Usuwanie biblioteki - ROZWIĄZANY

• 3 replies
  • 256 views
*

Offline jury

• 163
  • 19
Usuwanie biblioteki - ROZWIĄZANY
« dnia: Kwiecień 13, 2018, 16:46:25 pm »
Chciałbym przeinstalować SDL2. Wchodzę do Synaptic i znajduję libsdl2-xxxxxx. Zaznaczam 'Do usunięcia' i pojawia się okienko, że w ramach promocji zostanie usuniętych jeszcze kilka innych aplikacji ( gier, zapewne korzystających z SDL2 ) oraz dodatkowo zostanie zainstalowane libbullet i libscenegeograph.
O co chodzi? Jakim mechanizmem przy próbie usunięcia zwykłej bilblioteki to ustrojstwo chce usunąć dużo więcej + dodatkowo zainstalować jakieś biblioteki?
Oczywiście wcisnąłem Anuluj, stąd jeszcze pytanie, jak odinstalować tylko i wyłącznie SDL2?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2018, 09:38:44 am wysłana przez jury »

*

Offline yahoob3

• 636
  • 109
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Odp: Usuwanie biblioteki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2018, 20:14:22 pm »
Cuś takiego pomoże?
https://askubuntu.com/questions/552813/purging-a-program
Chyba, że już to przerabiałeś...  :-\

Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

*

Offline jury

• 163
  • 19
Odp: Usuwanie biblioteki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2018, 09:38:19 am »
Dzięki, już sobie poradziłem trochę inaczej. Ja chciałem tą bibliotekę przeinstalować ( bo coś z nią jakby się pokićkało i np w Synapic'u pokazywało ją ze znakiem zapytania ) ale robiąc to tak po ludzku :) czyli chciałem całkowicie usunąć i zainstalować od nowa.
Tyle, że próba odinstalowania jej w Synaptic'u chciała pociągnąć za sobą odinstalowanie paru innych rzeczy których to nie zamierzałem odinstalowywać ( w szczególności 2 natywnych gier ) Próba usunięcia jej z poziomu konsoli ( apt-get remove/purge czy inne cuda ) także kończyła się ostrzeżeniem, że te 2 gry na których mi zależy również zostaną odinstalowane, więc absolutnie nie pozwalałem.
Ale coś mnie tknęło, że przecież apt-get install też działa jak przeinstalowanie/naprawienie, więc zapuściłem na tej bibliotece i wygląda na to, że została naprawiona ( i nic poza nią nie zostało odinstalowane )
Nie zmienia to faktu, że nie rozumiem dlaczego przy próbie odinstalowania zwykłej biblioteki odinstalowane by zostały też inne rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2018, 10:19:33 am wysłana przez jury »

*

Offline yahoob3

• 636
  • 109
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Odp: Usuwanie biblioteki - ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2018, 10:28:22 am »
Czyli wystarczyło zwykłe
apt-get install --reinstall NAZWA_PACZKI :)
Nie zmienia to faktu, że nie rozumiem dlaczego przy próbie odinstalowania zwykłej biblioteki odinstalowane by zostały też inne rzeczy.
To się Panie Szanowny w Linuksie nazywa "piekło zależności"  ;D
Przy próbie zmiany network-managera na WICD poleciało mi "pół Cinnamona" tak, że nie wstał.

Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742