Folder na pulpit

• 6 replies
  • 1869 views
Folder na pulpit
« dnia: Grudzień 31, 2015, 03:32:00 am »
Witam. Jak zainstalować ikonę lub folder poczty itp na pulpicie ..np. Firefox ? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odp.

*

Offline kajttek

• 128
  • 0
Odp: Folder na pulpit
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2015, 12:22:19 pm »
wejdź w menu, znajdź swój program i kliknij prawym "Dodaj do pulpitu" lub przeciągnij go z menu na pulpit. Ciężko powiedzieć, bo nie wiem w jakim środowisku pracujesz.

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2015, 20:40:27 pm »
Dziękuję za odp. powiem szczerze że kilka lat temu zapoznałem się z linuxem suse dostałem od znajomego z Niemiec na 2 CD ale nie byl ten system tak rozbudowany jak teraz i zrezygnowalem. W chwili obecnej ten sam znajomy z którym nie widziałem się od lat i nadal mieszka w Niemczech przez kolegę podarował mi starszego lapka z linuxem i system mi sie zaj......podoba ale fakt ziarenko ze mnie i jeszcze nie zielone . Linux z którym się zapoznaję to

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2015, 20:59:13 pm »
Dziękuję za odp. powiem szczerze że kilka lat temu zapoznałem się z Linuxem SUSE dostałem od znajomego z Niemiec na 2 CD ale nie był ten system tak rozbudowany jak teraz i zrezygnowałem. W chwili obecnej ten sam znajomy z którym nie widziałem się od lat i nadal mieszka w Niemczech przez kolegę podarował mi starszego lapka z Linuxem i system mi się zaj......podoba ale fakt ziarenko ze mnie i jeszcze nie zielone . Linux z którym się zapoznaję to Linux Mint 17.2 Cinnamon 32-bit
wersja 2.6.13
jądro 3.16.0-38-generic.
Jak masz jakiś opis lun instr. jak pracować z tym systemem to wyślij jak możesz.
WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU 2016.

*

Offline kajttek

• 128
  • 0
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2016, 12:01:06 pm »
Parę prostych wskazówek masz tutaj: http://www.ubucentrum.net/2011/12/podstawy-10-rzeczy-ktore-musisz-wpoic.html
Generalnie trzeba zmienić troche myślenie w porównaniu do Windows, niektóre rzeczy działają podobnie, jak np menu start, ale inne zupełnie inaczej. Np instalacja programów działa na podobnej zasadzie jak w Androidzie, czyli nie ściągasz nic na dysk, a wchodzisz w program i wyszukujesz co Cie interesuje, akceptujesz, a system sam pobierze program i go zainstaluje.
Zawsze jak nie możesz sobie z czymś poradzić, to poszukaj w google lub na youtubie, a jak nie dasz rady samemu to pytaj. Linux mint jest z tej samej rodziny co Ubuntu oraz Debian, więc często rozwiązania problemów które znajdziesz na forach tamtych dystrybucji będą też działały na Mincie.
Powodzenia ;)

*

Offline kajttek

• 128
  • 0
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2016, 12:05:36 pm »

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2016, 17:00:05 pm »
Witam,
Dziękuje serdecznie za pomoc. Zapoznam się z tymi materiałami na które podałeś namiary na pewno będą pomocne i jeszcze bardziej mnie wkręcą do działania w Linuxie codziennie coś samemu odkrywam nowego bez (strat własnych) czyli niczego nie psując  "RAZ ZMIENIŁEM IKONĘ KOSZA PO GODZINNEJ WALCE ODZYSKAŁEM IKONĘ"  ;D ;D
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie. Dam znać.