2018Wine nie uruchamia programu testu na prawo jazdy grupy image 2018

• 18 replies
  • 818 views
2018Wine nie uruchamia programu testu na prawo jazdy grupy image 2018
« dnia: Kwiecień 29, 2018, 18:24:36 pm »
Witam, zainstalowałem już za pomocą wine program do nauki jazdy za pomocą własnie wine ,niestety  już po zainstalowania nie chcę się uruchomić , brak reakcji, znaczy się pokazuje się ikona na pasku zadań i znika.

*

Offline jury

• 163
  • 19
Odp: 2018Wine nie uruchamia programu testu na prawo jazdy grupy image 2018
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2018, 06:43:09 am »
Jeśli w międzyczasie nie rozwiążesz problemu, to postaram się wieczorem to zainstalować i zobaczyć co się dzieje. W razie czego się przypominaj.

*

Offline jury

• 163
  • 19
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2018, 16:58:43 pm »
OK, miałem chwilę to się pobawiłem i teoretycznie program się uruchomił, wybrałem opcję egzamin, i doszedłem do 4 pytania, wszystko sprawiało wrażenie ok.
( choć na początku zastanawiało mnie, że multimedia pojawiają się z dużym opóźnieniem, ale z tego co później zauważyłem, to jest tak specjalnie, najpierw jest czas na przeczytanie pytania, a potem wyświetla multimedia i jest czas na odpowieź )
Tyle, że jako, że to jest program płatny, to na największym polskim warezie ;) znalazłem max wersję 2014 ( gdzieś mi coś świta, że rano jak z ciekawości próbowałe szukać, to widziałem wersję 2015, ale tym razem nie udało mi się jej znaleźć ).
Tak więc coś tam na pewno jest lekko inaczej w tej Twojej 2018, lecz strzelam, że problem z uruchomieniem był taki, że dostałeś komunikat dotyczący probemu z Flash Playerem?
Jeśli tak, to wchodzisz na stronę Adobe Flash Player, ściągasz instalkę Windows'ową i ją instalujesz w wine lub w wydzielonym prefiksie wine dla tej aplikacji, ale strzelam, że nie korzystasz z prefiksów, więc instalujesz normalnie. I powinno działać.
A jeśli problem z uruchomieniem był inny, to daj komunikaty jakie się pojawiły.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2018, 17:12:32 pm wysłana przez jury »

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2018, 18:09:20 pm »
Własnie chodzi o to że nie wyskakuję żaden błąd tylko pokazuje się na chwilkę na pasku zadań że program jest uruchumioniony i za chwilkę znika

*

Offline jury

• 163
  • 19
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2018, 18:42:17 pm »
Komunikat na pewno jakiś tam jest ;) Uruchom z terminala i podrzuć komunikat który się pokaże. I pytanie dodatkowe, jak to instalowałeś? Były jakieś komunikaty przy instalacji?

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2018, 16:51:58 pm »
nie mam pojęcia jak uruchomić mam ten program, za pomocą terminalu , jeżeli programem rozruchowym  tych testów jest wine.Jak go zainstalowałem ... mam kopie obrazu iso który za pomocą wirtualnego napędu została zamontowany a później po przez programu wine poszła cała instalacja

*

Offline jury

• 163
  • 19
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2018, 18:27:34 pm »
Chyba będzie najprostszy sposób na uruchomienie przez terminal:
- managerem plików wejdź do katalogu gdzie został zainstalowany ten program ( pewnie będzie tam plik Testy.exe lub coś podobnego, w tej wersji 2014 którą zainstalowałem właśnie jest Testy.exe )
- gdzieś na pustym miejscu okna managera plików wciśnij prawy przycisk myszy i wybierz z listy coś w stylu "Uruchom w terminalu" czy jakoś tak ( liczę, że w KDE też jest ta opcja, w XFCE i Mate z których na co dzień korzystam jest, więc tam też powinna być )
- otworzy się zapewne czarne okienko, wpisz w nim "wine Testy.exe" ( lub jeśli u Ciebie ten plik exe inaczej się trochę nazywa, to wpisz tak jak masz )
- coś tam się powyświetla, miejmy nadzieję, że niedużo, wtedy zaznacz to i podaj tutaj ( używając znaczników code, jak zapomnisz, to moderator i tak się przypomnie ;) )

