[HOW TO] Kompilacja najnowszej wersji Qnapi 0.2.1

• 0 replies
  • 3084 views
*

Offline HydeFromT70s

• *
  • 2
  • 0
[HOW TO] Kompilacja najnowszej wersji Qnapi 0.2.1
« dnia: Luty 25, 2016, 03:07:44 am »
(Z uwagi na brak możliwości stworzenia nowego tematu w dziale z poradnikami, proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu)

Zainstalowałem dzisiaj najnowszą wersję Qnapi 0.2.1 i postanowiłem napisać krótki tutorial, jak tego dokonać na Mincie 17.3 Cinnamon - być może komuś się przyda :) W domyślnych repozytoriach dostępna jest stara wersja Qnapi 1.6.2. Chcąc zainstalować najnowszą wersję, będziemy musieli dokonać kompilacji ze źródeł.

Wymagania:

Instalacja wymaganych pakietów:
sudo apt-get install qt5-default g++ libmediainfo-dev p7zip-full
Pobieramy Qnapi 0.2.1
Pobieramy źródła Qnapi 0.2.1 i rozpakowujemy archiwum.

Kompilacja Qnapi 0.2.1
  • Przechodzimy do folderu ze źródłami programu i wydajemy polecenie:
qmake
  • następnie
make
  • i na koniec
sudo make install
  • Program uruchamiamy klikając na utworzony skrót w menu głównym lub wydając w konsoli polecenie:
qnapi
  • Aplikacja pojawi się w zasobniku systemowym. Klikamy na ikonę programu PPM i wybieramy Opcje. Domyślnie ścieżka do programu 7z wskazuje na błędny plik 7zr. Zmieniamy ją na /usr/bin/7z. W zakładce "Moduły pobierania napisów" w sekcji "Wyszukiwanie napisów" zmieniamy na "Wyszukaj wszystkie dostępne napisy". W zakładce "Przetwarzanie napisów" zaznaczamy "Włącz przetwarzanie pobranych napisów", kodowanie pozostawiamy oryginalne, zmieniamy jedynie format napisów na SRT.

Dodanie skrótu do menu kontekstowego
  • Aby ułatwić proces pobierania napisów, stworzyłem prosty skrypt "Qnapi_Show_Menu", który dodaje odpowiednią pozycję, gdy klikniemy PPM na dowolny plik wideo. pobieramy skrypt z załącznika i kopiujemy do /home/katalog_uzytkownika/.local/share/nemo/actions. Jeśli mamy otwarte jakieś okna Nemo musimy je wszystkie zamknąć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2016, 21:37:43 pm wysłana przez HydeFromT70s »