Forum Linux Mint Polska
[SOLVED] Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - Wersja do druku

+- Forum Linux Mint Polska (https://forum.linuxmint.pl)
+-- Dział: Wsparcie (https://forum.linuxmint.pl/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Dział: Software (https://forum.linuxmint.pl/forumdisplay.php?fid=117)
+--- Wątek: [SOLVED] Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem (/showthread.php?tid=1186)Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - matadrox - 31-08-2020

Witajcie! W KDE jest kde connect, a co można by używać w cinnamon, aby udało się odczytywać powiadomienia oraz sms na komputerze, z możliwością wysyłania? Często córa podbiera mi tel i nie chce mi się jej co rusz wołać i odrywać od zabawy, gdy coś do mnie przyjdzie. Taki program bardzo ułatwił by mi  wieczorne życie Big Grin Jak Wy sobie radzicie? Wiadomości google, odpadają. Decyduję się z wolna na porzucenie tych usług. Z góry dzięki za wszelkie porady.

Dodano po pewnym czasie:
Niestety GSconnect w ogóle nie jest dostępny dla Mint, pewno dlatego, że przystosowany dla Gnome. Więc wciąż szukam, ale z marnym skutkiem.


RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - omkar - 02-09-2020

KDE Connect w smartfonie, plus KDE Connect  i KDE Connect Indicator w Linuksie. U mnie w Mincie działa bez zarzutu.


RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - matadrox - 02-09-2020

omkar nie uzupełniłem w pełni inf o systemie, a ten to Mint 18.3 i niestety te moduły KDE nie działają. Na 20stce nie działał moduł SMS, nie łączył wcale, choć zainstalowałem pełne środowisko. W aktualnym używam tylko cinnamon'a.


RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - omkar - 02-09-2020

Ja podłączam telefon kabelkiem, tylko w celu kopiowania plików. W Mincie Xfce 19.3 oraz 20 działa prawidłowo. SMS nie testowałem. Instalowałeś też Indicatora?


RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - matadrox - 03-09-2020

omkar faktycznie indicator konieczny, jednak w 18.3 nie działał. W 20tce do której powróciłem - mój Panie ileż tych przeskoków Big Grin - wszystko wydaje się być ok.
Edit: by był dostęp do kontaktów, KDE potrzebuje synchronizować je, przekierowując jednocześnie do google, jednak "gigagnt" nie akceptuje logowania do KDE

Dodano po pewnym czasie:
Tak więc dalej jestem w punkcie wyjścia: mimo nadania wszelkich uprawnień, aplikacja nie ma dostępu do kontaktów, przez co nie ma opcji napisania sms. Odpisać można, ale stworzyć nowy i wysłać, już nie.


RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - omkar - 04-09-2020

SMS'a z komputera, to wysyłałem lata temu przez bramkę, bo z telefonu było drogo Smile


RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - matadrox - 04-09-2020

Hehe. Pamiętam te czasy, jednak w aktualnej sytuacji kuleje ten dodatek KDE. Później może sprawdzę czy air droid da się zainstalować.


RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - yahoob3 - 04-09-2020

Da się i działa. Kiedyś miałem.


RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - matadrox - 05-09-2020

yahoob3 ale piszesz o wersji web'owej, czy lokalnej? Bo tej drugiej zdaje się jednak nie ma. Tak czy inaczej, wersja przeglądarkowa, już w zupełności wystarczy.


RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem - yahoob3 - 05-09-2020

Łba se nie dam ukręcić, ale kiedyś chyba była wersja "lokalna". Z tego, co widzę, teraz działać powinna wersja webowa. W sumie to aktualnie powinien działać "fullwypas" anydesk. Try Wink