Autor Wątek: instalka tora - kłopot  (Przeczytany 1122 razy)

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
Odp: instalka tora - kłopot
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2018, 09:42:51 am »
@rrico, nie jesteś sam, FB u mnie zblokowany, to samo portale menstruacyjne oraz wszystko EKO-WEGE-FIT-KUKUnaMUNIU.

Może zamiast TORa

https://morfikov.github.io/post/jak-ukryc-ruch-openvpn-przy-pomocy-stunnel/

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 190
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2018, 17:46:32 pm »
Oj, sorry. Gdybym kiedyś jeszcze raz (postaram się nie, ale obiecać nie mogę ;)) walnął taki tekst, zwalcie to na moje mroczne poczucie humoru, a nie chorą ciekawość, czy wścibstwo. A już nie daj Boże poprawność polityczną, którą "zarzuca" mi Ulvhedin ;D
Zbaczamy trochę z tematu w stronę VPN, ale znalazłem coś takiego i przymierzam się, żeby to zrobić u siebie. Co prawda przymierzam się, jak pies do jeża, ale może kiedyś to zrobię, bo w połączeniu z TrBr lub samo z siebie byłoby to super (tak mi się przynajmniej zdaje)...

Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
  • Punkty: 1199
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2018, 19:56:50 pm »
NIe nie, to nie zarzut do Ciebie. Po prostu zwracam uwage, że TU można pisać i pytać o co się chce.
ps. regulamin tez trzeba zmienić, zbyt "lewacki" ;) , ale to zobaczymy co nasz herszt zarządzi do końca miesiąca. Narazie obserwujemy...

Offline yahoob3

• Grupa Trzymająca Władzę
  • Wielki miętus
  • Punkty: 190
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 20, 2018, 20:19:14 pm »
Znowu ten mój "sick sense of humor" (DM). Gdybyśmy się znali osobiście takich sytuacji by nie było.
Narazie obserwujemy...
A potem sru... nie wiem co, ale fajnie brzmi.
OK. Post jest i tak do kosza więc dla rozładowania napięcia przed "sru" posłuchajmy muzyki... zamiast sru może być "BACH" ;D
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

Offline rrico

• Dorodna miętowa sadzonka
  • Punkty: 6
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 23, 2018, 20:04:24 pm »
Doszedłem do wniosku że puszczanie całego ruchu przez TORa to przegięcie. Potrzebne mi funkcjonalności, które niwelują maskowanie w sieci także lepszym rozwiązaniem jest chyba vpn.
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:52:53 am »
To mija sie z celem. Nie można być w połowie w ciąży. Albo anonimizujesz ruch, albo nie. Wybiórcze używanie tora to prosta droga do ujawnienia się. No a chyba nie o to chodzi... ;)

Offline kris777

• Punkty: 54
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 24, 2018, 12:34:53 pm »
VPN / OpenVPN to chyba dobry pomysł na bezpieczeństwo w przypadku "tortów" .... ale czy takie 100% - towe ? ..chyba nikt tego nie zapewni. Ponoć serwisy oferujące takowe usługi VPN / OpenVPN +  ruch P2P  które są poza UE / USA to najlepszy wybór do takiej zabawy np. taki kraj jak Panama :-)  choć prawie wszystkie informują że nie gromadzą logów. Kłopot z tymi usługodawcami w przypadku "tortów" jest taki że ściągać będziesz mógł spokojnie ale .... o seed-owaniu zapomnij :-) czyli skutkuje to że cała zabawa jest nieopłacalna i skutkuje brakiem uzyskania potrzebnego ratio :-) ...no chyba że ktoś skorzysta z tzw. czitera ( modyfikowanego klienta "torta" oszukującego traker co do seed / leech jednak to już przegięcie).
Choć ja spotkałem opis gdzie niby wszystko dziala OK ...ale kraj to chyba USA więc trzeba by zaufać takiemu usługodawcy. I oczywiście najlepiej chyba korzystać ze sprzętu który pobiera mało prądu :-)  ..ale w dzisiejszych czasach tych platform jest dużo przeważnie opartych na architekturze ARM... (orangePi/ raspperyPI/ odroid itd) .... jak ktoś jest zainteresowany oczywiście w calach edukacyjnych to polecam poczytać ( usługa przeważnie płatna !):
https://forum.odroid.com/viewtopic.php?t=23925
Ale według mnie wystarczy jakiś dobry prywatny tracker do uzyskania dobrej anonimowości.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 12:42:57 pm wysłana przez kris777 »

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 24, 2018, 12:43:07 pm »
Pomijając sens używania torrentów (no chyba ze do innych rzeczy niż sciaganie filmów), to jaki problem macie z używaniem torrenta jawnie?? Boicie sie pozwów?
Ściąganie jest legalne.

Offline kris777

« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2018, 12:50:48 pm »
Ściąganie jest legalne
Raczysz żartować ...czy nie znasz tematu :-) o co Cię raczej nie posądzam. Chyba żaden tracker nie działał by gdyby nikt nie seed-ował :-) ...a to już jest .... no comment

Offline Ulvhedin

• Administrator
  • Spamerzy
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2018, 12:56:52 pm »
A kto powiedział, że masz seedować? ;) Napisalem tylko ze sciaganie z torrentów jest legalne. O seddowaniu nawet słowa nie powiedzialem, bo to.. nielegalne. :)

Raczysz żartować ...czy nie znasz tematu :-) o co Cię raczej nie posądzam. Chyba żaden tracker nie działał by gdyby nikt nie seed-ował :-) ...a to już jest .... no comment

Offline kris777

« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 24, 2018, 13:00:52 pm »
Chyba nie czytasz ze zrozumieniem ...wiem że napisałeś że można ściągać ....ale od kogo ? jeśli to nielegalne :-) ... bo raczej tego nie polecasz więc tracker nie może działać i już... masło maślane .
P2P opiera się na tym że ktoś ściąga ale ....musi być ktoś kto udostępnia. Wiem każdy chce tylko ściągać ...bo to przecież legalne :-)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 13:04:36 pm wysłana przez kris777 »

Offline ciastek1981

• Globator Moderalny
  • Spamerzy
  • Punkty: 153
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:05:36 am »
Tak się spytam po co wam te torrenty? Jest szukajka, pebx, pierdylion serwisów do linków w chmurze skąd można zassać jakąś publikację, obejrzeć film online i nie chomikować.

Offline rrico

• Punkty: 6
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:45:38 am »
Przyzwyczajenie drugą naturą, jakbyś się w komunie chował to byś wiedział po co ;D
A z oglądaniem online może być tak, że większość serwisów żąda rejestrowania czyli zostawiasz jakieś dane, a po co. Poza tym np. ja mam tak, że po pewnym czasie lubię film drugi raz obejrzeć jak mi przypasił. Albo muzy posłuchać.
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)