błąd przy używaniu Synaptic Menedżer Pakietów

• 4 replies
  • 317 views
błąd przy używaniu Synaptic Menedżer Pakietów
« dnia: Styczeń 16, 2018, 15:55:12 pm »
Cześć, chyba coś schrzaniłem przy instalowaniu Chrome'a, bo za każdym razem kiedy wgrywam nowy program za pomocą "Synaptic Menedżer Pakietów" pokazuje mi się taki błąd:

W: Target Packages (main/binary-amd64/Packages) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list.d/chrome.list:1 and /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list:3
W: Target Packages (main/binary-all/Packages) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list.d/chrome.list:1 and /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list:3
W: Target Translations (main/i18n/Translation-pl_PL) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list.d/chrome.list:1 and /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list:3
W: Target Translations (main/i18n/Translation-pl) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list.d/chrome.list:1 and /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list:3
W: Target Translations (main/i18n/Translation-en) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list.d/chrome.list:1 and /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list:3

Pewnie to jakaś prosta sprawa, ale niestety jestem bardzo świeży w linuksie i nie wiem co robić. Jak mogę to naprawić?

Odp: błąd przy używaniu Synaptic Menedżer Pakietów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2018, 18:34:31 pm »
A jakim sposobem zainstalowałeś, że to "schrzaniłeś"?

*

Offline ciastek1981

• 1134
  • 150
  • Sprzątam forum, usuwam reklamy oraz daję bany ;)

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2018, 09:06:19 am »
Dzięki, rzeczywiście nie pomyślałem żeby wkleić to bezpośrednio w google.

Gdyby ktoś jeszcze równie początkujący jak ja się starał poradzić sobie z takim problemem. To dodam, że w terminalu trzeba wpisać "sudo su", żeby uzyskać uprawnienia do usunięcia pliku ;-)

*

Offline ciastek1981

• 1134
  • 150
  • Sprzątam forum, usuwam reklamy oraz daję bany ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2018, 11:53:17 am »
Jak rozwiązane to w temacie dopisz na początku [ROZWIĄZANE] lub [SOLVED] lub [ + ] niech admin ma czyste sumienie  ;D

Grunt to sobie wyrobić przyzwyczajenia Google + Tłumacz Google twoim przyjacielem.

Jest kilka sposobów żeby sobie z takim problemem poradzić. Najprostszym moim zdaniem jest wejść sobie w lokalizację /etc/apt/sources.list.d/ wyedytować plik który nas interesuje np. za pomocą xed (na prawach sudo) i postawić na początku wiersza # - wtedy jest to traktowane jak zwykły tekst.