Autor Wątek: Scalanie się obszarów roboczych; znikanie górnych pasków programów  (Przeczytany 307 razy)

Offline Lindt

  • Miętowe nasionko
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Punkty: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Raz na jakiś czas, na moim komputerze (Linux Mint 18.3) pojawia się następujący problem: podczas normalnego użytkowania komputera nagle znika górny pasek wszystkich programów (to znaczy ten na którym jest możliwość minimalizacji, powiększenia i zamknięcia programu), a wszystkie otwarte okna z czterech ekranów roboczych pojawiają się na jednym. Nie ma możliwości przesuwania okien za pomocą skrótów, zmieniania rozmiarów, przełącznia się pomiędzy oknami (z użyciem ALT+TAB); w sposób sprawny praktycznie nie można zrobić nic.

Z początku przypuszczałem że to w wyniku naciśnięcia jakiegoś skrótu klawiszowego, bo działo się to w okolicy przełącze między obszarami roboczymi (u mnie skrót ALT+E/Alt+Q), ale czasami robi się tak gdy w ogóle nie korzystam z klawiatury, dlatego raczej wykluczyłem taką przyczynę. Nie potrafiłem także postawić żadnej innej potencjalnej przyczyny ani okoliczności w jakich problem występuje.

Nie ma też możliwośći zrobienia screenshota tego problemu, więc jedyne co pozostaje to sfotografowaine go telefonem (stąd niska jakość zdjęć i ekran w "paski")


Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym i potrafi pomóc?