[Rozwiązane] Cinnamon - Edycja menu głównego

• 4 replies
  • 1091 views
[Rozwiązane] Cinnamon - Edycja menu głównego
« dnia: Maj 12, 2017, 07:38:58 am »
Witam!

Zawsze próbuję utrzymać nienaganny porządek w menu głównym Mint-a. Program krótkofalarski gqrx na przykład, zawsze
 system sam podczas instalacji wrzuca do kategorii "Internet", mało tego bez żadnej ikony. Program LiveUSB Install również
 po instalacji pokazuje się w menu bez ikony. Staram się naprawiać takie niedociągnięcia, układać ładnie aplikacje w kategoriach
 i dodawać im brakujące ikony.
Problemem odwiecznym edycji menu linuxa już od czasów gnome jest fakt, iż jeśli przeniesiemy aplikację z kategorii A do  kategorii
 B, to w kategorii A nie tylko ona nie zniknie, ale zdubluje się, i musi ona w niej pozostać, choćby niezaznaczona do wyświetlania
 w menu. To jest upierdliwe ale znośne jeszcze, choć wprowadza bałagan "pod maską".
Nieznośne jest natomiast to że czasem kiedy przeniesiemy aplikacje z kategorii A do B dostaniemy natychmiastowy komunikat o
 awarii cinnamon, i czy chcemy go uruchomić ponownie. Moim zdaniem to lekka przesada żeby przemieszczenie jednej aplikacji
 w menu powodowało aż crash całego cinnamona. Często też menu wtedy, nawet po zrebootowaniu systemu zostaje już tylko
 i wyłącznie z wyszukiwarką aplikacji, reszta menu znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Nie pomaga reboot, nie pomaga
 usunięcie menu z panelu i ponowne jego dodanie....kaplica.

Czy ktoś rozwiązał jakoś podobny problem? A przede wszystkim chciałem zapytać w jakim pliku przechowywana jest informacja
 o pozycjach i kategoriach menu? Może odpowiednia edycja ręcznie będzie bardziej owocna,,,
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 19:48:29 pm wysłana przez maciek84krk »

*

Offline yahoob3

• 683
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Odp: Cinnamon - Edycja menu głównego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2017, 09:27:04 am »
U mnie całkiem przyzwoicie zachowują się przyciski "wytnij" i "wklej" w edytorze menu.
Jedno ale. Zaznaczasz aktywator, który chcesz przenieść i klikasz wytnij (poczekaj chwilę), potem klikasz tylko i wyłącznie grupę podmenu... czy jak tam to się nazywa, do której chcesz go przenieść (np. internet, grafika...) i klikasz wklej - bez klikania wewnątrz grupy - czekasz chwilę cierpliwie aż się pojawi nowy w grupie. Jeśli aktywator się zdubluje - nie usuwaj go z pierwotnej lokalizacji tylko odfajkuj, żeby się nie wyświetlał. Przy takim przenoszeniu Cinnamon nie powinien się wywalać.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2017, 14:24:32 pm »
Zrobiłem poradzoną metodą wycięcie aplikacji My Dream Diary z kategorii Inne do kategorii Biuro. W efekcie aplikacja znikła
 z kategorii Inne, ale nie pojawiła się w kategorii Biuro. Przestał się też otwierać wogóle edytor menu.
Jak widać nie tędy droga... Spróbowałbym jeszcze ręcznie wyedytować menu w pliku, gdybym wiedział jaki to plik...

*

Offline yahoob3

• 683
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2017, 14:50:59 pm »
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2017, 18:51:56 pm »
O dzięki yahoob3, o to mi chodziło, teraz jak coś skopie to przynajmniej mam możliwość powrotu do ustawień działających :)