[SOLVED] Znikające menu po najechaniu gryzoniem

• 4 replies
  • 1907 views
*

Offline RoninZato

• *
  • 34
  • 0
[SOLVED] Znikające menu po najechaniu gryzoniem
« dnia: Listopad 27, 2014, 12:31:26 pm »
Witam
Zainstalowałem Cynamona LMDE w wersji 201403 32bit. Wszystko pociska ślicznie. Jednakowoż w głównym menu mam babola, ponieważ po otworzeniu menu i najechaniu gryzoniem na np. "Administracja"  podmenu wyświetla się ładnie do momentu próby wskazania czegokolwiek poniżej "Narzędzie do tworzenia kopii zapasowej". Wszystko poniżej znika a to co powyżej dalej jest wyświetlane. Wyboru muszę dokonywać na tzw. czuja... Powrót myszą w górę podmenu na powrót odświerza wyświetlanie i jest ok. Niknie wszystko poniżej: "Nowy login, Synaptic... Terminal" itd. Mimo że znikają można je kliknąć jak się zapamięta pozycję. Pytanie: jakże to naprawić, bo jest nieco irytujące i sprawia wrażenie że system jest po awarii ? Czy ma to związek może ze sterami do grafy ? Bo mam wrażenie że GPU mi nie działa i wszystko jest spowolnione jak pokaz slajdów w wiejskiej świetlicy ;)
Nadmieniam, że zaraz po instalacji wykonałem "apt update" jak również "apt dist-upgrade". Bez błędu.
p.s. Jeśli źle wybrałem dział, proszę Admina o przeniesienie...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2014, 00:17:38 am wysłana przez RoninZato »

*

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • 1799
  • 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
Odp: Znikające menu po najechaniu gryzoniem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2014, 13:38:43 pm »
Proponuję zmianę środowiska na takie które nie stwarza notorycznie problemów np. MATE.
Look closer, fall deeper.

*

Offline RoninZato

• *
  • 34
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2014, 13:54:21 pm »
Miałem już MATE jakiś czas temu, potem awaria hdeka i klops, wszystko strzeliło. Po pewnym czasie zdecydowałem się na zmianę z MATE, mam wrażenie że Cynamon jest estetyczniejszy, a poza tym pod MATE moja nvidia sprawiała wrażenie źle działającej. Jak się okazuje w Cynamonie jest identycznie, ale o tym się przekonałem dopiero po jego instalacji. Tak że tak czy siak grafa jekby źle działa i pod MATE i pod Cynamonem. Ale nie to jest tematem, więc nie będę się rozpisywał. Mam tylko szczerą nadzieję, że te szkaradne wodotryski nie są spowodowane współpracą sterów grafy z samą kartą... Aż się ciśnie na usta ogólnikowe pytanie: dlaczego linux ma takie problemy właśnie z driverami do grafiki, od kiedy pamiętam ?
Wracając: czy jest jakiś konfig odpowiedzialny za wyświetlanie menu ? A jeśli to gdzie ?

*

Offline moarcode

• Siewca hejtu
  • 1799
  • 993
  • 1, 2,3 próba klawiatury.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2014, 14:16:05 pm »
Nie posiadam cinamona, przejrzyc ~/.cinnamon, ~/.config/cinnamon lub cos w ten deseń
Look closer, fall deeper.

*

Offline RoninZato

• *
  • 34
  • 0
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2014, 00:17:10 am »
Wszystko zostało naprawione tu: http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=7182.0 Nie bardzo jarzę, tzn. szczegóły nie są mi znane a polega to na tym, że nie jestem w stanie podać żadnych logów potwierdzających co i w jaki sposób się stało. Cóż, wątek z adresu mimo że dotyczył innego problemu, wyjaśnia co pomogło. Hmmm, tak też chyba bywa  ;) A moja wiedza jest jak zwykle zbyt mała.
Dziękuję moarcode za zainteresowanie... To, co naprawiło sytuację, dotyczyło driverów od grafy. Nic więcej nie umiem powiedzieć.

The end and close please  :)