Jakiekolwiek powiadomienia Thunderbird

• 9 replies
  • 469 views
Jakiekolwiek powiadomienia Thunderbird
« dnia: Luty 18, 2018, 23:06:42 pm »
Witam!

Czy w obecnym Linux Mint 18.3 da się zrobić jakiekolwiek działające autonomiczne powiadomienia Thunderbirda? Oczywiście kiedy otworzę Thunderbird on sprawdza czy są nowe wiadomości,
 a gdy są nawet łaskawie wyświetli dymek w tray-u cinnamon-a. Chciałbym jednak by sam sprawdzał wiadomości co 30 minut i dawał głos jeśli są nawet przy zamkniętym oknie Thunderbirda.
Oczywiście w ustawieniach kont mam zaznaczone by sprawdzał wiadomości co 10minut, jednak on tego nie robi (sprawdza zawsze dopiero gdy otworzę go i wtedy przychodzą nowe).
Nie działają więc autonomiczne powiadomienia ani chmurką ani dźwiękiem. Dźwiękiem zresztą nawet przy otwartym oknie Thunderbirda nie sygnalizuje nic choć mam ustawiony plik dźwiękowy
 i wszystkie opcje ok.
Kolejna rzecz: próbowałem plugina do Thunderbird "Mailbox Alert", oczywiście bez sensu bo też nie działa kompletnie.

Czy muszę może pobrać jakiś najnowszy Thunderbird z PPA, czy postawić jakiegoś demona do sprawdzania poczty, dodać jakieś uprawnienia mojemu kontu? Czy też sprawa jest nierozwiązana
 od dobrych kilku wersji Minta a Mozilla ma to w głębokiej nerce...?

A jeśli już nic się nie da, to niech ktoś zaznajomiony podpowie mi czy Evolution da rade? Tzn. czy będzie miał powiadomienia i czy poradzi sobie dobrze z autoryzacjami kont takimi jak dla Google?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2018, 23:48:08 pm wysłana przez maciek84krk »

*

Offline fredzio

• *
  • 44
  • -2
Odp: Jakiekolwiek powiadomienia Thunderbird
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2018, 21:04:19 pm »
Jedynie co można zrobić to trzymać Thunderbirda w ,,trayu ,,dzięki dodatkom takim jak ten:https://addons.mozilla.org/pl/thunderbird/search/?q=MinTrayR&cat=1%2C0&appver=&platform=    pierwszy z listy.

*

Offline yahoob3

• 572
  • 109
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2018, 07:59:40 am »
Nie działają więc autonomiczne powiadomienia ani chmurką ani dźwiękiem. Dźwiękiem zresztą nawet przy otwartym oknie Thunderbirda nie sygnalizuje nic choć mam ustawiony plik dźwiękowy

Co do dźwięku w TB, to pliki dźwięków muszą być w formacie wav i to 16 bit.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2018, 01:00:01 am »
O dzięki. To już jakieś rozwiązanie. Problem w tym że jak próbuję to rozszerzenie z poziomu firefoxa pobrać i daję "otwórz w thunderbird" to otwiera je w thunderbirdzie nie wiedzieć czemu w
 kreatorze nowej wiadomości mail jako załącznik. Kiedy zaś próbuję wyszukać to rozszerzenie po pełnej nazwie lub jej częściach w samym thunderbirdzie w dodatkach nie znajduje on nic ani
 na hasło "minimize" ani "tray" ani "MinimizeToTray revived" ani "revived". Czyli wyszukiwarka i instalator pluginów tez są o d*** rozbić.
Dodatkowo nurtują mnie jeszcze dwie sprawy, pierwsze to mam 3 konta mail w Thunderbird, wszystkie 3 IMAP. Działają zasadniczo, tzn. odbierają i wysyłają wiadomości, ale... Po pierwsze pasek
 postępu na dole okna nigdy nie dochodzi do końca, zawsze rzekomo coś pobiera choć wszystkie wiadomości moje pobrał już dawno, a dostaję zaledwie z 10 maili tygodniowo więc niewiele.
Po drugie kiedy zredaguję jakąś wiadomość i kliknę na "wyślij" wysyła on ją jakieś 2 minuty nim okienko zniknie i wiadomość pojawi się w wysłanych.
Czy da się jeszcze coś podrasować w kwestii tych przypadłości czy to już tak jest?

