Ogólnopolskie (było Lubelskie) spotkanie przy... Mincie - propozycja.

• 51 replies
  • 1894 views
*

Offline yahoob3

• 719
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
Dzień dobry!
Czy lubelska grupa użytkowników Minta jest większa niż 2 osoby?
Proponuję spotkanie... w terminie i lokalizacji do uzgodnienia.
Na Ubuntu się nie udało, może tu?

Pozdrawiam,
YB3
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2018, 08:56:28 am wysłana przez yahoob3 »
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

*

Offline rrico

• 152
  • 6
Odp: Lubelskie spotkanie przy... Mincie - propozycja.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2018, 08:43:11 am »
Lubelska? tylko z fabryką wag mi się kojarzy, szkoda że taki hektar bo chociaż nie jestem z tej grupy to może bym się pisał.
A co byś powiedział na większe spotkanie wszystkich userów minta gdzieś w innej stronie pl, takie bardziej urlopowe? Może by się pojawiło więcej ludzi wtedy niż 2 osoby z grupy uderzeniowej Lublin. Przecież we dwóch to wy się sprujecie już po godzinie :D
----------------------
Linux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 | lap Toshiba satellite A350
Ubuntu Mate 16.04.2 x64 | klocek składak (offline)

*

Offline christo

• 631
  • 30
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2018, 10:17:54 am »
Nie ma już fabryki wag i innych atrakcji lubelszczyzny zaorane równo wszędzie psie pole. ;) .Propozycja fajna jeśli chodzi o odległości do Łodzi troszkę dalej jest ,no chyba jak sugerujesz wakacyjnie np. w Kątach Rybackich jest spoko.
Only Jesus saves.

*

Offline yahoob3

• 719
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2018, 17:56:25 pm »
W pierwszej chwili myślałem, że w fabryce chcecie się spotykać, choć jakiś czas temu (@christo mówisz o tej na ul. Lubartowskiej?) był tam całkiem fajny klub bilardowy. Co do większego spotkania, to czemu nie. Problem tylko logistyczny i organizacyjny... ktoś się podejmie takiego wyzwania?
Spruć to się może szalik, a nie dwóch poważnych starszych panów. Kulturalnie też się można... jakby to powiedzieć?... uraczyć większą ilością ;D
Poza tym doświadczenie... OK, nie pitole. Jakby coś, to na mnie raczej można liczyć.
Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M;
LU#586742

*

Offline rrico

• 152
  • 6
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2018, 08:53:57 am »
@ Christo Kąty przelotnie znam, byłem raz i faktycznie wporzo są.
@ YB3 musisz mieć wyjazd organizowany? nie da się na pałę np. z namiotem? taki powrót do korzeni.

Mnie naszło w tym roku na Mazury. Ponieważ znam je straszliwie słabo to właśnie w ten sposób się wybieram, namiotek i jechane. Znalazłem jakieś pole/ośrodek nad jeziorem z barem i to mi praktycznie wystarczy do odpoczynku ;), ucieczka z betonu. Tam są też jakieś przyczepy ponoć i masa domków, wifi (pewnie słabe). Jak ew. komuś pasi taki klimat to by można większą grupą wbić na ten ośrodek, z tym że na domki pewnie jest rezerwacja z wyprzedzeniem.
Jak są zainteresowani to mogę linka podrzucić.
----------------------

*

Offline christo

• 631
  • 30
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2018, 10:14:38 am »
Jak są zainteresowani to mogę linka podrzucić.
podrzucić zawsze możesz próba nie strzelba w tym roku to pewnie nie skorzystam ale w przyszłym kto wie ?
Pozdro
Only Jesus saves.

*

Offline rrico

• 152
  • 6
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2018, 10:20:07 am »
Tak na wszelki jakby ktoś chciał pooglądać miejscówkę http://stanica.mazury.pl/ , to w zasadzie 'przedmazurze' niż same mazury ale wybrałem bo mam lepszy dojazd bez samochodu, jest w miarę blisko i nie traci się nie wiadomo ilu godzin na dojazd, a klimacik ma jak głębiej.
----------------------

*

Offline christo

• 631
  • 30
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2018, 11:17:11 am »
Tak na wszelki jakby ktoś chciał pooglądać miejscówkę http://stanica.mazury.pl/ , to w zasadzie 'przedmazurze' niż same mazury ale wybrałem bo mam lepszy dojazd bez samochodu, jest w miarę blisko i nie traci się nie wiadomo ilu godzin na dojazd, a klimacik ma jak głębiej.
Ale jak zwykle cennika nie dali.
Only Jesus saves.

*

Offline yahoob3

• 719
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2018, 21:30:59 pm »
@ YB3 musisz mieć wyjazd organizowany? nie da się na pałę np. z namiotem? taki powrót do korzeni.
Ty wiesz, że to niegłupi pomysł... nawet mały "detox" od komputera. Byłoby jak znalazł. A coś bliżej Ciebie w centrum by się znalazło, żeby ludzie mieli mniej więcej tyle samo zewsząd? Taki wypad na weekend...

