Migracja Minta na dwa dyski[SOLVED]

• 5 replies
  • 417 views
Migracja Minta na dwa dyski[SOLVED]
« dnia: Luty 23, 2018, 19:24:25 pm »
Szybkie pytanie.  Czy istnieje mozliwosc migracji linuxa z jednego dysku na dwa inne (glowny i home)?    Przy okazji chcialbym wymienic karte graficzna,  z tym raczej nie powinno byc problemow?
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 22:23:46 pm wysłana przez szymon1978 »

*

Offline oktet

• **
  • 72
  • 14
Odp: Migracja Minta na dwa dyski
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2018, 20:53:12 pm »
Szybkie pytanie.  Czy istnieje mozliwosc migracji linuxa z jednego dysku na dwa inne (glowny i home)?    Przy okazji chcialbym wymienic karte graficzna,  z tym raczej nie powinno byc problemow?

Szybka odpowiedź. Doprecyzuj zapytanie, bo nikt nie będzie zgadywał twoich myśli. Klawiatura chyba nie parzy?  :D
Napisz dokładnie co masz i co chcesz zrobić?
Niektórzy twierdzą że "Linuksy" są zawodne i źle zabezpieczone i dlatego serwery Microsoft pracują na... Debianie.   ??? ... :o

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2018, 18:46:25 pm »
Pytanie jest wystarczająco precyzyjne i żadne dodatkowe informacje nic nie wniosą w temacie. Nikt, nic nie musi się domyślać. W każdym razie poradziłęm sobie sam. Dla potomnych: z klonowaniem dysku bez problemu poradziła sobie Clonezilla, później gparted live jeśli system został przeniesiony na większy dysk i zajdzie potrzeba zmiany wielkości partycji. Następnie można przygotować drugi dysk, przenieść zawartość home oraz zrobić odpowiedni wpis w fstab. Temat do zamknięcia. Dziękuję.

*

Offline oktet

• **
  • 72
  • 14
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2018, 20:43:07 pm »
Chylę czoło i gratuluję. Spryciarz z ciebie. Tak trzymaj.  ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 20:50:10 pm wysłana przez oktet »
Niektórzy twierdzą że "Linuksy" są zawodne i źle zabezpieczone i dlatego serwery Microsoft pracują na... Debianie.   ??? ... :o

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2018, 22:52:39 pm »
Dziękuję :) Minta mam od miesiąca i uczę się go wieczorami, jak żona i dzieci pójdą spać :) Można powiedzieć, że jestem "zielony". Oczywiście najpierw przewinęło się kilka środowisk zanim wybrałem to, które mi najbardziej odpowiada. Teraz sobie dopieszczam. Mogę stwierdzić chyba, że to zupełnie cywilizowany system, chociaż chwilami nie prosty i w paru aspektach kuleje. Zdecydowałem się przejść z Win 7 i nie żałuję. Na W10 w domu na pewno nie przejdę bo zwyczajnie mi się nie podoba, wręcz drażni. A tutaj mam w pełni konfigurowalne środowisko - co lubię i multum darmowych programów. Generalnie jest OK ;)

P.S. To chyba pierwsze forum, gdzie nowy nie jest od razu zaszczuty. Tym bardziej z tak niepokornym startem :D

*

Offline oktet

• **
  • 72
  • 14
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2018, 04:09:21 am »
P.S. To chyba pierwsze forum, gdzie nowy nie jest od razu zaszczuty. Tym bardziej z tak niepokornym startem :D

Tu chłopaki są cierpliwi i wyrozumiali, tylko musisz zawsze możliwie obszernie i precyzyjnie opisywać sytuację/problem. Dopytywanie się każdego o szczegóły problemu, jest trochę kłopotliwe i czasami możesz nie doczekać się odpowiedzi. Zaś gdy wyjaśnisz dokładnie co masz i co potrzebujesz, to zawsze ci ktoś doradzi.
A Miętusa czym lepiej poznasz - tym bardziej polubisz. Tego jestem pewien.  :)