Książka skarg i wniosków forum Linux Mint PL

• 142 replies
  • 6688 views
*

Offline rrico

• 146
  • 5
Odp: Książka skarg i wniosków forum Linux Mint PL
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 14, 2018, 08:45:09 am »
Czego Wam brakuje na forum? Piszcie śmiało. :)

Yyy, admina? ;D
No i może czasem szybkości reakcji, ale to wynika z liczby użytkowników. Często bywa tak, że ktoś siedzi z problemem i spodziewa się pomocy, a tu np. przez cały dzień cisza. I wybiera inne distro, znika z forum i pojawia się gdzie indziej.
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

*

Offline yahoob3

• 683
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 14, 2018, 08:53:11 am »
Yyy, admina? ;D
To fakt niezaprzeczalny... ale czytałeś pewnie, że jest w tym temacie jakiś dziwny opór materii  :'(

No i może czasem szybkości reakcji, ale to wynika z liczby użytkowników. Często bywa tak, że ktoś siedzi z problemem i spodziewa się pomocy, a tu np. przez cały dzień cisza. I wybiera inne distro, znika z forum i pojawia się gdzie indziej.
Ostatnio chyba nie ma na co narzekać. :) W miarę szybko ktoś odpowiada i chyba nie trzeba tłumaczyć, że nie da rady siedzieć cały dzień na forum. W realu też toczy się życie... Chyba, że faktycznie problem jest taki,  że przydała by się interwencja powerusera, a z tymi jak widzisz jest bida na forum.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

*

Offline ciastek1981

• 1134
  • 150
  • Sprzątam forum, usuwam reklamy oraz daję bany ;)
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 14, 2018, 11:29:40 am »
Pamiętacie jeszcze ten post

Będę migrował nie długo forum, do tygodnia powinno być rozwiązane.

Mamy maj 2018.

Porzućcie złudzenia!

PS Nie wiem czy to będzie widać

Zalogowałem się pierwszy raz na forum od stycznia. Wyczyszcze je, jutro przeniosę na nową maszynę. Jak ktoś będzie chciał wjazd to mogę dać. Tylko ftp, z ssh będzie problem bo za dużo zabawy.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2018, 14:12:05 pm wysłana przez ciastek1981 »

*

Offline rrico

• 146
  • 5
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 15, 2018, 08:13:49 am »
...i żyli długo i szczęśliwie :)
----------------------

*

Offline ciastek1981

• 1134
  • 150
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 15, 2018, 12:01:53 pm »
Nic z tym forum się da zrobić, regulaminów nikt nie czyta, próśb moderatorów o prawidłowe zadawanie pytań   i   formatowanie tekstu również.

Z takim podejściem power userzy / ludzie z branży nie chcą się tutaj udzielać.

Dodatkowo z administracją nie ma żadnego kontaktu, a więc prośby użytkowników o naprawę forum oraz wiadomości od moderatorów zostają bez odzewu. Wszystko przez mityczny brak czasu.

Chociaż deklaracji naprawy w ciągu kilku dni było kilka.

*

Offline yahoob3

• 683
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 15, 2018, 12:45:05 pm »
Nic z tym forum się da zrobić, regulaminów nikt nie czyta, próśb moderatorów o prawidłowe zadawanie pytań   i   formatowanie tekstu również.
No, to jest chyba bolączka większości forów... chociaż kiedyś na forum Ubuntu był taki twardy mod (igotit4free), był płacz i zgrzytanie zębów userów, skargi , ale porządek był :) Może twarda moderacja coś zmieni w kwestii "czajników"?
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

*

Offline ciastek1981

• 1134
  • 150
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 15, 2018, 16:15:12 pm »
Czyli co proponujesz? 10 postów (2-3 tematy) okres ochronny, a potem za każde przewinienie -1 ?

...a w sumie to i moderacja (czyli ja) powinna przypomnieć sobie zasady interpunkcji  8)

Edytka: Pojawiła się sugestia żeby admina cisnąć tutaj: (Łubu dubu, łubu dubu, ...)

http://webchat.freenode.net/?channels=linuxmint-pl&uio=d4

« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 18:33:09 pm wysłana przez ciastek1981 »

*

Offline yahoob3

• 683
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 15, 2018, 21:12:23 pm »
Czyli co proponujesz? 10 postów (2-3 tematy) okres ochronny, a potem za każde przewinienie -1 ?
Okres ochronny, czy ja wiem? Indywidualnie do ludzi trzeba, na jednego wystarczy spojrzeć spode łba, a innego młotkiem, takim fest pięciokilowym ;)
Ujemne punkty raczej nie. Jak ktoś zlewa, co się do niego mówi/pisze, to punty w te czy wewte nie mają znaczenia. Może lepsze byłoby opublikowanie wykradzionych nudesów, karny jeżyk (zawsze zastanawiało mnie, co to jest) - brzmi groźnie, a w ostateczności jakiś czasowy (krótki) ban. Dla niereformowalnych recydywistów ban do AD 2099 ;)

...a w sumie to i moderacja (czyli ja) powinna przypomnieć sobie zasady interpunkcji  8)
Bez przesady, aby nie podkreślało na czerwono i podstawowe znaki przestankowe były - typu kropki i podstawowe przecinki, np. przed który, że, itp. ;)
Piszemy po Polsku, staramy się nie pisać zdań wielokrotnie złożonych (coś pamiętam!) i będzie OK.

