Forum Linux Mint Polska
update ICEauthority file - Wersja do druku

+- Forum Linux Mint Polska (https://forum.linuxmint.pl)
+-- Dział: Wsparcie (https://forum.linuxmint.pl/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Dział: System (https://forum.linuxmint.pl/forumdisplay.php?fid=116)
+--- Wątek: update ICEauthority file (/showthread.php?tid=1201)update ICEauthority file - gerwazy87 - 10-09-2020

Witam od niedawna mam taki problem z mint'em, nie mogę się zalogować na konto gościa wyświetla mi się wtedy znany komunikat:

"could not update ICEauthority file /run/user/999/ICEauthority" szukałem tego rozwiązania na innych zagranicznych forach ale wydaje mi się że mój problem jest trochę inny niż tam opisywany, podana w komunikacie ścieżka nie istnieje. Jedyne co mam w /user to katalog /1000 i w nim jest taki plik ICEauthority i nie wiem co z tym zrobić dalej. help


RE: update ICEauthority file - yahoob3 - 10-09-2020

Na początek spróbuj tak:
Zaloguj się jako Twój użytkownik (nie gość), kliknij Menu, zacznij wpisywać "okno logowania" (bez cudzysłowów) i wybierz aplikację. W zakładce "użytkownicy" wyłącz możliwość logowania się przez gościa ("Zezwól na sesję gościa") i uruchom ponownie komputer. Manewr powtórz z włączeniem możliwości logowania gościa. Uruchom komputer ponownie i daj znać jak poszło.


  [Obrazek: EctKXkf.png]RE: update ICEauthority file - gerwazy87 - 10-09-2020

Hej już tak próbowałem, nic to nie dało problem taki sam jak był.


RE: update ICEauthority file - yahoob3 - 10-09-2020

Próbowałeś tego rozwiązania: https://easylinuxtipsproject.blogspot.com/p/hacks-mint.html#ID1 proponowanego w tym wątku: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=324092 ?


RE: update ICEauthority file - gerwazy87 - 10-09-2020

Przed chwilą robiłem to krok po kroku i nadal ten sam komunikat z tego co piszą na tym forum z linku, nie udało im się rozwiązać tego problemu.

przy okazji chciałbym zapytać jaka jest różnica między typem konta administrator a standardowy użytkownik? w obu przypadkach trzeba podawać hasło roota nie można edytować plików systemowych bez roota więc gdzie jest różnica?