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2018, 14:28:23 pm »
Heh dobra a jak zrobic te znaczniki code :P  wyszło u mnie cos takiego jak uruchomiłem z terminalu
byry@byry-System-Product-Name ~ $ wine Testy.UI.exe
err:winedevice:ServiceMain driver L"WineBus" failed to load
wine: cannot find L"C:\\windows\\system32\\Testy.UI.exe"
byry@byry-System-Product-Name ~ $

*

Offline jury

• 163
  • 19
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2018, 14:46:02 pm »
Odnośnie znaczników code:
http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=6937.msg64458#msg64458

Natomiast co do komunikatu, to jesteś pewien, że ten plik nazywa się Testy.UI.exe ?
Dawno nie używałem Windowsa, ale generalnie mimo, że od jakiegoś już dłuższego czasu możliwe jest korzystanie w nazwach plików Windowsowych z 2 ( lub więcej ) kropek, to jednak chyba tego się jakoś specjalnie nie używa. A do tego komunikat błędu potwierdza, że wine nie wie co to za plik Testy.UI.exe ( czyli nie znalazł pliku z taką nazwą ) więc musi się on jakoś inaczej nazywać. Może  jest po prostu Testy.exe?
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2018, 14:48:21 pm wysłana przez jury »

« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2018, 14:52:27 pm »
[img][Bez nazwy/img]

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2018, 15:06:54 pm »
Niestety innej opcji nie mam , musze wejść w folder App  gdzie tam znajduje się właśnie Testy.UI.exe i Testy.UI.exe.config natomiast w folderze głównym jest plik o nazwie unins000.exe  i po klknięciu jego prawo klikiem normalnie wine odpala  procedure unistal

*

Offline jury

• 163
  • 19
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2018, 18:24:28 pm »
No to OK, ja się nigdy wcześniej nie spotkałem aby w Windowsie exek miał w nazwie 2 kropki, ale jak pisałem, jest to możliwe.
Czyli w takim razie problem jest gdzieś indziej, bo ten komunikat oznacza ewidentnie, że wine nie widzi tego pliku Testy.UI.exe. Na razie nie mam pomysłu co może być nie tak, ale:
1. Coś próbowałeś wkleić jakieś zdjęcie/zrzut ekranu dwa piętra wyżej, ale nie wyszło, zerknij w to i spróbuj jeszcze raz, bo może coś być pomocnego
2. Wejdź jeszcze raz terminalem do tego katalogu z aplikacją i wpisz "pwd" i wrzuć tutaj co zwrócił.

« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2018, 16:35:03 pm »
wine Testy.UI.exe
fixme:mscoree:ConfigFileHandler_startElement Unknown element L"appSettings" in state 1
fixme:mscoree:ConfigFileHandler_startElement Unknown element L"add" in state 3
fixme:mscoree:parse_supported_runtime sku=L".NETFramework,Version=v4.0" not implemented
fixme:mscoree:ConfigFileHandler_startElement Unknown element L"system.net" in state 1
fixme:mscoree:ConfigFileHandler_startElement Unknown element L"settings" in state 3
fixme:mscoree:ConfigFileHandler_startElement Unknown element L"httpWebRequest" in state 3
fixme:mscoree:ConfigFileHandler_startElement Unknown element L"system.web" in state 1
fixme:mscoree:ConfigFileHandler_startElement Unknown element L"membership" in state 3
fixme:mscoree:ConfigFileHandler_startElement Unknown element L"providers" in state 3
fixme:mscoree:ConfigFileHandler_startElement Unknown element L"roleManager" in state 3
fixme:mscoree:ConfigFileHandler_startElement Unknown element L"providers" in state 3
fixme:mscoree:CLRMetaHost_GetRuntime Unrecognized version L"v4.0"
Unknown heap type: #GUlD

Unknown heap type: #Blop

Unhandled Exception:
System.InvalidProgramException: Invalid IL code in Testy.UI.Program:Main (string[]): IL_02c2: pop       

[ERROR] FATAL UNHANDLED EXCEPTION: System.InvalidProgramException: Invalid IL code in Testy.UI.Program:Main (string[]): IL_02c2: pop

*

Offline jury

• 163
  • 19
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2018, 09:08:37 am »
Jaką masz wersję wine?
Żeby sprawdzić uruchom terminal i wpisz wine --version

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2018, 01:45:39 am »
wine-1.6.2