Autor Wątek: mpc mpd : ERROR: Failed to decode  (Przeczytany 329 razy)

Offline kris777

• Miętowy krzew
  • Punkty: 60
mpc mpd : ERROR: Failed to decode
« dnia: Maj 20, 2018, 10:54:49 am »
Nie wiedziałem czy w dobrym miejscu zamieszczam moje pytanie ...ale chyba tak :-)
Sory że pytam na forum Minta a raczej powinienem na forum : Armbiana / ARM ( ale po angielsku tej zawiłej zagadki nie zabardzo dokładnie opiszę )....  po dłuższych przemyśleniach chyba ma to związek raczej z software / ustawieniami internetu i .... tak naprawdę nie mam pojęcia.
Sprawa dotyczy programu mpc / mpd i błędu : ERROR: Failed to decode przy próbie odtwarzania stacji radiowej (streaming) . Sprawa jest o tyle dziwna iż .... na systemie Armbian używam karty dźwiękowej USB może nie dość dobrej ale jak na potrzeby radia internetowego dla mnie OK tzn.
Bus 007 Device 006: ID 0d8c:013c C-Media Electronics, Inc. CM108 Audio ControlleI o tyle dziwne iż mam dwie identyczne konfiguracje na 100%. Orange PI lite + usb audio itd ( inny jest tylko wzmacniacz i głośniczki ). Na pierwszym zestawie bez aktualizacji systemu dźwięk jest OK ... na drugim po aktualizacji ( update / upgrade ) co jakieś 2 min z głośników dobiegają lekkie denerwujące dźwięki ( szmery itp ) nie mogąc zidentyfikować problemu postanowiłem sklonować kartę micro SD z pierwszego zestawu i uruchomić na drugim nie stosując już żadnego update / upgrde :-) .... Wszystko poszło OK mpc mpd działa ...ale .... o dziwo nie grają niektóre stacje radiowe i wyświetla właśnie ten błąd: ERROR: Failed to decode ..... Nawet usunołem całą konfigurację mpd / mpc z opcją purge instalując tylko te dwa programy jeszcze raz i ...lipa ten sam błąd. Co dziwne od czasu do czasu jeśli wybiorę 1 stację program leci potem do kolejnej aż zadziała np nr 5 .... ale czasem zadziała jednak na nr 2 ? ... . W necie wynika iż ten błąd dotyczy nie działających już streamów radiowych ale na 100% na drugim zestawie lista działa na 100% zw wszystkimi wpisami streamów radiowych :-) ??? ... może jakieś opóźnienie w wybieraniu ...ale to dziwne bo już po sklonowaniu tak się działo a powinno na 100% dzialać jak na pierwszym zestawie. Może więc coś z siecią routerem ?  oba zestawy są troszkę w innej odległości od routera jeden dzieli dwie ściany drugi tylko jedną ...jednak dla polepszenia netu zastosowałem repeater  na ten odleglejszy...barak na razie pomysłów. Może ktoś coś ... wymyśli / podpowie .... co dwie głowy to nie jedna :-)
Music Player Daemon 0.19.12
MPC 0.27-2

pozdro!

« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2018, 11:29:45 am wysłana przez kris777 »

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 191
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Odp: mpc mpd : ERROR: Failed to decode
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2018, 12:57:54 pm »
Taka luźna myśl...
Ustawienia ogniomurka masz takie same na obydwu sprzętach?
Kiedyś miałem problem ze odtwarzaniem radia, bo jakieś (zabij, nie pamiętam, o co dokładnie chodziło) porty miałem zablokowane.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

Offline kris777

• Miętowy krzew
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2018, 13:11:24 pm »
nawet nie wiem czy jest na Armbianie :-)
muszę sprawdzić ale pewnie nie ....
w systemie nie ma : iptables / firewalld / ufw
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2018, 13:17:59 pm wysłana przez kris777 »

Offline kris777

• Miętowy krzew
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2018, 15:49:27 pm »
OK już chyba wiem ...tak namieszałem w systemie że najlepiej było zrobić jeszcze raz Clone SD :-) .... wpiąłem kartę ponownie do pierwszego Opi Lite .... w sieci przyjął inny adres ip ...nie przez repeater ! i wszystko działa więc wina tkwi w sieci i połączeniu przez w/w do routera. Ale dziwne bo wszystkie ustawienia sieci skopiowałem z poprzedniego który "jechał" przez repeater :-) ...ale jak widać nie jest takie proste. Teraz jak wiem co jest grane to będę walczył żeby konfig szedł przez repeater / router w końcu na coś kupiłem tego "winowajcę" żeby poprawił zasięg :-)
pozdro!