Połączenie z Routerem jest, a internetu brak.

• 1 replies
  • 867 views
Połączenie z Routerem jest, a internetu brak.
« dnia: Maj 24, 2017, 20:13:29 pm »
Witam wszystkich serdecznie!
Od niedawna testuję Linuxa Mint 18.1 Cinnamon i mam problem z połączeniem  z internetem.
Co do sprzętu to komp na AMD Athlon 3200 (ShuttleX) a karta sieciowa  na USB LP-Link TL-WN721N. Router: Model No. TL-MR3420 z włączonym filtrowaniu MAC (Chyba dobrze ustawione, skoro łączy się z siecią po WIFi).
Po kablu łączy się jak należy i wszystko działa. Po WI-FI nawiązuje połączenie, łączy się np z routerem (mogę na niego wejść dokonywać zmian itp).
Wnioskuję po tym, że karta sieciowa jest dobrze zainstalowana i działa. Ale strony żadnej otworzyć się nie da (Komendy z konsoli też nie działają jeśli dotyczą internetu).
Inny laptop łączy się po WiFi bez problemu i śmiga jak trzeba (Oczywiście też na Mincie 18.1). Wnioskuję więc, że to sprawa ustawień tego kompa stacjonarnego, a nie routera.   Dodam jeszcze na koniec, że mam ustawione stałe IP (nie DHCP) w malince to pomogło na brak netu.
patrykd@ShuttleX ~ $ iwconfig
lo        no wireless extensions.

enp0s5    no wireless extensions.

wlxb0487a8d8949  IEEE 802.11bgn  ESSID:"TP-LINK_LTE" 
          Mode:Managed  Frequency:2.457 GHz  Access Point: 30:B5:C2:7C:74:6C   
          Bit Rate=135 Mb/s   Tx-Power=20 dBm   
          Retry short limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Power Management:off
          Link Quality=33/70  Signal level=-77 dBm 
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:8   Missed beacon:0

Będę wdzięczny za naprowadzenie na powód braku tego internetu.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2017, 20:54:19 pm wysłana przez Patrykd »

Odp: Połączenie z Routerem jest, a internetu brak.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2017, 13:58:39 pm »
Szkoda, że przez  tydzień nikt nie pomógł.  :'(
Ale jako że jestem bardziej uparty niż większość ludzi to doszedłem do rozwiązania po kilku dniach szukania, uczenia się i kombinowania.
Po ustawieniu DNSów i Trasy ręcznie, a nie na  AUTOMATYCZNIE, wszystko zaczęło działać.
(Co dziwne przy połączeniu z innym routerem działa przy ustawieniach AUTOMATYCZNYCH).