzuca? Nie rozumiem. Jak na razie wiem jedno - "inni" nie zjawili się w Polsce z kosmosu, zawsze byli i będą żyli w tym kraju. Dziwisz się, że "wychodzą z szafy"? Ja się nie dziwię. Temat Cyganów i wyznawców Judy zostawmy faktycznie w spokoju, bo wyjdziemy poza ramy dyskusji - to była tylko wstawka na temat tolerancji. Guzik mnie obchodzi, czy byli poszkodowani, czy nie. Fakt pozostaje faktem że do dnia dzisiejszego społeczeństwo jest źle nastawione i do Cyganów i do Żydów ( nie twierdzę, że są to kryształowe społeczności!) i na tej samej zasadzie jest wrogie w stosunku do wszystkich "innych". Do mojego domu przychodzą ludzie, którzy wiedzą, jak się zachować. Ale rozumiem, o co Ci chodzi, tyle, że upieram się przy tym, iż "inni" (nie mówię tu ani o Cyganach ani innych nacjach) nie są ludźmi napływowymi, tu się urodzili, i tu żyją, i po prostu ogłosili naszemu społeczeństwu, że są i i nie chcą się dłużej ukrywać. Czy mozna tego zabronić? Z całym dla Was szacunkiem - moje życie nauczyło mnie, że wszelka agresja powoduje odwet i wybuch z tej drugiej strony.
I - oczywiście, że są granice toleracji, jeśli ktoś wymaga w ramach toleracji czegoś, co jest dla Ciebie nie do przyjęcia - to tego nie robisz, prawda? Odracasz sie i odchodzisz, przynajmniej tak robi człowiek podobny do mnie. Natomiast większość ludzi reaguje agresją i to jest dla mnie nie do przyjęcia. Ktoś chce, żebyś rozebrał sie na środku ulicy - mówisz - nie i odchodzisz, a nie rzucasz się do bicia - bo, co mi tu bedzie takie propozycje robić. O to mi chodzi.

*

Offline kosa1

• 225
  • 55
  • Hexe
    • Linux, Gimp, grafika
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 29, 2009, 14:43:28 pm »
@Poohaty: Prawdę mówiąc - usunęłabym Twój post (czytałam na Forum Ubuntu) do kosza w sekundę. Czy dostałbyś bana? Przypuszczam, że na dzień - dwa dla ochłonięcia, lub tylko ostrzeżenie.
A teraz wybaczcie, praca wzywa.
Jeśli będzie ciąg dalszy - pojawie się dopiero wieczorem, niestety, muszę się skupic na zarabianiu kasy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 14:46:41 pm wysłana przez kosa1 »

*

Offline Ulvhedin

• 1719
  • 1199
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 29, 2009, 14:53:14 pm »
poohaty a ja bym ci dal nagrode - kretynizm trzeba niszczyc w zarodku.. :D

*

Offline lukasz

• 15
  • 100
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 29, 2009, 15:04:52 pm »
I powracając do tematu.
Czy zbanowałabyś mnie za to co pisałem?
Zaczęła się dyskusja i sobie dyskutujemy na poważny temat, który jednych drażni, innych odpycha, trzecich ciekawi a czwartych przyprawia o mdłości. Kto chce to czyta, kto chce odpowiada. Nie uderzam w innych tylko korzystam z wolności słowa. Jednakże na forum.ubuntu.pl ktoś musi kochać Biedronia i daje bany za zniesławienie;-)

Nie nam tu oceniać poczynania administracji Forum Ubuntu. Moderatorzy też ludzie i każdy z nich mógł inaczej zinterpretować Twoją wypowiedź. Jest tam wielu użytkowników, każdy z moderatorów czyta dziennie setki postów, widzi nazwy wielu użytkowników i może nie wiedzieć czy Twoja wypowiedź jest żartem czy też poważną wypowiedzią a co za tym idzie wystąpieniem przeciwko panu B. i jego orientacji. Każdy też dba o siebie, mówicie, że na wp takie wypowiedzi to codzienność, może osoby które są w nich opisywane akurat ich nie widziały bądź nie miały ochoty w ich sprawie interweniować ale gdyby czytając taką wiadomośc na forum ktoś zechciałby bliżej przyjrzeć się prawu?...administratorzy mogliby zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Temat forum ubuntu uważam za zakończony, jeśli chcecie porozmawiać o tolerancji zapraszam do założenia osobnego tematu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2009, 15:06:40 pm wysłana przez lukasz »

*

Offline Poohaty

• *
  • 12
  • 1
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 29, 2009, 15:23:59 pm »
To ja proponuję zamknięcie tematu, skoro uznajesz go za zakończony :-)
Napomnę tylko, że nie wątpię, że Admin/Moderator czyta tysiące postów na forum i musi się z nimi uporać, ale użytkownikami systemów operacyjnych są ludzie, dla których różne pojęcia nie koniecznie równają się z pojęciami innych. Nie mam nic przeciwko usunięciu mojego posta. O czym wcześniej wspominałem. A trzeźwo patrząc na poglądy i zaczęty temat, i to nie przeze mnie, to dożywotnie zbanowanie to lekka przesada. Oczywiście swędzi mnie liczba postów, które mi uciekły, bo nie na tym mi zależy. Zalezy mi na tym, że na forum są ludzie, którzy w jakiś sposób, mniejszy czy większy kojarzą mnie i moje umiejętności mniejsze czy większe i wiedzą, że jeśli poproszą o pomoc to wspólnymi siłami jakoś zarazdzimy w trudnej sytuacji.
Dlatego stwierdzam, że offtopic nie jest taki całkiem off ;-)
Pozdrawiam.

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2394
  • 25121
    • >>>Click me!<<<
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 29, 2009, 16:56:31 pm »
Zamykam. EOT.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!