I moje pytanie naprawdę jest poważnie czy nie ma lepszych rozwiązań dla linuxa z Cinnamonem w kwestii mail, takiego żeby obsługiwało i powiadomienia i płynnie pocztę, chyba nie wymagam aż
 tak wiele od systemu tworzonego przez dobre już kilkanaście lat jako desktopowa alternatywa dla windows. Te wszystkie przypadłości Thunderbirda są w nim już od kilku wydań zarówno Minta jak
 i Thunderbirda, a sprawna poczta jest jedną z podstawowych podstaw systemu operacyjnego więc nie wiem czy ktoś płaci ciężkie miliardy za to że trzymają Thunderbird wbudowany w system, czy
 naprawdę nie ma dla linuxa sensownej w pełni funkcjonalnej inicjatywy?

Przepraszam za pretensjonalny może trochę wydźwięk wypowiedzi, ale naprawdę LATA czekania na łaskę Mozilli i niedoczekanie się w sumie robią swoje :(

*

Offline jury

• 163
  • 19
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2018, 06:11:56 am »
Oczywiście kiedy otworzę Thunderbird on sprawdza czy są nowe wiadomości,
 a gdy są nawet łaskawie wyświetli dymek w tray-u cinnamon-a. Chciałbym jednak by sam sprawdzał wiadomości co 30 minut i dawał głos jeśli są nawet przy zamkniętym oknie Thunderbirda.
Nie jestem pewien czy rozumiem problem, ale skoro działa to tak jak chcesz przy otwartym Thunderbirdzie, to dlaczego po prostu nie uruchamiasz Thunderbirda? Jeśli to problem, to daj go do autostartu i będzie automatycznie uruchamiany przy każdym starcie systemu.

O dzięki. To już jakieś rozwiązanie. Problem w tym że jak próbuję to rozszerzenie z poziomu firefoxa pobrać i daję "otwórz w thunderbird" to otwiera je w thunderbirdzie nie wiedzieć czemu w
 kreatorze nowej wiadomości mail jako załącznik. Kiedy zaś próbuję wyszukać to rozszerzenie po pełnej nazwie lub jej częściach w samym thunderbirdzie w dodatkach nie znajduje on nic ani
 na hasło "minimize" ani "tray" ani "MinimizeToTray revived" ani "revived".

Jak będę przy mojej maszynie z Thunderbirdem, to sprawdzę ten dodatek minimalizacji do traya, bo wg komentarzy do niego wychodzi na to że działa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 06:15:38 am wysłana przez jury »

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2018, 15:30:55 pm »
Ja nie twierdzę że plugin nie działa, jedynie że wyszukiwarka dodatków w Thunderbirdzie go nie znajduje, a próba otwarcia go z Firefoxa otwiera go w Thunderbirdzie jedynie jako
 załącznik nowej wiadomości, nie jestem więc w stanie ocenić czy plugin działa :)
Gdyby się znalazł i zainstalował pewnie byłbym już prawie zadowolony :)

*

Offline ciastek1981

• 1004
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2018, 16:00:29 pm »
Próbowałeś przez aplety dodać Mailnag ? Trzeba sobie jeszcze daemona doinstalować

sudo apt install mailnag
i skonfigurować przez

mailnag-config
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 16:09:54 pm wysłana przez ciastek1981 »

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2018, 21:12:16 pm »
Ciastek jesteś wielki! Dzięki bardzo, to działa wreszcie jak należy! :) :)

Pytanie jeszcze malutkie ad. tego demona... muszę coś jeszcze zrobić? Bo zainstalowałem wg. Twojego opisu, skonfigurowałem swoje konta i powiadomienia już przychodzą.
Pierwsze czy po reboocie będzie tak samo czy muszę to dodać jakoś do autostartu? I czy muszę z tym demonem coś jeszcze czy to już wszystko bo hula ładnie...
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 21:19:55 pm wysłana przez maciek84krk »

*

Offline ciastek1981

• 1004
  • 114
  • Zbanowany ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2018, 22:50:54 pm »
Mailnag dodaje się do programów startowych przy instalacji z opóźnieniem 0 sekund. Działa po restarcie.

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2018, 23:02:59 pm »
No to dzięki wielkie, jestem w pełni zadowolony z rozwiązania :)