Autor Wątek: mint 18.2 + xfce 4.12 ?  (Przeczytany 905 razy)

Offline rrico

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 20
mint 18.2 + xfce 4.12 ?
« dnia: Wrzesień 01, 2017, 14:33:53 pm »
Ktoś obadał takie zestawienie? stabilne toto czy brać coś starszego?
Chciałem obadać sobie inne środowiska, niewykluczone że przy xfce bym został bo mi się lapek strasznie grzeje na cinnamonie (podejrzewam że środowisko sporo generuje). Chcę jeszcze sprawdzić mate i gnoma, kde się trochę boję z powodu ilości wersji (4 czy plasma5) i tego że ciężki.
Jakim atrybutem w pakiecie zaznaczyć wersję która mnie interesuje i zależności od razu?
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline szymon1978

• Rodzina Linux Mint
  • Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 2073
  • Nieobecny
Odp: mint 18.2 + xfce 4.12 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2017, 23:17:45 pm »
XfCE jest lekkie i działa bez problemu,spokojnie możesz instalować.KDE 5.xx też nie jest już tak zasobożerne jak kiedyś,do tego działa bardzo płynnie(używam na trzech z ośmiu zainstalowanych distro)Pozostje tylko życzyć miłego testowania :)

Offline hephalump

• Miętowy liść
  • *
  • Punkty: 0
    • Linux Mint i okolice
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2017, 14:05:26 pm »
Jak pisałem na swoim blogu po upgrade do mint 18.2 z Xfce 4.14 odniosłem subiektywne wrażenie, że jest dobrze, a nawet lepiej... Ale to kie konkurs piękności.
Ponieważ od dłuższego czasu pracuję głównie w środowisku Xfce nie powiem czy jest ono jakoś zdecydowanie lepsze niż inne bo jednak brak mi porównania. Nie testuję równocześnie kilku dystrybucji i ich wariantów.
Na moim już leciwym sprzęcie Xfce działa płynnie, a kłopoty miałem wyłącznie z Network-Managerem. Ale o tym już pisałem na forum w dziale Sieci.
Pozdr
M

Offline rrico

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 20
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2017, 08:40:52 am »
Doinstalowałem sobie xfce i mate, wrażenia mam mieszane.
W sumie chciałem żeby xfce sobie śmigało, bo mało waży, naprawdę próbowałem się nie uprzedzać, ale nijak mi nie podeszło, przede wszystkim był kłopot z podpięciem monitora (tv po hdmi, bo wykryć to wykrył), dokładnie nie pamiętam co tam bym musiał pokombinować, ale nie mam za dużo czasu na to. Poza tym graficznie to środowisko nie bardzo mi pasowało, nawet jak ustawiłem to i owo.
Dlatego doinstalowałem mate. TV śmiga od razu, bez konfigurowania niczego, graficznie dopracowane IMO, może tylko trochę mniej intuicyjne menu i waży trochę więcej niż xfce. Chyba na razie na tym zostanę. Potrzebne mi było coś przy czym lapek się nie grzeje jak przy cinnamonie, momentami była temp. 90C na obu rdzeniach i pad.
Co do kde5 to brałem pod uwagę z przyczyn graficznych i konfiguracyjnych, na razie chyba odpuszczę bo znalazłem to czego potrzebuję.
Dzięki za odpowiedzi, ale xfce chyba nie jest dla mnie.
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)