Problem z gog

• 1 replies
  • 318 views
*

Offline pixel

• *
  • 5
  • 0
Problem z gog
« dnia: Kwiecień 29, 2018, 16:45:16 pm »
Witam,
Kilka dni temu przesiadłem się z windy na Minta.
W jaki sposób mogę uruchomić gry, które posiadam na gog.com ? mam kilka staroci w które lubię czasem "pyknąć"  8),
głównie chodzi mi o te kompatybilne z linuxem ale i te dla windowsa - jeśli to wogóle możliwe.

*

Offline jury

• 176
  • 31
Odp: Problem z gog
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2018, 06:29:22 am »
głównie chodzi mi o te kompatybilne z linuxem
Nie wiem czy dobrze rozumiem co znaczy kompatybilne z linuxem ( natywne czy jakiekolwiek byle się uruchomiły przez wine ? ) ale jeśli chodzi o uruchamialne przez wine to o tym za chwilę, natomiast co do natywnych to GOG dostarcza ( chyba zawsze, nigdy jeszcze nie trafiłem inaczej ) swoje gry w postaci jednego pliku .sh który to uruchamiasz. I po zainstalowaniu jeśli nie odznaczyłeś fiftoka z dodaniem skrótu do menu, to po prostu w menu Gry masz daną grę do wyboru. A jeśli odznaczyłeś ten fiftok, to musisz wejść do katalogu gdzie gra została zainstalowana i uruchomić skrypt start.sh.

ale i te dla windowsa - jeśli to wogóle możliwe.

Możliwe. A w przypadku gier GOG'owych, to najprościej będzie zainstalować platformę PlayOnLinux ( jest dostępna np w oficjalnych repozytoriach, czyli instalujesz przez Manager Oprogramowania ) i na tej platformie jest już bardzo dużo gotowych skryptów dla gier GOGowych:
https://www.playonlinux.com/pl/supported_apps-1-0.html

Więc uruchamiasz taki skrypt który "za rączkę" prowadzi przez instalację danej gry.
A jeśli nie ma gotowego skrytpu dla jakiejś gry, to oczywiście w tym PlayOnLinuksie jak najbardziej można ją próbować samemu zainstalować ( ze sporą szansą na powodzenie )   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2018, 06:33:22 am wysłana przez jury »