ED:
Może zmienię tytuł wątku bo się zaczyna ogólnopolsko robić i może więcej osób zwróci uwagę na temat :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2018, 21:34:15 pm wysłana przez yahoob3 »
LU#586742

*

Offline rrico

• 152
  • 6
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2018, 08:43:42 am »
@yahoob: No detox nie bardzo ;D, ...bo tam jednak masz wifi na polu, a fotki na coś musisz zgrać. Mówisz bliżej mnie żeby w miarę centralnie? hmm, nie znam tu koło mnie na tyle fajnych miejscówek żeby aż się tam wybierać, a to pole jest dość niedaleko np. od "dużego miasta" gdzie jest sporo przesiadek kolejowych w tamtą stronę (wariant jak ktoś nie bierze z wiadomych przyczyn samochodu). Jedne przesiadki są przez Wawkę, inne przez Toruń albo Iławę w tamten rejon.
@christo: O cennik pytałem mailowo i przez formularz na stronie, brak reakcji na obie metody (oni tam nie mają czasu na maile, kapuche trzepią). Ale tam w okolicy mają po ok.15-18 za człowieka i 15 za rozbicie, w przybliżeniu 30. Wyżerka dziennie też myślę w granicach 60 max się powinna zamknąć, reszta to już "rozrywki" i "sporty" ;) (BTW: kajak? ktoś coś?). Drastycznie drogo nie powinno wyjść (też mam z tym kłopot, miałem zmianę chałupy ostatnio dlatego szukam jednak tańszych opcji na urlop).

Ogólnie to planuję tam wyskoczyć na urlop na całe pierwsze pół sierpnia (także jeszcze muszę poczekać, na razie nie dostanę wolnego). To wychodzi dłużej niż weekendowy wyjazd. Chyba że byście chcieli wcześniej jakoś.
Można zrealizować tak, że kto chce - dojeżdża w tym czasie (albo jakimś innym) na dowolną liczbę dni i spotykamy się na miejscu. Możemy ustalić znak rozpoznawczy typu logo przypięte do namiotu albo co, żeby każdy kto przyjedzie wiedział którzy to ludzie. Albo dogadać się na recepcji, że jak ktoś spyta o ekstremistów to niech go pokierują.
Dojazd samochodem oczywiście jest, w miarę prosty do tego, kolejowy i autobusowy też chociaż słabszy. "Na mieście" są ze dwa sklepy i nie wiem co jeszcze ale się obada.

No i faktycznie proponuję zrobić z tego topic ogólny, bo może inni też by się chcieli wybrać, odstresować i pogadać. Wyobraźcie sobie sytuację, że takie spotkanie planują userzy tego innego systemu, ile pól by musieli okupować 8)
----------------------

*

Offline mati75

• Rodzina Linux Mint
  • 2394
  • 25121
    • >>>Click me!<<<
Odp: Ogólnopolskie (było Lubelskie) spotkanie przy... Mincie - propozycja.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2018, 11:38:42 am »
Parę lat temu lubelska ekipa była trochę większa, parę razy się spotykaliśmy pod pomnikiem na umcsie.

υωαgα α∂мιи !!! вαиαмι иαριєя∂αℓα !!!

*

Offline yahoob3

• 719
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2018, 12:15:39 pm »
A Maryśka dalej stoi... :)
Dla niewtajemniczonych - mati75 pisze o pomniku Skłodowskiej. Jest taka (urban)legenda, że jeśli UMCS skończy dziewica, Maria zejdzie z postumentu. :)
LU#586742

*

Offline rrico

• 152
  • 6
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2018, 19:57:14 pm »
LOL
No to galanty squad tam kończy, nic dziwnego że stoi. Jednorożca też ponoć ktoś gdzieś widział.

Nie wiem co tam było kilka lat temu ale w tym roku spotkanie jest w miarę realne IMO. Co myślicie?
----------------------

*

Offline yahoob3

• 719
  • 121
  • Zgryźliwy tetryk
    • Organy Hammonda
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2018, 21:53:14 pm »
Tak samo wirusy na Linuksa. Ponoć są, ale nikt nie potrafi zlinkować ;)
Poza tym pokaż mi uczelnię wyższą... wykluczamy KUL*... chociaż? ;D. No nie wiem, siostry zakonne tam też studiują... księża... dziwni ludzie też :) Moja żona obok Cejrowskiego magisterkę robiła...
Co do spotkania - jestem za. W zasadzie wchodzą wszystkie weekendy poza przedostatnim tygodniem sierpnia.

* Katolicki Uniwersytet Lubelski
LU#586742

*

Offline rrico

• 152
  • 6
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2018, 18:15:52 pm »
W zasadzie wchodzą wszystkie weekendy poza przedostatnim tygodniem sierpnia.
A z kim pijesz? ;)
Jakby co to ja tam będe siedział na polu najpewniej bite 2 tygodnie, może zrobię jakiś wypad do Ostródy ale dalej to na pewno nie. Ale to nie muszę w weekend także jest szansa się spotkać.
----------------------