Edytka: Pojawiła się sugestia żeby admina cisnąć tutaj: (Łubu dubu, łubu dubu, ...)
Zdaje się, że studiował 200 m od mojego domu, ale jakoś nie mam śmiałości  ;D
LU#586742

*

Offline ciastek1981

• 1134
  • 150
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 16, 2018, 23:10:30 pm »
Tu nie ma co za bardzo rozkminiać, sprawa wygląda tak, że jak sami się nie upomnicie to nikt nic nie zrobi. Musicie zrobić masówkę (robić na PAN-DA, PAN-DA).

Nas jeszcze "niebieskich" nikt nie słucha ...

*

Offline yahoob3

• 683
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 17, 2018, 08:18:31 am »
Ja wiem, że za "niebieskimi" nikt nie przepada, do momentu, kiedy są naprawdę potrzebni ;D
Myślisz, że z "żółtkami" ktoś się, patrząc historycznie, liczył? Chociaż fakt, od jakiegoś czasu się to zmieniło... 9 zer, to nie w kij dmuchał.
"Czyliże" jakby to powiedzieć: "kupą mości panowie"!
LU#586742

*

Offline ciastek1981

• 1134
  • 150
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 17, 2018, 08:32:46 am »
O tym zapominiałem

W związku z tym europejski sajuz sobie wymyślił nowe prawe przetwarzania danych osobowych, a według nich nick, adres IP i mail to dane osobowe. Trzeba będzie przenieść forum na serwer na ukrainie albo w usa. Po poprawkach pewnie to zrobie.

Skoro to jest forum użytkowników to macie prawo to wiedzieć.

*

Offline yahoob3

• 683
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 17, 2018, 09:16:29 am »
Czy na sali jest prawnik?

Jest to "jakieś" rozwiązanie. Ewentualnie ROD(O)zi się pytanie, czy wysłanie maila do wszystkich użytkowników z odpowiednią treścią informacyjną, ale także z klauzulą mówiącą, że brak odpowiedzi negatywnej w odpowiednim terminie, będzie uznany za wyrażenie zgody na przetwarzanie danych?
Kwestia "tylko" zorganizowania takiej akcji spamowej, co wydawać by się mogło, byłoby łatwiejsze i chyba mniej kosztowne.
LU#586742

*

Offline rrico

• 146
  • 5
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 18, 2018, 08:08:21 am »
A co z koniecznością zgłoszenia tych danych do rodo? Mało że będą teraz mieli moje imię i nazwisko, pesele i inne duperele, to jeszcze nicka, maila, ip i pewnie coś jeszcze. I kto uchroni nasze magiczne państwo przed ingerencją w moją nietykalność osobistą i inne, skądinąd cenne dla mnie, wartości, gdyby przyszło co do czego? Inwigilacja totalna, państwo opiekuńcze, jeden krok i mamy pure SF na codzień.
----------------------

*

Offline yahoob3

• 683
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 18, 2018, 08:25:18 am »
A co z koniecznością zgłoszenia tych danych do rodo?

Zgłoszeniu, jeśli dobrze pamiętam, podlega nie zawartość bazy danych, a to, że ona istnieje i kto jest jej zarządcą.
LU#586742

*

Offline ciastek1981

• 1134
  • 150
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 18, 2018, 10:07:34 am »
Czym się przejmujecie, to była tylko kolejna niezrealizowana deklaracja.

Na forum zasady są proste:

-ochrona hasła
-ochrona twojego adresu email
-pozostawienie w tajemnicy twojego ip

Natomiast w drugą stronę

-napisałeś post zostaje na forum i go nie usuwasz bo masz taki humor

PS Znacie bajkę Ezopa "Pies w żłobie"? To jest właśnie główny problem tego forum.

Edytka: Poprosiłem kilka osób z wiedzą Linuksową, które cenię za wiedzę żeby tu od czasu do czasu zajrzały. Co z tego będzie nie wiem, ale chociaż to doceńcie.

« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2018, 12:26:29 pm wysłana przez ciastek1981 »