Jak przęłaczyć środowiska z xface na lxde

• 1 replies
  • 410 views
Jak przęłaczyć środowiska z xface na lxde
« dnia: Marzec 18, 2018, 21:47:36 pm »
Witam wszystkich. Jak przełączyć środowiska, bo przy logowaniu  nie mam opcji wyboru mimo,że zainstalowałem. Przeszukałem neta, ale nigdzie nie znalazłem jak to zrobić. Mam standardowe okno logowania i brak opcji zmiany.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2018, 21:51:28 pm wysłana przez rekinos »

*

Offline yahoob3

• 724
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Odp: Jak przęłaczyć środowiska z xface na lxde
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2018, 19:25:01 pm »
Próbowałeś tego rozwiązania?
https://superuser.com/questions/474070/how-to-change-xfce-to-lxde#474078
dokładnie chodzi o to:
And you can always set the default desktop manager that will load straight away on boot. Edit the file /etc/X11/default-display-manager and put the binary of your desktop manager of choice. In the file, I have
/usr/sbin/mdm which loads mdm by default.

Do edycji proponuję przejść do trybu tekstowego (Ctrl+Alt+F1 i zalogować się na swojego użytkownika), a do edycji ww. pliku użyć "nano".
Czy to będzie pi x drzwi tak:
sudo nano /etc/X11/default-display-managerzmieniasz treść tej linii w pliku zgodnie z powyższą radą, zapisujesz plik Ctrl+O, zamykasz nano Ctrl+X i restartujesz komputer komendą:
sudo reboot Warunkiem jest prawidłowe zainstalowanie lxde. Oczywiście możesz przywrócić xfce taką samą drogą. Zapisz lub zapamiętaj, co masz aktualnie w ww. pliku "def-disp-manager".
Gud lak.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2018, 19:27:29 pm wysłana przez yahoob3 »
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742