virtualbox drukarki

• 2 replies
  • 158 views
*

Offline LM

• **
  • 84
  • 0
  • LM18.3 Intel(R) Core(TM)2 CPU6300@1.86GHz
virtualbox drukarki
« dnia: Lipiec 09, 2018, 14:16:41 pm »
Witam. Walczę z virtual box 5.1.3.4 na LM18.3 i z zainstalowanym XP a właściwie Dos w XP.
Mam problem z drukarka pod XP. Drukarka HPLJ5P zainstalowana jest poprawnie w LM 18.03 -drukuje normalnie, jest ustawiona jako drukarka udostępniona z opcjami: 1włączona, 2akceptowanie zadań, 3współdzielona
lpoptions -d HP5P
copies=1 device-uri=parallel:/dev/lp0 finishings=3 job-cancel-after=10800 job-hold-until=no-hold job-priority=50 job-sheets=none,none marker-change-time=0 media=1 number-up=1 orientation-requested=3 output-bin=face-down print-color-mode=monochrome print-quality=5 printer-commands=AutoConfigure,Clean,PrintSelfTestPage printer-info=HP5PnaLM printer-is-accepting-jobs=true printer-is-shared=true printer-location=Leniuch printer-make-and-model='HP LaserJet 5P Foomatic/ljet4 (recommended)' printer-state=3 printer-state-change-time=1531123998 printer-state-reasons=none printer-type=8564740 printer-uri-supported=ipp://localhost/printers/HP5P
W XP ta sama drukarka jest zainstalowana na lpt1 i jest ustawiona jako udostępniona na porcie90 (podczas drukowania testowej strony: błąd zidentyfikowany przez XP mówi o braku zbioru albo pliku )
Co trzeba zrobić aby drukować na niej z pod XP lub Dosa w XP
Jaki katalog albo zasób trzeba udostępnić  w LM dla XP (udostępniłem /dev ale nic to nie dało?)
Wydaje mi się że niema wirtualnego portu dla drukarki w VBox który mógłbym wybrać w XP zamiast portu lpt1. Ale jak go zainstalować???
Brak wiedzy informatycznej nie pozwala mi przebrnąć przez te schody.
Bardzo proszę o pomoc co do szczegółów albo chociaż wskazanie  drogi.

*

Offline Ulvhedin

• 1725
  • 1199
Odp: virtualbox drukarki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2018, 15:14:54 pm »
O ile kojarze to w VB zeby wlaczyc obsluge LPT w systemie goscia, trzeba skorzystac z linii polecen aby to właczyc, np:

VBoxManage modifyvm "Twoja maszyna VM" --lptmode1 "/dev/lp0"
VBoxManage modifyvm "Twoja maszyna VM" --lpt1 0x378 7

*

Offline LM

• **
  • 84
  • 0
  • LM18.3 Intel(R) Core(TM)2 CPU6300@1.86GHz
Odp: virtualbox drukarki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2018, 17:54:34 pm »
Dzięki za zainteresowanie i pomoc!
Po tych komendach XP nie pokazuje błędu w systemie, ale drukarka dalej nie działa. Przesyła 170kB miele, miele i podaje błąd drukowania.
Może robię coś źle w virtualboxie?
Wyłączyłem drukarkę w LM ale też bez zmian. Przećwiczyłem wszystkie opcje procesora wydruku i instalowałem różne sterowniki dla drukarki w XP i nic.
Zrobiłem jeszcze:
sudo modprobe -r lp
ale też bez zmian.
Co to za cholera?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2018, 00:14:58 am wysłana przez LM »