Linux a windows

• 3 replies
  • 1172 views
Linux a windows
« dnia: Kwiecień 21, 2016, 17:00:24 pm »
Cześć Fajne forum tu macie więc chciałbym z wami podyskutować.

Używając system operacyjny tylko w celu przeglądania sieci, uczenia się - Linux jest o wiele lepszy od windows? Mam tu na uwadze, brak potencjalnych wirusów, co za tym idzie antywrusa. W tej erze jest dobrym systemem przy anonimowowści, w celu przesyłania danych. (mam tu na mysli windows 10). Mamy możliwość uzywania tych prostszych programów z pod platformy windows za pomocą wine, lub dobrego emulatora. Preferuję Linuxa też z powodu szybkości oraz nie zapycha się przy dłuzszym uzywaniu. W windows przy 2 lat używania bardzo spowalna, nawet gdy uzywamy dysk ssd. (moje doświadczenie) co za tym idzie musimy go formatować. Jakie wy macie opinie o systemach, dlaczego uzywacie akurat linuxa zamiast windows?

Pozdrawiam!
.

"ciastek1981" jest dobrym supportem,

*

Offline szymon1978

• Rodzina Linux Mint
  • 1593
  • 2073
  • Nieobecny
Odp: Linux a windows
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2016, 21:34:19 pm »
To jak porównywać samochód do roweru :)
P.S. ciastek jest dobry

*

Offline TECUMSEH

• *
  • 15
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2016, 22:22:22 pm »
Cześć Fajne forum tu macie więc chciałbym z wami podyskutować.

Używając system operacyjny tylko w celu przeglądania sieci, uczenia się - Linux jest o wiele lepszy od windows? Mam tu na uwadze, brak potencjalnych wirusów, co za tym idzie antywrusa. W tej erze jest dobrym systemem przy anonimowowści, w celu przesyłania danych. (mam tu na mysli windows 10). Mamy możliwość uzywania tych prostszych programów z pod platformy windows za pomocą wine, lub dobrego emulatora. Preferuję Linuxa też z powodu szybkości oraz nie zapycha się przy dłuzszym uzywaniu. W windows przy 2 lat używania bardzo spowalna, nawet gdy uzywamy dysk ssd. (moje doświadczenie) co za tym idzie musimy go formatować. Jakie wy macie opinie o systemach, dlaczego uzywacie akurat linuxa zamiast windows?

Pozdrawiam!

Gdy czytam takie wypowiedzi, to stwierdzam, że polskie szkolnictwo (a dokładnie chodzi o język polski) schodzi na psy.

*

Offline Ulvhedin

• 1701
  • 1199
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2016, 00:06:29 am »
TECUMSEH: Ty amatorze, jeszcze sie nie nauczyłes ze zeby zrozumieć to trzeba takie texty wrzucac do google translator, przetłumaczyć na angielski i z powrotem na polski? :-D

Masz zrobiłem to dla Was wszystkich w sumie:
Hi Fajne forum masz tutaj tak chciałbym omówić z tobą.
Korzystanie z systemu operacyjnego tylko do surfowania po sieci, nauka - Linux jest znacznie lepsza niż Windows? Mam na myśli brak potencjalnych wirusów, co antywirusa. W tej epoce, jest to dobry system na anonimowowści w celu przeniesienia danych. (Mam tu na myśli systemie Windows 10). Mamy możliwość korzystania z tych prostszych programów z platformy Windows z winem lub dobrego emulatora. Wolę Linux również ze względu na szybkość i nie zatykają się z długotrwałym użytkowaniu. Okna w ciągu dwóch lat przy użyciu bardzo spowalnia, nawet wtedy, gdy używamy dysk SSD. (Moje doświadczenie), stąd musimy sformatować. Co masz opinie o systemach, dlaczego używacie Linux zamiast Windows?